Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Węgierska zupa rybna
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Płynąco > Zupy
Janka
Węgierska zupa rybna
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Łosoś 500 g (dałam inne ryby)
Ziemniak 3 sztuki
Cebula 1 sztuka
Czerwona papryka 1 sztuka
Papryka 1 łyżeczka
Liść laurowy 1 sztuka
Sól do smaku
Zielone do smaku
Woda 2,5 l
Zmielony czarny pieprz do smaku
Pomidory 2 sztuki
Koncentrat Pomidorowy 2 łyżki

1. Czyścimy ryby. Oddziel filet, ostrożnie wybierz ości i pokrój na małe kawałki
2. głowę, płetwy, ogon i skórę zalać zimną wodą, dodaj liść laurowy i gotuj przez 15–20 minut. Następnie przecedzić bulion.
3. Obierz i posiekaj cebulę i usmaż ją na złoty kolor na patelni.
4. Sparz pomidory wrzącą wodą i obierz je, a następnie pokrój w kostkę
5. Dodaj paprykę do cebuli, a po minucie - koncentrat pomidorowy i pomidory. Wszystko razem smażyć przez 3-5 minut.
6. Pokrój ziemniaki i paprykę. Dodaj je do bulionu i gotuj przez 5 minut. Następnie dodaj plastry fileta , smażone pomidory, sól, pieprz i gotuj do miękkości.
7. Dodaj posiekaną zieleninę do przygotowanej zupy.

https://eda.ru/recepty/supy/vengerskaja-uha-45067

janie
Boszzzz, musi być pyszna. Raz w życiu jadłam podobną w Szczecinie, w restauracji Chief, której już dziś pewnie nie ma. Spróbuję upichcić.
kermidt
Ja bym tam koniecznie włoszczyznę dała... Zupy rybne raczej gęste są.
Chętnie spróbuję. Mrożonego łososia powinnam mieć.

Sama gotowałam gęstą jarzynowa, a na koniec dodawałam puszeczke fiszsoljanki i już.
Szkoda, że nie wiem co w niej było. Jakaś ryba w pomidorach z kawałkami papryki.

Janko myślisz, że można z ryżem?

I jaką rybę dałaś?

Zrobiłabym z łososiem pierwszy raz, bo nie ma intensywnego smaku i aromatu, ale jak będzie dobrze smakować chętnie zamienię.
qd
CYTAT(janie @ 29 May 2020, 08:53 ) *
Boszzzz, musi być pyszna. Raz w życiu jadłam podobną w Szczecinie, w restauracji Chief, której już dziś pewnie nie ma. Spróbuję upichcić.

Niestety masz rację. Chiefa nie ma icon_sad.gif
Janka
Kermidt, u nas dostałam tylko tilapię i mintaja.
Zupa wyszła dosyć gęsta,dałam 2 ziemniaki.Czy można z ryżem?Pewnie tak,ale to już nie będzie prawdziwa zupa rybna.
kermidt
I bez ziemniaka w ogóle też nie.
Cóż, nie będę robiła dziś czy jutro. Zdążę podjąć decyzję jak już będę robić.
gracha
Zapomniałam wpisać, że jakiś czas temu robiłam. Z dorsza czarnego. Bardzo mi smakowała.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.