Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Lody rabarbarowe
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Desery
samanta
25 dkg rabarbaru
niecała szklanka cukru
1 szklanka mleka 3,2%
1 opakowanie śmietany 36% (200 g)
4 żółtka
Rabarbar oczyścić, pokroić, wsypać 1 łyżkę cukru, zalać woda tak aby rabarbar był przykryty, zagotować i gotować aż rabarbar będzie miękki. Zmiksować, najlepiej żyrafką. Odstawić do wystudzenia.
Mleko mocno podgrzać , dodać żółtka ubite z cukrem, zostawić 1 łyżeczkę cukru. Mieszać od dna aż zacznie gęstnieć. Wystudzić.
Masę rabarbarową i jajeczną wstawić do lodówki i mocno schłodzić.
Śmietanę ubić z pozostałą łyżeczką cukru.
Zmiksować oziębiona masę jajeczną i dodac rabarbar, zmiksować razem. Dodać ubitą śmietanę, połączyć.
Wlać do maszyny i dalej zgodnie z instrukcją.
Lody wyszły przepyszne i będą bazą do następnych. Truskawki, maliny, porzeczki dodam surowe, tylko zmiksowane z cukrem.
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
ela2225
o tego szukałam dziękuję
samanta
CYTAT(ela2225 @ 27 May 2012, 00:16 ) *
o tego szukałam dziękuję

To cieszę się że znalazłaś bussi.gif
Moja się mrożą znowu. I z limonką też robiłam!
ewalukas
kurde, nie mam maszynki...
samanta
CYTAT(ewalukas @ 27 May 2012, 12:02 ) *
kurde, nie mam maszynki...

Sąsiadka zrobiła bez maszynki i dobre były. lecker.gif
ewalukas
no to pisz jak :D
samanta
CYTAT(ewalukas @ 28 May 2012, 11:50 ) *
no to pisz jak :D

Podgrzać mleko i śmietanę, dodać żółtka ubite z cukrem. Osobno ugotować rabarbar z cukrem i małą ilością wody. Wszystko oziębić, połączyć, zmiksować, i do zamrażarki. Co godzinke przemiksować zeby nie bylo zmarzliny tylko pyszne lody.
Ja dzisiaj chyba dodam jeszcze ubite białka, a co mi szkodzi!
Nie mogę się najeść tych lodów.
ewalukas
No dobra robię, ale...
zmiksowany rabarbar jest dość rzadki - tak ma być?
a masa jajeczna przypomina też dość rzadki budyń, przelewa się, raczej nie gęstnieje.
samanta
CYTAT(ewalukas @ 2 Jun 2012, 16:58 ) *
No dobra robię, ale...
zmiksowany rabarbar jest dość rzadki - tak ma być?
a masa jajeczna przypomina też dość rzadki budyń, przelewa się, raczej nie gęstnieje.

Rabarbar ma być masą, może za dużo wody wlałaś?
A budyń ok icon_mrgreen.gif
ewalukas
wody bylo tyle, że nawet nie zakrywała rabarbaru całkiem gruebel_2.gif
no nic, siedzi to coś w zamrażarce. w smaku dobre. zobaczymy czy wyjdzie.
samanta
CYTAT(ewalukas @ 2 Jun 2012, 20:56 ) *
wody bylo tyle, że nawet nie zakrywała rabarbaru całkiem gruebel_2.gif
no nic, siedzi to coś w zamrażarce. w smaku dobre. zobaczymy czy wyjdzie.

Ale co jakiś czas go zmiksuj, coby gruda ni wyszła a superlody! lecker.gif
ewalukas
no tak tak, już teraz się mrożą - ostatni etap. trudno, dziś tylko lizanie palców dontknow.gif
samanta
CYTAT(ewalukas @ 2 Jun 2012, 22:34 ) *
no tak tak, już teraz się mrożą - ostatni etap. trudno, dziś tylko lizanie palców dontknow.gif

Mam wielką nadzieję że Cię nie zawiodą! icon_redface.gif
ewalukas
pyszne są! zajadamy właśnie w rożkach.
Pewnie z maszyny bardziej kremowe, a może za mało miksowałam?
Ale nie przeszkadza nam to!
samanta
CYTAT(ewalukas @ 3 Jun 2012, 09:56 ) *
pyszne są! zajadamy właśnie w rożkach.
Pewnie z maszyny bardziej kremowe, a może za mało miksowałam?
Ale nie przeszkadza nam to!

Nie masz pojęcia jak bardzo się cieszę że smakują icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Tak, z maszyny są bardziej kremowe , robiłam w maszynie i bez i mam porównanie.
A prawdę mówiąc, to ostatnio robię w garnku bo maszyna ma za małą pojemność! icon_redface.gif
mysz
Czy wodę z rabarbaru trzeba odlać czy miksować razem z nią?
samanta
CYTAT(mysz @ 13 Jun 2012, 22:57 ) *
Czy wodę z rabarbaru trzeba odlać czy miksować razem z nią?

