Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czekoladki z malinowym ganache
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Desery
Stron: 1, 2
Marg

Skorupki:
150 g czekolady gorzkiej
150 g czekolady mlecznej
Pędzelek
Foremki do lodu (nie za duże)

Ganache malinowy:
200 g czekolady białej
175 ml puree malinowego
50 ml śmietanki 30-36%
Łyżka cukru (w razie potrzeby)

Ganache:
Podgrzać puree malinowe ze śmietanką. Dodać czekoladę. Mieszać do rozpuszczenia. Dokładnie schłodzić.

Skorupki:
Foremki zamrozić, pomalować czekoladą, schłodzić, znowu pomalować i znowu schłodzić.

Do skorupek nakładać ganache, uważając, żeby nie pobrudzić brzegów, bo denko się nie przyklei. Schłodzić.
Na wierzch nadzienia nakładać rozpuszczoną czekoladę (chłodną), dokładnie zaklejać wszystkie dziurki. Schłodzić.

Niestety miałam za duże foremki i do tego sztywne. Czekoladki nie chciały wyjść. Musiałam wyjadać nadzienie łyżeczką. A te co wyszły trochę się pokiereszowały. Ale jestem zła….. Tym bardziej, że w smaku są bossskie....

samanta
Zastanawiam się czy coś by to pomogło gdybym sobie złożyła takie ślubowanie, że nie będę wchodzić na niektóre wątki i nie będę otwierać postów niektórych osób , które to osoby są szczególnie niebezpieczne dla rozmiaru moich ciuchów...
abbra
CYTAT(Marg @ 26 Sep 2009, 20:13 ) *
Niestety miałam za duże foremki i do tego sztywne. Czekoladki nie chciały wyjść. Musiałam wyjadać nadzienie łyżeczką. A te co wyszły trochę się pokiereszowały. Ale jestem zła….. Tym bardziej, że w smaku są bossskie....

Marg - nie bądź zła - czekoladki wcale nie wyglądają , jakby im czegoś brakowało . Wprost przeciwnie - wyglądają lepiej niż te sklepowe lecker.gif

Fajny wzorek masz na foremkach icon_biggrin.gif
Kasiula_bittersweet
CYTAT(samanta @ 26 Sep 2009, 20:19 ) *
Zastanawiam się czy coś by to pomogło gdybym sobie złożyła takie ślubowanie, że nie będę wchodzić na niektóre wątki i nie będę otwierać postów niektórych osób

na mnie nie działa icon_mrgreen.gif

dziewczyny!!! wykończycie mnie tymi malinowymi cudami mniam.gif
kermidt
Marg, robisz sie specjalistka od czekoladek.
Jakie najlepsze foremki? Silikonowe?
I co wymyslic do srodka jak czekolada biala na cenzurowanym...
Marg
Robię na zwykłych foremkach od lodu w kostkach (15 ml pojemności), ale przymierzam się do silikonowych np mały diament z http://www.k-2.com.pl/foremki_silikonowe.htm Teraz robiłam na foremkach do lodu, ale miały 25 ml pojemności i były sztywne. Skorupki nie miały jak się odkleić. Jak już udało mi się je trochę wygiąć, to naprężenie było zbyt duże i pękały skorupki. Od poprzednich foremek skorupki zaczęły odstawać zaraz po schłodzeniu, a tych nawet domyć nie mogłam baa.gif

A czekoladą nie przejmuj się - daj gorzką bezmleczną i łyżkę margaryny zamiast śmietanki.
kermidt
Myslalam raczej o takim nadzieniu jak pralinki.

