Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Krokiety z wędzoną makrelą*
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Coś na ząb lub dwa > Małe danka
Janka
Krokiety z wędzoną makrelą

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

*1 wędzona makrela(średnia)
*około 1 kg ziemniaków
*2 jajka
*50 g żółtego sera
*szczypiorek,natka pietruszki
*sól,pieprz
*olej do smażenia

-makrelę obrać,drobno posiekać
-ziemniaki ugotować i dokładnie utłuc albo przepuścić przez maszynkę
-makrelę wymieszać z ziemniakami,dodając jajka,starty ser,szczypiorek,natkę i przyprawy
-formować krokiety i smażyć na głębokim oleju na ładny,złoty kolor.

Podawać z surówką (ja podałam z kapustą pekińską na ciepło)
Joanna
Dzięki za wpisanie, bardzo apetycznie wyglądają.
A pekińską na ciepło jak robisz? Nigdy nie jadłam.
doris71
dziękuję Janko anbetung.gif
Janka
CYTAT(Joanna @ 25 Feb 2013, 20:23 ) *
Dzięki za wpisanie, bardzo apetycznie wyglądają.
A pekińską na ciepło jak robisz? Nigdy nie jadłam.

Podobnie jak młodą kapustę.
Na maśle podsmażam posiekaną cebulę,dorzucam pokrojoną kapustę ,mieszam ,potem wlewam trochę wody(tak na dno) i przykrywam pokrywką.Jak kapusta zrobi się taka "zwiędnięta",wrzucam pokrojone w kostkę jabłko.Znowu razem duszę i jak jabłko jest miękkie wlewam trochę octu,daję sól,pieprz i cukier do smaku.Na końcu daję albo posiekany szczypiorek,albo koperek.
doris71
kapustka zapowiada się samkowicie, trzeba zrobić do tych krokietów koniecznie
Joanna
CYTAT(Janka @ 25 Feb 2013, 21:06 ) *
Podobnie jak młodą kapustę.

Dzięki. Podoba mi się, muszę wkrótce zrobić.
melisa82
Musiałam zutylizować zalegającą makrelę usmażyłam więc te kotleciki. Bardzo smaczne i rodzince przypadły do gustu icon_smile.gif Polecam.
iluana
jaki sosik by do tego pasował ?
Janka
CYTAT(iluana @ 16 Mar 2013, 19:10 ) *
jaki sosik by do tego pasował ?

Ja do krokietów z rybą przeważnie dawałam surówkę,albo gotowane warzywa.

Domownicy często biorą keczup albo sos czosnkowy.
Pasuje tutaj sos ogórkowy do ryby,jeśli Ciebie interesuje,to mogę go podać.
Ilona
CYTAT(Janka @ 17 Mar 2013, 10:30 ) *
Pasuje tutaj sos ogórkowy do ryby

Mnie interesuje fiesgrins.gif
Janka
CYTAT(Ilona @ 17 Mar 2013, 17:51 ) *
Mnie interesuje fiesgrins.gif

Proszę icon_biggrin.gif bardzo jest tutaj
Jo_anna1
Oooo a ja kupiłam tylko jedna makrelę i teraz muszę wybierać paprykarz czy krokiety gruebel_2.gif
tatter
Janko, na dzis zaplanowalam Twoje krokiety - wygladaja tak apetycznie, ze nie moge sie nim oprzec. Sos ogorkowy do tego (rowniez Twoj) i pilaw. Zapowiada sie pysznie.

Do ryb szczegolnie tlustych ( jak tytulowa makrela) pasuja kremowe kwasne sosy. Czesto robie sos szczawiowy i wyobrazam sobie, ze ogorkowy bedzie rownie pyszny, dodam do niego kopru swiezego.
Jo_anna1
Dobra, jeszcze jedną makrelę kupiłam icon_mrgreen.gif zabieram się do roboty
Jo_anna1
Wczoraj zrobiłam z połowy porcji.... dziś druga połowa już na patelni.
Nastepnym razem na pewno już nie będę dzieliła icon_mrgreen.gif
tatter
Janko, bardzo dziekujemy z przepis. Krokiety a raczej "kotlety" ( usmazylam je na patelni w niewielkiej ilosci oleju, po uprzednim obtoczeniu w mace, jajku i bulce tartej) byly pyszne. Zrobilam z 1.5kg ziemniakow i 500g wedzonej makreli. Do masy dodalam lekko podduszone zielone czesci porow i sporo swiezych ziol. Podalam z ziolowym pilawem i sosem.
Janka
Jo_anno i tatter - bardzo się cieszę że smakowało i dziękuję że zechciałyście skorzystać z przepisu bussi.gif
urbasia
Przyłączam się do podziękowań.
Zaserwowałam z sosem ogórkowym i sałatką pt. "cosięnawinie" czyli sałata lodowa, papryka i ogórek konserwowy, pomidor, szczypior.

Bardzo smaczny obiad dzisiaj z mężem mieliśmy mniam.gif
sabuto
Superkowe anbetung.gif bardzo smaczne. Robiłam z połowy porcji bo połowa makreli znikła w niewyjaśnionych okolicznościach icon_mrgreen.gif
Janka
Nawet nie wiecie jaką mi sprawiłyście radość robiąc te krokiety,no i bardzo się cieszę że bussi.gif smakowały.
tatter
Janko, Twoj wspanialy przepis powedrowal w swiat.
Wkrotce zrobie je ponownie, dodam swiezo tartego chrzanu.
kero
Dzisiaj wypróbuję ten przepis icon_smile.gif
Joanna
Pyszne.
Miałam za mało ziemniaków, bo nie doczytałam, że potrzeba ich aż kilogram, tylko naobierałam więcej na obiad, więc wyszły bardziej miękkie i delikatne, niż krokiety Janki, ale bardzo smaczne. Dałam jedno jajko i utarty Dziugas. Przeturlałam je po tartej bułce, żeby nie przyklejały mi się do patelni.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.