Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Fefernuski kociewskie.*
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Kuchnie świata > Kuchnia polska
Stron: 1, 2, 3, 4
orelia
Możecie mi powiedzieć czy jest jeszcze sens zarobić ciasto dziś i piec np we środę czy czwartek wieczorem?
Janka
Orelia,zrób i nie musisz czekać z ciastem do środy czy czwartku.
aklat
CYTAT(orelia @ 18 Dec 2016, 16:23 ) *
Możecie mi powiedzieć czy jest jeszcze sens zarobić ciasto dziś i piec np we środę czy czwartek wieczorem?

Ja zrobilam wieczoram ciasto a pieklam i jedlismy nastepnego dnia, one sa dobre od razu po zrobieniu choc mysle ze gdyby dluzej lezakowaly pewnie byly by jeszcze lepsze icon_smile.gif
Dzis wieczorem planuje dorobic ciasta zeby na Świeta cos dotrwalo:)
orelia
Dziękuje bardzo icon_razz.gif
yazmat
W tym roku mąż upiekł je na święta - wszystkim bardzo smakowały 😌
AnkaP
Zrobiłam z połowy porcji, tak na próbę, ale coś mi się wydaje, że jeszcze upiekę, bo został mi amoniak. Pyszne są, a im dłużej leżą, tym są lepsze. Tylko strasznie niewyględne mi wyszły, ale co tam, smak to rekompensuje.
orelia
CYTAT(Joanna @ 1 Dec 2016, 19:33 ) *
Upiekłam dziś tegoroczną porcje, czyli dwie blachy (z 1/3 składników) - jedną krojonych jak kopytka, drugą wykrawanych.
Oblałam je pomarańczowym lukrem (sok z jednej średniej pomarańczy plus ok. 1,5 szklanki cukru pudru).

Kliknij, aby zobaczyć załącznik Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Joanno wiem, że pytanie przedszkolaka ale czy ten lukier bez białka??
Joanna
Tak, bez białka.
orelia
Dziewczyny czy któraś z Was mogłaby mi pomóc, z rozpędu dołożyłąm prawie drugie tyle miodu jak w przepisie i teraz nie wiem czy co robić dalej???
Dołożyć choć z połowę pozostałych składników czy robuić dalej z normalnej porcji??Tylko czy to nie będzie jakiś ulepek nie do zjedzenia??

Fefernuski miały być na kiermasz do szkoły cry_1.gif cry_1.gif

Joanna
Imo dołożyć, nie tylko ze względu na słodycz, ale na zbyt luźną konsystencję ciasta.
h-elen
Dołożyłabym składników tyle co przepis stanowi. Za jednym zamachem zrobisz podwójną porcję i będziesz miała "na później" icon_mrgreen.gif
orelia
Dzięki. anbetung.gif anbetung.gif Tak zrobiłam icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.