Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Fescher Hase w muffinkowych foremkach
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Kuchnie świata > Kuchnia Europejska
europa112
Fescher Hase

czyli mini pieczeń rzymska z jajkiem w środku.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

1 mała cebula
1 papryka
1 ząbek czosnku
wiązka pietruszki
220 g mielonego mięsa
2 jajka
60 g bułki tartej
sól, pieprz, tymianek, papryka
oliwa do wysmarowania foremek

dodatkowo:
3 ugotowane na twardo jajka

Foremka do muffinów

1.Cebulę, paprykę, czosnek i pietruszkę siekamy w drobną kostkę. Mieszamy z mięsem mielonym, bułką tartą, 2 jajkami. Doprawiamy przyprawami do smaku ( powinien być wyrazisty smak pieprzu ). Wszystkie składniku gruntownie mieszamy.
2.Ugotowane jajka dzielimy na połowę. Każdą połówkę obklejamy mięsem i formujemy małe sznycelki pasujące do muffinowych foremek.
3.Foremki smarujemy tłuszczem. Wkładamy klopsy i pieczemy w piekarniku przez 25 minut w temp 200 stopni.

Ps1. Przepis pochodzi z książki: Hanna Renz - Alles aus der Muffinform.
Ps2. Smakują na ciepło i na zimno. Z bułką w środku jak i z warzywami. Uniwersalna potrawa.
Ps3. Klasycznie Fescher Hase to pieczeń rzymska z jajkiem na twardo w środku.
jobi
Świetny pomysł. Do zrobienia icon_smile.gif
Buka
Zapisuję, świetny patent, Europo! Od razu chce mi się na wycieczkę. icon_smile.gif
samanta
Co za świetny pomysł! Nie tylko na obiad, mogę tego upiec dużo i mieć na zimno do pracy. Do tego jakieś warzywa i jedzonko jak się patrzy icon_smile.gif
europa112
Cieszę się ,że pomysł Wam się spodobał.
Jako jeszcze jeden plus tej potrawy dodam, że robi się ją na minimalnej ilości tłuszczu.
qd
Bardzo fajny pomysl.
Dawaj jeszcze jakies z tej ksiazki, bo na moje oko ona cala poswiecona jest wykorzystaniu formek muffinkowych w rożny sposob.
mexikana
Super! Wpisuje do zrobienia icon_smile.gif
jobi
Właśnie robię icon_smile.gif

Edycja: Zjedzone, opinia : Bardzo dobre, smaczne i sycące. Na zimno nie wiem, nie zostało.
Następnym razem dodam więcej czosnku, a trochę mniej papryki.
Buka
Ja przedstawiam nawet dowód icon_smile.gif :
Kliknij, aby zobaczyć załącznik Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Pyszne, ważne też, że nie smażone w tłuszczu. U mnie z tymiankiem i oregano, które dodaję prawie wszędzie. icon_lol.gif
Nie został mi nawet listek zieleninki do przybrania.
qd
Ja zrobilam bez jajka - ot, klopsy mi sie udaly bardzo fajne. Dokumentacji nie bedzie bo zjedzone. Odgrzewalam ( wyszlo mi 12 szt) w sosie myśliwskim i moi wciagali az milo!
mexikana
Bardzo dziekuje za przepis blume.gif
Bardzo smaczne i na pewno do powtorki icon_smile.gif
Buka
CYTAT(qd @ 7 Oct 2014, 17:50 ) *
Ja zrobilam bez jajka - ot, klopsy mi sie udaly bardzo fajne. Dokumentacji nie bedzie bo zjedzone. Odgrzewalam ( wyszlo mi 12 szt) w sosie myśliwskim i moi wciagali az milo!

Same trochę za suche i jakiś sos bardzo się przydaje. U mnie śmietanowy, a następnego dnia chrzanowy.
Reszta w plastrach do kanapek, bardzo dobre.
mexikana
Hmm, moje nie byly za suche, no moze jajko bylo ciut za suche - pomyslalam nawet, ze dla siebie bede wkladala tylko cwiartke. Jedlismy bez sosu z salatka z rukoli.
Wagowo nie trzymalam sie przepisu i dodalam (tak jak zawsze do mielonych) garstke wody.
mexikana
Znow robie icon_smile.gif
AnkaP
Zrobiłam i ja. Bez papryki, bo zapomniałam kupić. I zupełnie bez dodatkowego tłuszczu, bo piekłam w silikonowych formach na muffinki, więc dobrze wychodziły z foremek nieposmarowanych tłuszczem. Do mięsa dodałam wody i musztardy.
Bardzo mi smakowało. Chyba zacznę w ten sposób robić też zwykłe klopsy, będą zdrowsze, niż smażone.
tatter
Europo, twoj przepis zainspirowal moj dzisiejszy obiad.

Uzylam calych malych jajek i dodatkowo owinelam calosc w plastry bekonu. Do mielonego nie dodalam papryki ale Fescher Hase podalam z paprykowo- pomidorowym coulis. Bardzo nam smakowalo, a pomysl pieczenia indywidualnych porcji jest doskonaly. Dziekujemy icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.