Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rogale maslane
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Ciasteczka
Stron: 1, 2, 3, 4
asieja
śliczne rogale sylvia00! takie równiutkie, rumiane, mm.. icon_smile.gif
kajtek
Zdjęć nie dam bo u mnie śpią i ciemno jest ledwo co klawisze widzę dump.gif Rogaliki pyszne zrobiłam po 4 rozne (bo nas czwórka w domu oczywiście piesa nie liczę ;) )jedna 4 z marmoladą wieloowocowa druga 4-ka z marmoladą truskawkową z biedronki następne z nutella kolejne z cynamonem (posypałam jak zawijańce Bajaderki) no i mojego podkusiło i doradził mi miód ale wyciekł zanim zdążyłam je do piekarnika włożyć mimo to smaczne były tak sobie teraz myślę ze chyba aż za bardzo cheers.gif
Ashira
a moje ciasto właśnie rośnie...robię na babskie pogaduchy przy kawie;) będą z cynamonem. martwi mnie tylko, że (robiłam z połowy porcji) musiałam dużo mąki dosypać...no ale zobaczymy co z tego wyjdzie;)
Ashira
no i są:D nie wiem czy to przez tą mąkę (za dużo;) ) ale na końcach i wierzch jest cudownie kruchutki a środek taki mieciutki i maślany...pyszności:D
Ewusiek
Sylvia, bardzo apetyczne zdjęcia icon_biggrin.gif , rogaliki musiały być pyszne
Olson18
Kliknij, aby zobaczyć załącznikKliknij, aby zobaczyć załącznikPrzeprasam za jakość zdjecia ale robione komórką ;)
Buka
Co za rozpusta. icon_eek.gif Mało, że w czekoladzie, to jeszcze w biżuterii. icon_mrgreen.gif Bardzo apetyczne. A ja dziś nic słodkiego do kawy nie miałam cry_1.gif
Nalyah
Zrobilam ostatnio- pychota!! Moje norweskie szczescie nie moglo sie zachwycic i pozarl od razu 7.

Dziekuje za tak pyszny przepis icon_smile.gif
piorunkowa
Skusiłyście mnie dziewczyny pięknym rogalami i pozytywami więc też popełniłam rogaliki. Są wyśmienite i rozpływające się w ustach, pochłanialiśmy z mężem i córcią jeszcze ciepłe. Zrobiłam puste z masełkiem, no "niebo w gębie". Dziękuję za ten fantastyczny przepis.

oto moje dzieło:

Mała_Mi
Ale śliczne! Chyba i ja się skuszę!
juanabo
Pierwszy raz udało mi się zrobić pulchne ogromne rogale, pychota, przepis świetny.
granola
susilam sie i ja icon_smile.gif bardzo smaczne i puszyste
moje maja wyglad przecietny ot taki
piorunkowa
Granola śliczne rogale

A u mnie na stałe zagościł ten przepis, znowu rano wcinaliśmy na śniadanie chyba już po raz piąty. Ułatwiłam sobie, ciasto wyrabiam wieczorem, zostawiam do wyrośnięcia na noc do lodówki a rano zostaje już reszta do zrobienia. Szybciutko to idzie a jakie fantastyczne śniadańko. Szczerze polecam
dorota_s1
CYTAT(granola @ 9 Jun 2009, 14:58 ) *
susilam sie i ja icon_smile.gif bardzo smaczne i puszyste
moje maja wyglad przecietny ot taki

gdzie wy kupujecie to białe cudo do posypywania? bardzo apetycznie wyglada
granola
CYTAT(dorota_s1 @ 24 Jun 2009, 09:16 ) *
gdzie wy kupujecie to białe cudo do posypywania? bardzo apetycznie wyglada

nie wiem gdzie ten cukier mozna kupic u nas, ja mam przywozny ze Szwecji icon_sad.gif ,
u nas duzo rzeczy jeszcze jest niedostepych icon_sad.gif
rosemary
umieściłam na moim blogu linka do tego przepisu, bardzo smakowały mi te rogale i chciałam je polecić (organizuję "zabawę z drożdżami" na durszlaku) Mam nadzieję, że nie ma pani nic przeciwko! Pozdrawiam:)
martyna22a
Rogale sa boskie,wlasnie zjadlam jednego,nie wygladaja tak jak bajaderki ale w smaku cudo,dziekuje za przepis,pozdrawiam autorke
oolciaa16
pyyyszneeeeee lecker.gif robiłam drugi raz i są naprawdę świetne, tym razem z budyniem
nikka
własnie robię icon_smile.gif
małgosiaP
Rogaliki są super , szczerze mówiąc nie jadłam lepszych BARDZO DZIĘKUJĘ za przepis anbetung.gif
weerka
nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszło icon_mrgreen.gif
nie moglam zrobic bucht z braku smietanki ,zrobilam te rogaliki-mmmmmm pyyycha!!!!!
owieczka
dziewczyny, czy ktoś ma ten przepis w wersji z gramami i mililitrami?

na te szklanki coś mi się czasem klei, chcialabym dokladnie odmierzyc mąkę.

