Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kotlety z kaszy
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Coś na ząb lub dwa > Tanie danie niesłychanie
dziunia
Bardzo dobry sposób na zagospodarowanie kaszy pozostałej np.z wczorajszego obiadu.

Kasza musi być ugotowana i taka jaką lubicie,ja najbardziej lubię jęczmienną perłową,ale może być tez pęczak,gryczana,wiejska,jaglana itp.Do ok.1,5-2 szklanek ugotowanej kaszy dodajemy 1 jajko,1 cebulkę podsmażoną,można dodać ząbek czosnku,można dodać trochę wędliny pokrojonej w kostkę czy też sera żółtego .Masę doprawić solą i pieprzem,dokładnie wymieszać.Jeżeli jest zbyt rzadka to dosypać bułki tartej.Formować kotleciki,panierować w jajku i bułce tartej.Smażyć na rozgrzanym oleju do zrumienienia.
Najlepiej smakują z surówką z białej kapusty albo z sosem grzybowym.
margolcia
zostało mi trochę kaszy gryczanej z dzisiejszego obiadu a pomysł na zagospodarowanie wydaje się być b. interesujący- będą więc kotlety na jutro:))
łezka
Chciałam je zrobić z kaszy gryczanej, ale nic z tego nie wyszło, wcale nie chcialy się skleić, rozpadały się na patelni. Szkoda mi było tylko czasu, który zmarnowałam na ich robienie.
bajeczka
Ja kiedys robiłam podobne, ale z ryżu. Były bardzo smaczne i pięknie sie smażyly więc może łezko to jakis bląd w sztuce icon_smile.gif
Akulka
Uwielbiam wszelakie kotlety z kasz, ryzu lub grochu, a i z soczewicy lecker.gif
Polecam każdemu daumen.gif
nutka1
Takie kotlety są doskonałe. Możne tez kasze czy ryż przepuścić przez maszynkę, wtedy masa ładnie się klei. Ja robię zawsze bez jajka, nigdy się nie rozpadają. Dobrym dodatkiem jest np. pokrojona natka lub szczypiorek. Poleeam, bo warto zrobić! Trzeba tylko dobrze je doprawić ziołami (majeranek, słodka papryka), pieprzem ziołowym, co kto lubi.
łezka
CYTAT(nutka1 @ 18 May 2007, 13:39 ) *
Takie kotlety są doskonałe. Możne tez kasze czy ryż przepuścić przez maszynkę, wtedy masa ładnie się klei. Ja robię zawsze bez jajka, nigdy się nie rozpadają. Dobrym dodatkiem jest np. pokrojona natka lub szczypiorek. Poleeam, bo warto zrobić! Trzeba tylko dobrze je doprawić ziołami (majeranek, słodka papryka), pieprzem ziołowym, co kto lubi.

Może faktycznie, trzeba było przekręcić przez maszynkę to wyszłyby lepiej, następnym razem tak zrobię
aaricia
ja robiłam ostatnio takie kotlety, faktycznie farsz trzeba zmielić. Doprawiałam je mieszanką orientalnych przypraw - smakują nawet ultramnięsożernemu mężowi icon_smile.gif
SANDRA77777
CYTAT(aaricia @ 11 Jun 2007, 09:38 ) *
ja robiłam ostatnio takie kotlety, faktycznie farsz trzeba zmielić. Doprawiałam je mieszanką orientalnych przypraw - smakują nawet ultramnięsożernemu mężowi icon_smile.gif

a co zrobic jak ktos nie ma maszynki do mielenia? a bardzo chce zrobic takie kotleciki ? icon_smile.gif wink.gif
joanka385
Jak za rzadka masa- to ja dodaję tartej bułki- do odpowiedniej konsystencji,a kotlety formuję mokrymi rękami.Reszta jak w oryginale.Czasami dodaję 1 jajko więcej-lepiej się trzymają, a przy smażeniu -trzeba dobrze zrumieniać strony kotleta- nie powinny się wtedy rozpadać przy odwracaniu.pozdrawiam. kotlety są super. dzięki za przepis.
Ja nie mielę kaszy, a kotlety i tak dobrze wychodzą
GosiaM
Bardzo smaczne szybkie i proste wykorzystanie kaszy pozostałej z poprzedniego dnia. Robiłam z gryczanej, z sosem pieczarkowym bardzo nam smakowały.
kinia260579
Czesto robie te kotleciki, przewaznie dodaje por i pare zabkow czosnku. Pycha!
olatka
Ja dodaję twaróg i doprawiam tak, jak farsz do ruskich.
Skład jest taki:
- kasza (dowolna w zasadzie)
- usmażona na złoto cebula
- dużo pieprzu
- maggi
- twaróg
- jajo.
Ew. ciut czosnku, majeranku.
Dobrze wyrobić (jak się nie chce mielić), panierować w bułce, smażyć na oleju.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.