Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kuchnie Kaukazu i Azji Środkowej
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Kuchnie świata > Kuchnia azjatycko-orientalna
Elka
Czy mogę prosić o sprostowanie? icon_smile.gif
proszę zamienić szurpę i czudu na
Adżabsandał
Chaszłama
Dziękuję bardzo icon_smile.gif
kawazmlekiem
Ale czemu mam zamienić? Nie bardzo rozumiem?
Janka
Jeśli chodzi o szurpę,to przecież nie ja wymyślałam nazwę,ale przetłumaczyłam wszystko z Izbushki i niech tak zostanie.

Joanna
Eli chodziło chyba o to, że szurpa i czudu nie należą do kuchni kaukaskiej.
Janka
No,teraz to i ja zaskoczyłam icon_mrgreen.gif
Elce chodzi o usunięcie z kuchni kaukaskiej szurpy i czudu,a wstawienie w ich miejsce Adżabsandał
Chaszłama.

Starość nie radość. gruebel_2.gif
kawazmlekiem
CYTAT(Joanna @ 16 Oct 2010, 09:37 ) *
Eli chodziło chyba o to, że szurpa i czudu nie należą do kuchni kaukaskiej.

Czudu jest jedną z potraw kuchni dagestańskiej, a Dagestan jak najbardziej nalezy do Kaukazu. Szurpa to bardziej Azja środkowa faktycznie, dlatego chyba zamienię nazwę tej części spisu na kuchnię kazachską i środkowoazjatycką, żeby już wszystko było po bożemu. Myslicie, że może tak być? Chyba, ze macie inne propozycje. icon_cool.gif

Elka, ja poprosze jeszcze o Twoje wyjaśnienie, bo nie podejmę żadnego działania bez upewnienia się, o co chodzi.
qd
CYTAT(kawazmlekiem @ 16 Oct 2010, 10:12 ) *
Czudu jest jedną z potraw kuchni dagestańskiej, a Dagestan jak najbardziej nalezy do Kaukazu. Szurpa to bardziej Azja środkowa faktycznie, dlatego chyba zamienię nazwę tej części spisu na kuchnię kazachską i środkowoazjatycką, żeby już wszystko było po bożemu. Myslicie, że może tak być? Chyba, ze macie inne propozycje. icon_cool.gif

Cos jest na rzeczy, bo w spisie jest plow uzbecki, a Uzbekistan na moje do Kaukazu nie liczy sie.

Joanna
CYTAT(kawazmlekiem @ 16 Oct 2010, 10:12 ) *
zamienię nazwę tej części spisu na kuchnię kazachską i środkowoazjatycką, żeby już wszystko było po bożemu. Myslicie, że może tak być? .

Jestem za, tylko nie kazachską, a kaukaską. icon_biggrin.gif
kawazmlekiem
Plov wrzuciłam tu z rozpędu, bo jednak przeciętnemu zjadaczowi chleba nieobytemu w geografii (też się musiałam dokształcić) Uzbekistan kojarzy się z Kaukazem, ale kombinowałam, że tak nie może zostać. Dzięki Elce i Wam dostałam kopa, żeby jednak to zmienić. Teraz wychodzę, po powrocie zmienię, chyba że pojawią się inne sugestie.
kawazmlekiem
CYTAT(Joanna @ 16 Oct 2010, 10:25 ) *
Jestem za, tylko nie kazachską, a kaukaską. icon_biggrin.gif

No kaukaską miało być. Cholipa, jestem już ubrana i w butach i Mama mnie pogania, że czeka, dlatego byki walę. Zmienię, jak wrócę, bo mnie z rodziny wypiszą icon_lol.gif
Joanna
Tak się zastanawiam, czy nie brzmiałoby ładniej - Kuchnia Kaukazu i Azji Środkowej.
Jak myślicie?
qd
CYTAT(Joanna @ 16 Oct 2010, 22:23 ) *
Tak się zastanawiam, czy nie brzmiałoby ładniej - Kuchnia Kaukazu i Azji Środkowej.
Jak myślicie?

Mosz recht, obydwa określenia typu nazwa wlasna, a tak bylby zwykly przymiotnik kaukaska i do tego konskewntnie powinno by srodkowoazajtycka.
Sugerowalabym jednakowoz uzycie liczby mnogiej : kuchnie.

