Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: panierowany camembert z żurawiną
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Coś na ząb lub dwa > Tanie danie niesłychanie
rozinka
może to mało skomplikowany, ale za to bardzo pyszny przepis. potrzebujemy:
1 ser typu camembert - może być np. President, bo nie pęka w czasie smażenia
bułka tarta
1 jajko
konfitura żurawinowa

Ser obtaczamy w jajku i w bułce i smażymy po ok 2 min z każdej strony na patelni na oleju. Podajemy z konfitura żurawinową (albo inną kwaskową, którą lubimy) i ewentualnie z sałatką, jaką lubimy icon_smile.gif
sionia
Ile ma być oleju na patelni - dużo czy mało?
chryzantema
jedna z moich ulubionych przystawek - smażone camemberty icon_smile.gif aczkolwiek ostatnio usmażyłam brie, z ciekawości i też był wyśmienity! pieczone czy grillowane też są świetne, nawet bez panierki. niebo w gębie! też najczęściej kupuję Presidenty, bo uważam, że są najciekawsze w smaku.

CYTAT(sionia @ 19 Aug 2010, 16:47 ) *
Ile ma być oleju na patelni - dużo czy mało?

ja smażę na oliwie z oliwek, daję jej raczej symbolicznie, kilka kropli. ale ja w ogóle symbolicznie używam tłuszczu na patelni icon_smile.gif
moni20
A ma byc caly krazek smazony czy pokrojony w plasterki??
rozinka
co do oleju, to ja smażę ten ser tak mniej więcej na 3 łyżkach oleju. no i oczywiście cały krążek smażymy - ma być taki jeden kotlecik z tego, tak jak napisałam, dlatego lepiej właśnie wziąć ser, który się nie rozpadnie podczas pieczenia, żeby nie wyciekło to, co najlepsze ze środka icon_smile.gif
chryzantema
koniecznie cały, bo plasterki by się przy smażeniu porozpadały pewnie (aczkolwiek nie próbowałam tak smażyć, więc to tylko moje domysły). Ostatnio spróbowałam panierowanego camemberta z orzechami włoskimi presidenta - palce lizać. orzechy świetnie do żurawiny pasują icon_smile.gif
Cinka
Krążek sera spokojnie można przekroić na pół (jak kajzerkę na kanapki) przy smażeniu nic nie wycieka.
moni20
o dziekuje dziewczyny za odpowiedz ... tak sobie mysle, ze na niedzielna kolacje bedzie jak znalazl icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.