Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Cukinia duszona z pomidorami.
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Zdrowe kalorie > Wegetarianie
Wlodek1955
Cukinia duszona z pomidorami

składniki:

1 średnia cukinia zielona
1 duża cebula,
3 pomidory świeże - dojrzałe
2 ząbki czosnku
2 łyżki oliwy
1 łyżeczka masła
1/2 łyżeczki oregano
1/2 łyżeczki tymianku
sól, pieprz

Cebulę po obraniu pokroiłem w pół plasterki i wrzuciłem na patelnię z rozgrznym olejem. Po chwili do cebuli dodałem obraną i pokrojona w plastry cukinję. Wcześniej łyżką wydrążyłem pestki. Po chwili duszenia dodałem pomidory które sparzyłem i pokroiłem na drobniejsze kawałki.
Dusimy na małym ogniu, dodając czosnek, masło i zioła. Na koniec doprawiamy solą i pieprzem do smaku. Danie podałem ze świeżym pieczywem.
Moniak
Takie coś jest pyszne. Ale dlaczemu obierasz cukinię? Wystarczy ją dobrze umyć, skórka w niczym nie przeszkadza. A i wizualnie danie jest przystojniejsze icon_smile.gif
Nooo, chyba że masz wielką, twardą cukinię, ale taka to już tylko na pestki się nadaje icon_wink.gif
Wlodek1955
Gotuję dla siebie i nie lubię się męczyć podczas jedzenia...
Czasem skórka jest tak twarda, że wolę obrać i mieć spokój cook.gif
Do tego dania cukinię obrałem a do tego http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=38717 nie.
Moniak
Aa, widzisz, nie trafiła mi się w takiej cukinii wielkości ogórków twarda skórka. A ja lubię jak chrupie icon_smile.gif
Wlodek1955
CYTAT(Moniak @ 13 Apr 2014, 22:33 ) *
Aa, widzisz, nie trafiła mi się w takiej cukinii wielkości ogórków twarda skórka. A ja lubię jak chrupie icon_smile.gif

Jak mam dzień leniwy to nie obieram produktów. Ale robie to dla siebie, tak jak napisałem.
wianka
W sezonie robię często podobną potrawę. Czasem dodaję pieczarki albo paprykę. Jest pyszne.
Wlodek1955
CYTAT(wianka @ 13 Apr 2014, 22:58 ) *
W sezonie robię często podobną potrawę. Czasem dodaję pieczarki albo paprykę. Jest pyszne.

Czasami robię z tych składników bigos dodając pieczarki i kiełbasę. Ale to następny przepis...
Doruśka
Na zdjęciu nie sa wydrążone pestki, to na pewno to zdjęcie? ;)
Akurat mam w domu składniki, zrobię sobie dzisiaj to danie icon_smile.gif
Wlodek1955
CYTAT(Doruśka @ 14 Apr 2014, 07:37 ) *
Na zdjęciu nie sa wydrążone pestki, to na pewno to zdjęcie? ;)
Akurat mam w domu składniki, zrobię sobie dzisiaj to danie icon_smile.gif

Może i masz rację, że nie wstawiłem brzydkiego zdjęcia potrawy.
Mała i średnia cukinia ma początki bez pestek w środku pewnie troszkę wydłubałem, stąd ten wpis.
Ja obieram i wydłubuje łyżką ten środek z pestkami.

Do zdjęcia przeważnie wstawia się te ładniejsze kawałki produktów - całe i okazałe.
Doruśka
Może i wstawia się ładniejsze icon_smile.gif ale ja wolę prawdziwe icon_smile.gif), a co jest na tym zdjęciu? bo wygląda jak całkiem inna potrawa.
Wlodek1955
CYTAT(Doruśka @ 14 Apr 2014, 21:42 ) *
Może i wstawia się ładniejsze icon_smile.gif ale ja wolę prawdziwe icon_smile.gif), a co jest na tym zdjęciu? bo wygląda jak całkiem inna potrawa.

Czy masz jakieś swoje przepisy na tym portalu które można zobaczyć i ocenić ?
Jestem tu od niedawna ale jakoś nie potrafię lub przeglądarka moja nie może nic wyszukać.
Doruśka
nie Włodku, nie a swoich zdjeć w tym portalu:) zwyczajnie nie potrafię zgrywać zdjęć .
Natomiast nie rozumiem skąd Twoja chęć oglądania moich zdjęć? zainteresowałam się tylko , co to za potrawa, bo opis nie zgadzał mi sie ze zdjęciem. i tyle.chciałeś moje skrytykować? to trochę na GW.jest icon_smile.gif)))
Wlodek1955
CYTAT(Wlodek1955 @ 14 Apr 2014, 13:49 ) *
Może i masz rację, że nie wstawiłem brzydkiego zdjęcia potrawy.
Mała i średnia cukinia ma początki bez pestek w środku pewnie troszkę wydłubałem, stąd ten wpis.
Ja obieram i wydłubuje łyżką ten środek z pestkami.

Do zdjęcia przeważnie wstawia się te ładniejsze kawałki produktów - całe i okazałe.

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.