Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Curry z indyka*
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Mięsa i wędliny
Izolda
Przepis prawdopodobnie bajaderki z mniama, z dawnych czasów gdy jeszcze miałam abonament, teraz nie mogę sprawdzić.

Składniki:
1 łyżka oliwki
500g udek (górna cześć nogi) indyczych bez skory i kości, pokrojonych w kostkę
2 duże posiekane ząbki czosnku
1 cebula, pokrojona w plasterki
1-2 łyżeczki curry
1/2 łyżeczki kuminu
1/2 łyżeczki przyprawy chili
1/2 łyżeczki sproszkowanej papryki
1/4 łyżeczki musztardy w proszku
1/4 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki świeżego, utartego imbiru
1 szklanka rosołu z indyka lub kurczaka
1/2 szklanki pokrojonych w paseczki suszonych moreli
1 czerwona papryka, pokrojona w kostkę

1 łyżka maki ziemniaczanej
2 łyżki wody

Sposób przygotowania:
Rozgrzać olej na dużej patelni, dodać pokrojone mięso i lekko zrumienić. Przełożyć na talerz, obniżyć ogień i dodać do patelni cebule i czosnek, smażyć około 2 minut aż cebula zmięknie. Dodać wszystkie przyprawy, dobrze wymieszać i stopniowo wlać rosół ciągle mieszając i zagotować. Włożyć mięso z powrotem na patelnie, przykryć i dusić około 1 godziny, aż mięso będzie miękkie, podlewając rosołem lub wodą w razie konieczności. Dodać pokrojone morele i paprykę i gotować jeszcze 5 minut. Zmieszać make ziemniaczana z woda i wlać do sosu, zagotować i mieszać aż sos lekko zgęstnieje. Podawać z ryżem.

Moje uwagi: Ja robię ten gulasz z piersi indyczej, wtedy wystarczy pół godziny gotowania, nie mam musztardy w proszku, zamiast tego daję czubatą łyżeczkę musztardy Dijon.
seniorka
Zrobiłam ten aromatyczny gulasz tak samo jak Ty. Też nie miałam musztardy w proszku tylko Dijon i pierś indyka zamiast uda. Wyszedł nadzwyczaj smakowity. Będzie na dzisiejszy obiad, bo nie mogłam spać i było to takie nocne gotowanie - z dobrym skutkiem. Dzięki za przepis. Pozdrowienia.
Izolda
CYTAT(seniorka @ 16 Jan 2011, 02:04 ) *
Zrobiłam ten aromatyczny gulasz tak samo jak Ty. Też nie miałam musztardy w proszku tylko Dijon i pierś indyka zamiast uda. Wyszedł nadzwyczaj smakowity. Będzie na dzisiejszy obiad, bo nie mogłam spać i było to takie nocne gotowanie - z dobrym skutkiem. Dzięki za przepis. Pozdrowienia.

Seniorko bardzo się cieszę, że gulasz Ci smakuje i wybrałaś właśnie jego, aby sobie umilić nocny czas. Pozdrowienia icon_smile.gif.
A.S.
Fajnie, ze seniorka wyciagnela przepis na wierzch. Zrobilam na dzisiejszy obiad, tyle, ze nie z indykiem a kurczakiem. Dalam troszke mniej przypraw, bo inaczej dzieci by chyba nie ruszyly, ale wyszlo bardzo smacznie. Bardzo mi sie podoba to polaczenie z suszonymi morelami i papryka czerwona icon_biggrin.gif
Kręciołek
Pychota to jest! Ino gębę od tego chili mi wykręciło a oczy wyszły na wierzch.
Następnym razem dam mniej icon_mrgreen.gif
Izolda
Cieszę się z kolejnej zadowolonej, a o tym chilli to nie pisałam, bo myślałam, że się domyślicie icon_lol.gif, ja daję stopniowo, bo różnie z ostrością bywa, zawsze można dosypać, więc lepiej ostrożnie icon_smile.gif.
Kręciołek
No tak, ja wpakowałam od razu icon_smile.gif
Kręciołek
Zilustruję icon_smile.gif