Jakbys zamoczyla w cieplej wodzie to tez nie wyjdzie?
Tak sie czasem robi zeby uzyskac forme jaka sie chce z tezejacymi potrawami.
Marg
Co masz na myśli mówiąc o nadzieniu jak na pralinki??
Mój ganache ma taką konsystencję:

Czekolada ma to do siebie, że kurczy się pod wpływem zimna i dzięki temu ładnie odstaje od foremek. Jeślibyś robiła w przezroczystych foremkach to zobaczysz jak się pięknie odkleja. Wystarczy stuknąć lub lekko pomanipulować foremką, a czekoladki wyskakują. Oczywiście próbowałam podgrzać, niestety z bardzo żałosnym skutkiem....... Może trochę za cienkie te skorupki, ale to nie wyjaśnia faktu, że czekolada po prostu się przykleiła i nie chciała odkleić. Nawet zamrażalnik nie pomógł.
W sumie można robić w papilotkach, jak już raz robiłam. Z zerwaniem papieru nie ma problemu.
Chciałam zrobić dzisiaj repetę, ale w tesco czekolady gorzkiej Wawela nie mieli, a innym nie ufam.....
Ilona
CYTAT(Marg @ 27 Sep 2009, 13:23 ) *
Mój ganache ma taką konsystencję:

icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

O jenyyyyy fiesgrins.gif
mniam.gif
kermidt
Takie geste nadzienie robione bodajze, ale glowy nie dam, z ziemniaka.
Nie trufle, bo teraz jak gogluje widze, ze tak ludzie nazywaja trufle, czy nadziewane czekoladki.
Gucio
Marg lecker.gif mniam.gif
ciekawy pomysł, na dodatek tak bardzo apetyczny mniam.gif
Zdolniacha z Ciebie daumen.gif
Marg
CYTAT(kermidt @ 28 Sep 2009, 02:48 ) *
Takie geste nadzienie robione bodajze, ale glowy nie dam, z ziemniaka.
Nie trufle, bo teraz jak gogluje widze, ze tak ludzie nazywaja trufle, czy nadziewane czekoladki.

Przeszukałam pół internetu i nie mam pojęcia o czym piszesz. Nadzienie z ziemniaka..... ale burdel definicyjny jest rzeczywiście ogromny.
Nie mam pojęcia też jak bardzo alergia dokucza dzieciom, ale może użyj mleka kokosowego/sojowego do zrobienia ganache. Albo coś a'la nadzienie do mooncake z fasoli azuki (czy jakoś tak)
mmmiau
Witam,
Ja w weekend próbowałam robić takie czekoladki ale z innym nadzieniem....czekolada mi nie zastygła icon_sad.gif jaki może być powód?

Pozdrawiam
Ania
Marg
Czekolada. Normalna czekolada powinna zastygnąć w zimnym w ciągu kilku minut, ale czasem producent napcha tam jakichś wynalazków. Raz po roztopieniu czekolady bodajże Nestle otrzymałam..... kakao w proszku icon_mrgreen.gif
mala_czarna87
Te czekoladki tak mnie kusiły, że w końcu zrobiłam zahnlos.gif .
Powstały w trzech wersjach:
-czekoladki deserowe z śmietankowym Malibu
-czekoladki deserowe z truskawkowym ganache( miały być jak u Ciebie malinowe, ale pomyliłam zamrożone kubeczki zmiksowanych owoców icon_redface.gif )
-czekoladki mleczne z migdałami i amaretto
Wyszły pyszne!!!
BeataSz
moje dzisiejsze icon_smile.gif (dodałam trochę spirytusu do ganache):

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Marg
Szlag. U nas po foremkach nawet cenówka nie została. A te są boskie. Tak jak czekoladki daumen.gif
Anka
Tak nie wolno, tak sie poprostu nie robi. lecker.gif
BeataSz
CYTAT(Marg @ 8 Aug 2012, 16:29 ) *
Szlag. U nas po foremkach nawet cenówka nie została. A te są boskie. Tak jak czekoladki daumen.gif

Marg, dzisiaj u mnie jeszcze było kilka ( więcej tych bucików i dinozaurów co prawda, ale te co ja mam też jeszcze były) to może kupić Ci jak i jutro będą?
Marg
A kup mi takie koniczynki. Innych nie chcę, bo i tak mam sporą kolekcję. A czasu na produkcję nie.
BeataSz
dobra, jak jutro jeszcze będą, to kupię.
Doruśka
Genialne!! czy one wszystkim takie błyszczące wychodzą? i mi też takie wyjdą??
Marg
Powinnaś czekoladę stemperować, ale jeśli masz dobre, czyste foremki, to i bez tego będą błyszczały.
doris71
jak się pozbywacie pestek z malin, miksujecie z nimi?
BeataSz
ja zmiksowałam, a potem przetarłam przez sito, chociaż trochę mi poprzełaziło i tak.