Razem! W niej jest smaczek , ale to po ugotowaniu ma byś raczej gęstawe, wody wlewamy tyle, żeby dało się ugotować, nie więcej.
Jem te lody prawie codziennie i nadal uważam, że to najlepsze lody, jakie jadłam. A jestem lodożercą icon_mrgreen.gif
mysz
Spieprzyć masę jajeczną to chyba tylko ja potrafię. Za trudny dla mnie przepis, zniechęciłam się i więcej nie robię.
samanta
CYTAT(mysz @ 14 Jun 2012, 22:13 ) *
Spieprzyć masę jajeczną to chyba tylko ja potrafię. Za trudny dla mnie przepis, zniechęciłam się i więcej nie robię.

Ale co , zagotowałąś i wyszłą jajecznica?
mysz
Wzięłam mały garnek bo co tam taka szklanka mleka. Po dodaniu żółtek z cukrem urosło tak, że zaczęło wychodzić z garnka więc wyłączyłam gaz, opadło i już było takie grudkowate. Trzymam w lodówce, nie wiem czy coś z tego wyjdzie czy wyrzucić.
samanta
CYTAT(mysz @ 15 Jun 2012, 16:41 ) *
Wzięłam mały garnek bo co tam taka szklanka mleka. Po dodaniu żółtek z cukrem urosło tak, że zaczęło wychodzić z garnka więc wyłączyłam gaz, opadło i już było takie grudkowate. Trzymam w lodówce, nie wiem czy coś z tego wyjdzie czy wyrzucić.

Zrób, a co Ci szkodzi. Ja kiedyś zagotowałam i wyszla braja coś jak gotowana jajecznica ale się nie poddałam lecker.gif i lody było dobre.
mysz
Zaryzykowałam i zrobiłam. Dobre tylko przeszkadza mi tłusta warstwa na podniebieniu. Coś schrzaniłam czy tak ma być?
samanta
CYTAT(mysz @ 17 Jun 2012, 13:08 ) *
Zaryzykowałam i zrobiłam. Dobre tylko przeszkadza mi tłusta warstwa na podniebieniu. Coś schrzaniłam czy tak ma być?

E, coś nie tak. Przynajmniej ja osobiście nie zauważyłam gruebel_2.gif
Albo może Ty masz bardziej wrażliwe podniebienie?
mysz
Nie sądzę, pewnie coś schrzaniłam.
sabuto
Też robiłam i bez maszyny wyszły super! Dałam mleko 2% nie miałam innego następnym razem zrobię z 3,2%.
Wyszły aksamitne! Mniam! mniam.gif
samanta
CYTAT(sabuto @ 17 Jun 2012, 14:38 ) *
Też robiłam i bez maszyny wyszły super! Dałam mleko 2% nie miałam innego następnym razem zrobię z 3,2%.
Wyszły aksamitne! Mniam! mniam.gif

Bardzo sie cieszę Sabuto wink.gif ja też ostatnio robię bez maszyny bo ta ilość mi nie wystarcza. I tak maszyna sobie stoi i robi wrażenie a ja kręcę w garnku mikserem i dobrze wink.gif
sabuto
Mam pytanko,a zamiast rabarbaru co by można było dodać? Tylko nie truskawki bo mam uczulenie. A jak by mus z jabłek?
Samanto jak myślisz wyszły by? gruebel_2.gif
vana
hmm, a porzeczki? icon_smile.gif
samanta
Myślę, że wszystko się nada. Jak się nadał mus z dyni... icon_mrgreen.gif
mysz
Wczoraj to jeszcze jak cię mogę ale dziś są tak zamarznięte że trzeba sobie naskrobać porcję. Czemu kupne lody tak nie zamarzają?
samanta
CYTAT(mysz @ 17 Jun 2012, 20:08 ) *
Wczoraj to jeszcze jak cię mogę ale dziś są tak zamarznięte że trzeba sobie naskrobać porcję. Czemu kupne lody tak nie zamarzają?

Trzeba wyjąć trochę wcześniej albo w trakcie produkcji dodać trochę wódki. wink.gif
mysz
Wódka odpada bo dziecko lubi sobie spróbować trochę na język. Zresztą ja też nie gustuję.
samanta
CYTAT(mysz @ 18 Jun 2012, 20:26 ) *
Wódka odpada bo dziecko lubi sobie spróbować trochę na język. Zresztą ja też nie gustuję.

No to trzeba wyjąć z zamrażarki trochę wcześniej i tyle.
samanta
U mnie cieszą się stałym powodzeniem. Nie tylko z rabarbarem, różne smaki ale przepis zawsze ten sam.
yrsa
Robiłam nieco inaczej, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu, więc tu wklepię moją wersję (z bazą wzorowaną na lodach Ben&Jerry's).

1. 25 dag rabarbaru pokroiłam w plasterki grubości około 1/2 cm i gotowałam z 1/3 szklanki cukru(bez wody) do momentu aż się zaczął rozpadać. Potem go potraktowałam widelcem, blender był już zbędny.
2. 1 całe jajko ubiłam, dodałam 1/4 szklanki cukru, dalej ubijałam, następnie dodałam nieco ponad szklankę śmietany 36% i 1/4 szklanki mleka 3,2%, to znowu ubiłam.
3. Obie masy wstawiłam na kilka godzin do lodówki, następnie wymieszałam i hop do maszyny.

Wyszło wyśmienite.
samanta
O, jak tylko wróćę do domu to takie zrobię!!!!!!!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.