Izolda
O matulu, tak mi po oczach o tej porze... lecker.gif.
.agatka.
Wyciagam, dziś na obiad.
.agatka.
Zrobiłam, pyszne. anbetung.gif
Dałam 400g mięsa, akurat na 3 porcje. Ilość pozostałych składników zgodnie z przepisem.
Tylko kiedy już mięso dochodziło, a woda na ryż wrzała, okazało się, że w królestwie makaronu nie ma ryżu. icon_redface.gif Następnym razem będzie z ryżem. fiesgrins.gif
Izolda
CYTAT(.agatka. @ 14 Oct 2011, 09:20 ) *
Tylko kiedy już mięso dochodziło, a woda na ryż wrzała, okazało się, że w królestwie makaronu nie ma ryżu. icon_redface.gif

rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Agatko jesteś rozbrajająca, miło mi, że kolejny przepis z mojego kajetu przypadł Ci do gustu icon_smile.gif.
.agatka.
fiesgrins.gif
Kupiłam ryż. rofl.gif
AnnaB.
Fantastyczny przepis. Delikatne mięso, cudownie aromatryczny sos, idealnie zbilansowana ostrość i słodycz. W tej chwili jest to w moim prywatnym rankingu curry nr 1, ale jeszcze wiele przepisów przede mną.
AnnaB.
Podsunę ten przepis do góry. Może połechce wam nozdrza. Jest wart grzechu. Robiłam wielokrotnie, dzisiaj znowu.
Aniq
A ja spytam czy musztarda w proszku' to nie rozdrobnione ziarna gorczycy????
Izolda
Aniq, podejrzewam, że oprócz mielonej gorczycy są tam też jakieś dodatkowe przyprawy, w przeciwnym razie byłoby napisane mielona gorczyca icon_smile.gif.
Joanna
Z opisu produktu wynika, że to faktycznie tylko zmielona, sproszkowana gorczyca:
http://sklep.kuchnieswiata.com.pl/product-...mans-113g-.html
Aniq
CYTAT(Joanna @ 17 Oct 2014, 13:40 ) *
Z opisu produktu wynika, że to faktycznie tylko zmielona, sproszkowana gorczyca:
http://sklep.kuchnieswiata.com.pl/product-...mans-113g-.html

Dopytuję, bo właśnie w proszku, który miałam w rękach, nie ma nic poza...gorczycą.
Zamieszanie powstało pewnie z powodu tłumaczenia "mustard powder" i tak już zostało icon_smile.gif
Buka
Fajnie, że przepis znów na wierzchu, bardzo mi sie chciało takiego danka. lecker.gif
Izolda
CYTAT(Aniq @ 17 Oct 2014, 15:45 ) *
Dopytuję, bo właśnie w proszku, który miałam w rękach, nie ma nic poza...gorczycą.
Zamieszanie powstało pewnie z powodu tłumaczenia "mustard powder" i tak już zostało icon_smile.gif

Możliwe że macie rację, mam możliwość kupienia tego na miejscu, ale przyznam, że jak zobaczyłam cenę, to nawet nie zgłębiałam składu, nie lubię bardzo ostrych musztard, a jeśli to rzeczywiście tylko mielona gorczyca, to tym bardziej się nie opłaca.

Ula, mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu icon_smile.gif.
.agatka.
3 lata temu robiłam pierwszy raz, w międzyczasie jeszcze kilka razy icon_smile.gif
Jutro znowu icon_smile.gif
Buka
CYTAT(Izolda @ 17 Oct 2014, 17:38 ) *
Ula, mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu icon_smile.gif.

Juz przypadło, tylko zapomniałam o nim, teraz będzie kolejny raz. lecker.gif
Joanna
Wyciągam, bo mam ochotę jutro popełnić.
.agatka.
O, to i ja zrobię.
Mam uda indycze zamrożone icon_smile.gif
Joanna
Ja zrobiłam z indyczej piersi. Bardzo smaczne, mimo, że zamiast bulionem, podlałam zwykłą wodą.
Zamiast musztardy w proszku dałam całe nasiona (białe i czarne). Papryczkę chili dałam świeżą, drobno posiekaną.
.agatka.
Robię znowu dziś. Zmodyfikuję tylko bo mam do zużycia mleko kokosowe ;)
Nieco inna potrawa będzie ale co tam icon_smile.gif
AnnaB.
Znowu dziś będzie (i było już wiele razy).
Rozmowa skłoniła mnie do sięgnięcia do słownika. Po angielsku gorczyca to "mustard", czyli "mustard powder" to po prostu mielona gorczyca, w odróżnieniu od stosowanych w wielu przepisach całych ziaren. Może by poprawić to w pierwszym poście, żeby ludziska już nie szukali tej nieszczęsnej musztardy w proszku.
hazo
Dziś zrobiłam. Przyznam się, że pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni.
Miałam pierś indyczą i jej użyłam, ale następnym razem zrobię z udźca. Myślę, że będzie jeszcze lepsze.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Jedyna zmiana, to czerwoną paprykę dałam obraną ze skóry, bo jej nie lubię. Przyprawy dokładnie jak w przepisie, ale z utłuczonymi w moździerzu ziarnami gorczycy. Dla mnie smak akurat, ale dla niektórych może być zbyt ostre.
Kucher
Wygląda całkiem apetycznie, z pewnością warto wypróbować. icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.