Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Japońskie Spaghetti Napolitan
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Coś na ząb lub dwa > Tanie danie niesłychanie
Mała_Mi
To spaghetti więcej wspólnego ma z Tokio, niż z Neapolem. Nie jest to bowiem włoska potrawa, lecz japońska odpowiedź na włoskie spaghetti, czyli przykład yoshoku - kuchni japońskiej w stylu zachodnim. Japończycy nie żywią się wyłacznie sushi icon_smile.gif - jest wiele pysznych, domowych potraw w stylu yoshoku, które podawane są zarówno w domach, jak i w restauracjach czy stołowkach szkolnych. Nam potrawy te bardzo przypadły do gustu.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

porcja makaronu spaghetti dla 2 osób
kawałek kiełbasy lub 4 kiełbaski frankfurterki/wiedeńskie
1 czerwona lub zielona papryka
4-6 pieczarek
1 cebula
150 ml keczupu
1 łyżka sosu Bolldog tonkatsu ( mozńa zastąpić 1 łyżką sosu worcestershire)
1 łyżka śmietany
sól i pieprz do smaku

Makaron gotujemy zgodnie z przepisem na opakowaniu.

W międzyczasie kiełbasę kroimy w plastry i rumienimy wraz z pokrojonymi w plastry pieczarkami na niedużej ilości oleju. Zdejmujemy z patelni, dodajemy obraną, grubo posiekaną cebulę i pokrojoną w kostkę paprykę. Smażymy mieszając, aż cebula będzie szklista. Dodajemy ponownie kiełbasę, wlewamy keczup, doprawiamy sosem worcestershire, śmietaną, solą i czarnym pieprzem.
Dodajemy makaron i całość mieszamy.
Można podać posypane żółtym serem.
seniorka
Bardzo interesujący przepis. Na pewno zrobię to spaghetti, ale nie dzisiaj. Trochę żal mi keczupu, który robię wg Twojego przepisu. Jeszcze zastanowię się nad tym. Właściwie wszystko mam, łącznie z sosem worcestershire. Po zrobieniu zdam sprawozdanie. lecker.gif
Mała_Mi
Seniorko, kiedy trzeba większych ilości, można użyć kupnego keczupu, byle smacznego.
Inną bardzo smaczną potrawą yoshoku, którą polecam, jest Omuraisu http://www.cincin.cc/index.php?s=&show...t&p=1393327 .
Inne potrawy będę wstawiac sukcesywnie, bo bardzo przypadły mi do gustu.
Kręciołek
Tak trochę nie w temacie, choć danie na pewno wypróbuję:
gdzie jest przepis na ketchup Małej_Mi?
Bo poszukuję jakiegoś doskonałego i do tej pory nie znalazłam.
seniorka
Piętro niżej, czyli tutaj - w sosach, na pierwszym planie. icon_lol.gif
seniorka
Dzisiaj, po dwóch wizytach u lekarzy, stwierdziłam, że należy mi się coś dobrego. Wybrałam ten przepis, bo robi się go lekko, łatwo i przyjemnie (zajada). Trzymałam się ściśle przepisu, tylko wzięłam czerwoną paprykę, bo zielonej nie lubię. Jadłam bez posypywania serem, bo też mi tu jakoś nie pasował. Reasumując - danie jest wyborne. Zrobiłam z dwóch porcji i prawie wszystko zjadłam sama (byłam bez śniadania). Serdeczne anbetung.gif za przepis. Na pewno będę powtarzała i to często. Zużyłam do niego keczup kupny, który znalazłam jeszcze w szafce. Był o smaku raczej łagodnym, nie pikantny. Zadowolona i najedzona serdecznie pozdrawiam lecker.gif
Kręciołek
CYTAT(seniorka @ 29 Apr 2013, 22:23 ) *
Piętro niżej, czyli tutaj - w sosach, na pierwszym planie. icon_lol.gif

Dziękuję. Szukałam w Przetworach icon_wink.gif
Joanna
Przeczytalam przepis i mam uśmiech od ucha do ucha, bo studenckie czasy mi się przypomniały.
Toż to niemal kopia dyżurnego dania moich kolegów w bogatszej "kapitalistycznej" wersji! icon_biggrin.gif
Ależ byliby zdziwieni, że to kuchnia japońska! rofl.gif
Mała_Mi
Seniorko, nawet nie wiesz, jak się cieszę, że Ci smakowało i sprawiło radość icon_biggrin.gif

Joanno, coś w tym zdecydowanie jest icon_smile.gif Japończycy bardzo sobie upodobali niektóre "zachodnie" składniki, jak np. keczup czy majonez. Duża ilość potraw yoshoku skończy właśnie polana keczupem. Japonizują znane z innych krajów potrawy, dopasowując je do swoich gustów, z bardzo sympatycznym skutkiem. Np. omuraisu, w którym się zakochaliśmy - omlet z ryżem i oczywiście - keczupem! Przejęłam od nich metodę robienia omletu tak, by był puszysty, można go podać z tym, co się lubi. Mają też swoją własną metodę na curry, bardzo smaczną. Bardzo odpowiadają mi te potrawy: są takie ciepłe, domowe, niewymuszone, jak dla mnie, prawdziwe comfort food, na luzie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.