Aha, strasznie dużo tego nadzienia wychodzi, ja zrobiłam z nim chyba 30 czekoladek, a zostało jeszcze pewnie na dwa razy tyle.
doris71
dziękuję Beatko, dziś robię nadzienie
Doruśka
kupiłam tylko jedne foremki, innych nie było icon_sad.gif są jeszcze u kogoś?? chętna jestem .mam tylko takie trójkątne.
BeataSz
smaruj te trójkątne uważnie czekoladą, zwłaszcza ten spód, bo mi przy wyciąganiu z jednej partii prawie wszystkie te zagłębione wierzchy się uszkodziły. Potem dawałam grubiej i było już ok.
Niestety, foremek u mnie już nie ma, chciałam Marg kupić koniczynki, ale śladu wczoraj już nie było, nowy towar wystawili icon_sad.gif
Marg
Jesli foremki są jasne, to mozna patrzeć pod światło- wtedy widać, gdzie są mielizny.
BeataSz
i na ciemnych widać niedoróbki icon_wink.gif ale ja akurat dałam za cienką warstwę na wypukłym denku ( które potem miało być wklęsłą górą). Drugie już wiedziałam jak mam poprawić.
Normalnie mnie to wciągnęło na amen icon_mrgreen.gif chyba dlatego, że jeszcze mam urlop i czas na tę zabawę.
Marg
Ja mam foremki brązowe nie przezroczyste - nic nie widać. No chyba, że robisz z białej czekolady rofl.gif
BeataSz
z białej dopiero zamierzam icon_mrgreen.gif
Ale jak weźmiesz pod światło, to nic a nic nie prześwituje tam gdzie mijak został? U mnie prześwituje.
Marg
Nic a nic, jakoweś włoskie ustrojstwo.
Doruśka
dzięki Beatko icon_smile.gif

ja poczekam jak będę miała wiecej foremek, bo z jedną to bez sęsu ;)
BeataSz
a ja tak stopniowo robię, bo każdy smak muszę mieć w tej samej formie icon_mrgreen.gif więc czekam aż się jedne zrobią i potem od nowa w tę samą foremkę...
doris71
dodałam mleka do czekolady i zwarzyła się, dolałam więcej bo masło nie pomogło i mam czekoladę na gorąco a nie mam czekolady na wieczka
BeataSz
no to po co dolewałaś to mleko?
Marg
no właśnie gruebel_2.gif
doris71
wydawała się za gęsta icon_redface.gif , jutro dokupię czekoladę, ale czekoladki robione 3 dni to będą czekuladki no nie??
Marg
To trzeba było bardziej podgrzać.
A tak się gupio spytam - dodałaś do ciepłej czekolady zimne mleko??? rofl.gif
doris71
no dump.gif
sionia
CYTAT(doris71 @ 10 Aug 2012, 21:41 ) *
no dump.gif

to po angielsku czy nasze?
doris71
nasze
BeataSz
icon_mrgreen.gif
h-elen
CYTAT(Marg @ 8 Aug 2012, 16:29 ) *

Wiadomość dla Marg, na otarcie łez icon_wink.gif A może takie kwiatki się nadadzą? http://allegro.pl/ikea-taca-forma-pojemnik...2540209531.html
Co prawda, nie widać spodu ale można o to zapytać sprzedawcę.
doris71
udało się icon_razz.gif , z 16 czekoladek 11 całych, smaczne są, następnym razem pokombinuję żeby wkład był ściślejszy
moje z takiej ikeowej właśnie
Marg
Brawo. A teraz smacznego lecker.gif
doris71
dziękujemy bardzo lecker.gif
sabuto
Doris widzisz wyszły fajne freu.gif Już przepadłaś czekoladkowa mania Cię dopadnie lecker.gif
doris71
Sabuto zgadłaś kochana, zwłaszcza że posmakowały nam bardzo. anbetung.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.