Calosc: Kuchnie Kaukazu i Azji Srodkowej.
Joanna
Tak, liczba mnoga jak najbardziej.
kawazmlekiem
Yyy, no macie rację. Też mi to nie wyglądało, ale nie chciało mi się myśleć icon_redface.gif Już idę zmienić.

A macie jakis pomysł na kuchnie, które nie pasują do żadnej z kategorii spisu treści? Bo nie wiem, co zrobić z kuchnią wietnamską czy koreańską, a takie przepisy sie pojawiają. Pakistańską wrzucam do indyjskiej, myślę, żeby dopisać do tytułu pakistan. Może to samo zrobię z wietnamską i koreańską (znaczy do chińskiej dopiszę)? Myslicie, że to będzie OK?
Joanna
Myślę, że OK.
qd
CYTAT(kawazmlekiem @ 17 Oct 2010, 08:42 ) *
Yyy, no macie rację. Też mi to nie wyglądało, ale nie chciało mi się myśleć icon_redface.gif Już idę zmienić.

A macie jakis pomysł na kuchnie, które nie pasują do żadnej z kategorii spisu treści? Bo nie wiem, co zrobić z kuchnią wietnamską czy koreańską, a takie przepisy sie pojawiają. Pakistańską wrzucam do indyjskiej, myślę, żeby dopisać do tytułu pakistan. Może to samo zrobię z wietnamską i koreańską (znaczy do chińskiej dopiszę)? Myslicie, że to będzie OK?

Wietnamska, koreanska, malajska i naokolo, to geograficznie Indochiny ( uroczo poprzednio zwane Kochinchina za czasow kolonizacji francuskiej w tym rejonie).
Wiec kuchnie Indochin. I po klopocie
Elka
Pokąd doszłam, wszystko okazało się na miejscu icon_smile.gif dzięki icon_smile.gif o to mi właśnie i chodziło. Aha, no i jeszcze ze swoich tematów troszeczkę dodam do treści:
Piław z udźca indyczego (to do środkowoazjatyckiej gałęzi)
Adżabsandał (adżebsandali) (Kaukaz)
samanta
Elu a lawasz domowy czy kupiony? Mam jakiś przepis ale jak dotąd nie przetestowany.
Elka
CYTAT(samanta @ 17 Oct 2010, 15:14 ) *
Elu a lawasz domowy czy kupiony? Mam jakiś przepis ale jak dotąd nie przetestowany.

Samanto, zawsze kupuję ławasz icon_smile.gif nie stać mnie na bohaterstwo pieczenia go w domu icon_smile.gif chociaż to nie jest niemożliwe icon_smile.gif
qd
Ja sie upominam do spisu o Pilaw z morelami (Azerbejdżan)
Kiiri
Ja jeszcze dodam ze Wietnam + Laos + Malezja + Tajlandia + Indonezja + Filipiny = kuchnia orientu lub kuchnia Indochin lub kuchnia Azji Pd-Wsch icon_smile.gif
Kiiri
I jeszcze jedno icon_redface.gif przepisy z kuchni arabskiej sa czesciowo tutaj i czesciowo w kuchni srodziemnomorskiej, jak bedziesz kiedys miec troche czasu to byloby swietnie gdybys mogla je poprzenosic w jedno miejsce cvety.gif
kawazmlekiem
Tajską wyodrębniłam, bo jej dużo jest. Nie wiem, czy połączyć?

Poprzenosić to nie mogę, może śródziemnomorski mod. Z czasem u mnie kruchawo, ale tak po kilka przepisów dziennie wpisuję do spisu (staram się). Ale jak najbardziej przyjmę przepisy, ewentualnie linki tylko do spisu, już kilka tak mam, przepisy są w innych działach, a linki tutaj.
sionia
Czy możecie mi podpowiedzieć, co warto przywieźć z Gruzji?
kawazmlekiem
Sionia, zadaj to pytanie w Niebie albo Podaju.
Joanna
Sioniu, w Podaju jest przypięty specjalny temat na takie pytania:
http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=19968
olatka
Ten przepis Khinkali (tatter)
jest błędnie zlinkowany. Prowadzi do ryby ;)
yrsa
Poprawione icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.