Pomożecie? Bardzo bardzo byłabym wdzięczna.
Kropencja
Pyszne!!!!!!!! Cudowne!!!!!!!!Najlepsze!!!!!!!!
Podbiły serce mojej Teściowej icon_smile.gif a to duuży plus.
Mój tata jest łasuchem na wszelakie słodkości ale powiedział że te rogaliki są najlepsze jakie jadł.
Miałam tylko mały problem:
gdy użyłam dżemu to po upieczeniu znikł a raczej wsiąkł w ciasto, tal samo było z kremem czekoladowym, jedynym rozwiązaniem jest w moim przypadku marmolada.
Buka
CYTAT(owieczka @ 8 Feb 2010, 15:52 ) *
dziewczyny, czy ktoś ma ten przepis w wersji z gramami i mililitrami?
na te szklanki coś mi się czasem klei, chcialabym dokladnie odmierzyc mąkę.
Pomożecie? Bardzo bardzo byłabym wdzięczna.

Pamiętam, że Bajaderka kiedyś mówiła, że u niej szklanka to 200 ml, a kostka masła 250 g.
Mąki tortowej w szklance 200 ml. mieści mi sie 130 g .

CYTAT(Kropencja @ 16 Feb 2010, 11:09 ) *
... jedynym rozwiązaniem jest w moim przypadku marmolada.

Ta twarda, o smaku różanym jest tez ok. albo powidła. A może lubisz takie nadzienie jak do cynamonowych zawijańców Bajaderki?
Tuncia
Witam!
Dziś podjęłam próbę zrobienia rogalików maślanych Bajaderki.
Wyszły takie jak na załączonym obrazku.
Chyba nie sa złe, prawda?
Super przepis icon_smile.gif
Tuncia
Witam!
Dziś podjęłam próbę zrobienia rogalików maślanych Bajaderki.
Wyszły takie jak na załączonym obrazku.
Jeska
CYTAT(Tuncia @ 13 Mar 2010, 11:45 ) *

Ja bym nawet powiedziala, ze sa na medal "jak ksiazka pisze".
katisw
Jak co roku, rytuał spełniony.
Rogaliki i pokraki (ptaszki).
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
olasz
Bajaderko, jeszcze raz dziękuję za przepis. Te rogale są rewelacyjne!
Zrobiłam jedne z ananasem, a drugie z jagodami. Pyszności!!!
p.s.
zmodernizowałam sposób przygotowania i podałam wagę składników
kati81
Właśnie wyjęłam pierwszą porcję z piekarnika i już jednego rogalika zdążyłam wtrząchnąć icon_mrgreen.gif Robiłam z dżemem porzeczkowym icon_smile.gif
mmm... smakowe - jak to by powiedział Czesio lecker.gif
Dzięki za przepis! Rewelacja! icon_mrgreen.gif
muka
Cudooo! Zawsze migalam sie od robienia rogalikow, bo wydawalo mi sie, ze bedzie to bardzo pracochlonne. Zmienilam zdanie- te rogaliki robi sie szybko i bezproblemowo a smakuja super. Ja swoje 'nadzialam' masa krowkowa o samku kawowym, pyszota dance.gif
Cinka
Piekłam wczoraj wieczorem. Nadziewałam budyniem i wiśniami z syropu
sie mieścicie? wyśmienicie! jak w reklamie http://www.youtube.com/watch?v=7lswkWmQPYY
a może raczej tak fiesgrins.gif http://www.youtube.com/watch?v=0BCSE9STnJk...feature=related
- rano został jeden icon_lol.gif
Przepyszne, muszę jutro zrobić znowu lecker.gif
małgośka79
Boskie. Zjadlam jeszcze cieple i musze szybko uciekac z kuchni, bo pochlone jeszcze kilka. Polecam wszystkim, ktorzy sie jeszcze wahaja! Jak zwykle przepis Bajaderki dopracowany w kazdym calu.
neteczka
Pyszności nadziane serem lecker.gif

izydorka
Dziewczyny mam proste icon_mrgreen.gif pytanie dotyczące przepisu Bajaderki.1/2 masła to 100g a szklanka to 250 ml?
Dziękuję za odpowiedź
Cinka
Ja z pewnością tak przyjęłam i wyszło ok icon_smile.gif
izydorka
Dzięki cvety.gif .Niby dziwne pytanie-a potem się okazuje,że autor miał na myśli masło 250g a szklanka=cup=230ml icon_mrgreen.gif .Lepiej zapytać icon_mrgreen.gif
kinia260579
sa przepyszne, tylko raczej nie przypominaly rogalikow, nigdy nie robilam i jakos mi sie rozlazly icon_redface.gif ale w smaku super
małgośka79
CYTAT(izydorka @ 27 May 2012, 22:34 ) *
Dziewczyny mam proste icon_mrgreen.gif pytanie dotyczące przepisu Bajaderki.1/2 masła to 100g a szklanka to 250 ml?
Dziękuję za odpowiedź

Ja kiedys znalazlam przepis Bajaderki, w ktorym pisala, ze kostka masla to 250 g.
neteczka
Dziś zrobiłam z tegorocznymi swojskimi powidłami.Pyszności lecker.gif

neteczka
Powtórka lecker.gif

izydorka
Neteczko a ile Ty dajesz gramów masła i ml. mleka do swoich rogalików?
kasienia001
Nasz ulubione lecker.gif dzisiaj z nutelląKliknij, aby zobaczyć załącznik
Buka
Witaj, Kasienio wink.gif . Zgrabniutkie Ci wyszły daumen.gif Coś za mną chodziło, a to chyba były te rogaliki. icon_lol.gif
franuś
Witam, mam zamiar upiec rogaliki tylko nie wiem ile to jest 1 łyżka drożdży w przeliczeniu na świeże.
franuś
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedż.
kropka
Jakie one są pyszniutkie !😋
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.