Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ziarno orkiszowe
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Pieczywo > Pieczywo inne/Dodatki do pieczywa
yacek13
Kupiłem dzi¶ ziarno orkiszowe. My¶lałem, że to m±ka ale nie sprawdzłem na opakowaniu i w domu okazało się, że ziarno. Co mogę z nim zrobić?
Buka
Mielić i po trochę dodawać do m±ki chlebowej przy pieczeniu chleba.
Kiedy¶ robiłam chleb z całego pszenicznego ziarna. Moczyłam je przez dwie doby i po ods±czeniu mieliłam w maszynce do mięsa, dodawałam czę¶ć m±ki chlebowej, zaczyn albo drożdze i wychodził przepyszny chleb. Szczegółowego przepisu nie pamiętam i nawet nie wiem, czy jeszcze gdzie¶ go mam, ale poszukać mogę. icon_smile.gif
mirabbelka
Mozesz tez namoczyć a potem troche podgotowac i w tej postaci dodać do chleba, tam gdzie mowa np. o dodawaniu ziaren.

Ja orkisz gotuje tak jak kasze (szybko sie rozgotowuje) i zjadam z dodatkami. Bardzo zdrowe i oczyszczajace danie
yacek13
Na razie dodałem rozgotowane ziarno do chleba i się to okazuje zjadliwe icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawarto¶ci. Aby zobaczyć pełn± wersję z większ± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.