Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czekoladki "Shrek w bagienku"
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Desery
Marg
Na prośbę Gucia przepis na nadzienie:

czekolada biała 150g
śmietanka 30% 150ml
1 kopiasta łyżeczka lub więcej mielonej zielonej herbaty lub matchy jak kto ma
skórka otarta z limonki

Zagotować śmietankę, wrzucić do niej herbatę. Kiedy się zaparzy, podgrzać, dorzucić skórkę i połamaną czekoladę. Rozbełtać do rozpuszczenia czekolady i odstawić do wystygnięcia.

Tym razem nie bawiłam się pędzelkiem - wlałam do foremki łyżeczkę czekolady i tą łyżeczką rozsmarowałam czekoladę po bokach. Szybko, czysto, skutecznie icon_mrgreen.gif

Moniak
Nooo, Margu!
Poproszę choć jedną!
Marg
Adres na PW bitte.
lambethka
a nadzienie jest takie miekkawe? czy zupelnie twarde? pysznie wygladaja
ewalukas
ślinotoku dostałam!

a ja nie mogem czekulady cry_1.gif
Marg
CYTAT(lambethka @ 23 Nov 2011, 17:13 ) *
a nadzienie jest takie miekkawe? czy zupelnie twarde? pysznie wygladaja

To jest twardsze, ale jeśli zmniejszysz ilość czekolady będzie miękkie.
Moniak
Margu! bo napiszę! icon_smile.gif
lena7900
eek2.gif eek2.gif Bosze jakie piękne.
Anka
baa.gif ale z Ciebie Fiona, jak ja nie lubie takich ogrzyc, co to przed oczyma takimi pychotami machaja. icon_mrgreen.gif

Napewno jak tak slicznie wygladaja, to sa okropne w smaku, powiedz bitte bardzo, ze sa. anbetung.gif
Marg
keineswegs
Anka
oh manno
Marg
ernst
Anka
schlimm
Marg
aber kein Durchwall
Maryna
Ja to jadłam i herbaciane były nadzwyczajne, nie da się opisac smaku. Świadomość, że sie je ręczny wyrób dodaje może nie tyle smaku, ile wartości samemu przezyciu. No to pojechałam wzniośle, ale to prawda najprawdziwsza. To nie tylko moje odczucie, goście mówili to samo.
Anka
Maryno no wlasnie ta Fiona mi to napisala, ze wrazenie optyczne dorownuje wrazeniom podniebienia. Zabila mnie, ja za takie cuda czekoladowe moge wiele. Ostatnio stalam przy regale czekoladowym, pralinkowym, i Lindty i inne cuda, tak sie napatrzylam i napatrzylam i mi na pare dni wystarczylo, ale to tutaj wlasnymi recami zrobione, to no az mnie wykrecilo. lecker.gif

Ty Ogrzyco Ty, masz bleda w tym przemarszu, przez f sie to swinstwo pisze. icon_wink.gif
Marg
No tak... flek jest, ale ja już ledwo na oczy widzę. Albo za dużo Spooks w oryginale.

Tonia anbetung.gif
Anka
Flek? a co to? moze i pora na Telesfora juz, jak na oczyska ledwo ledwo. fiesgrins.gif
Marg
Chyba tak, dziecko mnie z wyra wykolegowało, to zaliczę kawałek Spooks i spadam.
sionia
1. Ile potrzeba czarnej czekolady, by pomieścić to nadzienie?
2. To jest gorzka czy deserowa ta czarna?
3. Jaką konkretnie kupujesz białą czekoladę?
Marg
Tyle, ile zabierze. Tym razem poszło 2 tabliczki 90g gorzkiej goplany, która taka gorzka nie jest. Wymiar wyrobu był nietypowy, bo zrobiłam 5 mega pralinek w papilotkach na regularne muffiny (takie zamówienie było) i na nie zuzyłam 3/4 nadzienia, a stosunkowo mało czekolady. Zostało nadzienia na 8 małych czekoladek.

Białą czekoladę kupuję Wedla. Oprócz milki tylko taka jest u nas dostępna.
Margot
Marg , ty dzieła sztuki tworzysz
sionia
Dziękuję bardzo!!!!
Esteral
Rewelacyjne eek2.gif Ale jesteś zdolna !!!!!
jean
Marg! chapeau bas! lecker.gif
natala
wyglądają obłędnie! chciałabym je wręczyć jako dodatek do prezentu,ale przed samymi świętami będzie kiepsko z czasem. Jak długo mogą "leżakować"?
Marg
Moje leżakowały kilka tygodni w lodówce, tyle że straciły połysk.
natala
Super, dziekuję za odpowiedźicon_smile.gif
Anka
Podnoszenie tego watku podchodzi pod znecanie. lecker.gif
chantel
ile mniej więcej wychodzi czekoladek z takich proporcji?
Marg
5 kobyłek i z 10 maluchów
lambethka
i ja jeszcze zapytam....a jak sie wrzuci czekolade do smietanki to rozumiem, ze ta herbata ma sie zaparzyc w tej smietance, tak? a co potem z fusami? icon_mrgreen.gif
yoanka
Herbata Matcha jest zmielona na drobniuteńki proszek, więc nie ma fusów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.