Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ciasto pijana śliwka
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Słodkości > Ciasta
Stron: 1, 2, 3, 4
kamila
Upiec biszkopt z 5 jaj z kakao.

2 jaja ubić na parze z 1/2 szkl. cukru.

1 masło śmietankowe rozkręcić z jajkami.

1 1/2 łyżeczki kakao dodać do masy.

200 g śliwek suszonych pokroić w paski i zalać wódką na noc.

Odcedzić i nasączyć tym biszkopt.

Śliwki dodać do kremu.

Biszkopt rozciąć na 2 części i przełożyć kremem.

Polać polewą.

kamila
agrzesia
a to jasne to co to? bo tez piknie wyglada?
kasha
CYTAT(agrzesia)
a to jasne to co to? bo tez piknie wyglada?

Jasne to chałwowiec
kamila
ano racja, chałwowe z sezamem
Stale
nie widzę zdjęcia
bajaderka
Kusi mnie to ciacho kamilo icon_smile.gif Pysznie wyglada, to z chalwa tez mnie kusi (znowu) icon_smile.gif

Jakis specjalny biszkopt musi byc czy dowolny kakaowy?
kamila
Dowolny oczywiście. Ja robiłam z 5 jaj tak jak w przepisie i dałam szklankę mąki do tego
Layla
mam sporo pytań:
primo - pierwsze : Ile tej wódki ma być ??
due - drugie : na jaką to blaszkę jest ??
trio - trzecie : czy o jest boskie w smaku, takie że się o tym później jeszcze myśli ??
I to tyle pytań z mojej strony ...
kamila
1. wódki tyle, żeby przykryć śliwki
2. na małą raczej, ja robię w kwadratowej o boku chyba 25 cm
3. boskie? Bo ja wiem, moim gościom smakowało. Ale czy Tobie będzie
kasiak73
Ciasto jest boskie To jest to ciacho ktore jadlam u tescia przepis byl tajemnicą a tu prosze sama znalazłam dzieki Kamili ktora go udostepnila Przy najblizszej okazji go pieke
kasiak73
Kamlia całe jajka ubic na parze czy same żółtka ?????
kasha
Noo, jak dla mnie to za krótki ten przepis i za mało szczegółów, bałabym się go robić, a kusi, oooj kusi

Kamila weź że no napisz bardziej łopatologicznie i tak by blondynka zrozumiała i nie spaprała
kamila
No co?

Upiec biszkopt z 5 jaj z kakao. Taki jaki Ci najlepiej wychodzi, ja nie mam dobrego przepisu i zawsze kombinuję.

Teraz masa:

2 jaja ubić na parze z 12 szkl. cukru. To chyba jasne. Na parze, czyli w misce postawionej na gotującym się garnku. Znaczy w garnku gotuje się woda, a nie sam garnek

Jak masa jajeczna przestygnie to ukręcić ją z 1 masłem śmietankowym. Można rozkręcić masło samo i potem po trochu dodawać te jaja.
Do tego dodać 1,12 łyżeczki kakao.

wcześniej:
200 g śliwek suszonych pokroić w paski i zalać wódką na noc.

Jak już biszkopt będzie zimny to odcedamy śliwki i tą wódeczką go nasączamy, a śliwki dodać do kremu.

Biszkopt rozciąć na 2 części i przełożyć kremem.

Na wierzch owcowa polewa i finał
kasha
Nooo, teraz to moooożna!
Dzięki Kamila icon_biggrin.gif
Milunia
Kamilo, a jaka to polewa owocowa? Co to jest?
kamila
normalna kakaowa polewa ja robię z owcowego super przepisu przepisu
Milunia
kamilo, dzięki za odpowiedź, ale i tak nie wiem o co chodzi
kamila
polewa czekoladowa - zwykła. Ja robie wg. przepisu Owieczki
Layla
To ciasto jest pycha wszystkim polecam, królowało u mnie na stole. To dla mnie numer na imprezy na równi z "Cycuszkami Murzynki". Gorąco polecam wszystkim !!!!
owieczka
owocowa polewa
kasha
Ja zawsze jak ktoś napisał "owcowa" to czytałam "owocowa" i się ciężko zastawawiam co to za cudo
kasiak73
Ja tez zrobilam na impreze i wszystkim bardzo smakowało nawet zdjecia nie zdażylam zrobic
kamila
CYTAT(Layla *)
To ciasto jest pycha wszystkim polecam, królowało u mnie na stole. To dla mnie numer na imprezy

CYTAT(kasiak73)
Ja tez zrobilam na impreze i wszystkim bardzo smakowało

infolinia
Mmmmmniam jak ono pysznie brzmi. Lubię takie pyszności, napewno zrobię.
Milunia
zapomniałam że trzeba czytać a nie ślizgać oczami po ekranie, przepraszam za zamieszanie z polewą
miranka
Potwierdzam,to ciasto jest pyszne. U mnie to był hit zeszłych świat.
Podobny jest rodzynkowiec. Rodzynki moczy sie w alkoholu. Ale nie wiem, czy moge podac tu przepis, bo to z innego forum zaczerpnięty.
Pozdrawiam
Mirka
kasha
CYTAT(Milunia)
zapomniałam że trzeba czytać a nie ślizgać oczami po ekranie, przepraszam za zamieszanie z polewą

Eeee, jakie tam zamieszanie, znów trochę śmichu było z tą polewą Owcową
Layla
CYTAT(miranka)
Potwierdzam,to ciasto jest pyszne. U mnie to był hit zeszłych świat.
Podobny jest rodzynkowiec. Rodzynki moczy sie w alkoholu. Ale nie wiem, czy moge podac tu przepis, bo to z innego forum zaczerpnięty.
Pozdrawiam
Mirka

Bardzo proszę o ten przepis, trzeba tylko dodać ,że jest by ....i z głowy
Ilona
Biszkopt upieczony (cosik twardawy mi wyszedł )
Ale dam sobie z nim radę - więcej alkoholu najwyżej poleję żeby się dobrze napił

Jutro będzie masą przełożony
Śliwki mam z nalewki tzn. ona już skonsumowana same owoce zostały ;)
yenulka
czy mnie slepego wzrok myli czy owcowej polewy nie ma w masach i tortach??

pzdr
yenn
belle
prosisz fiesgrins.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif masz
;)

owcowa polewa

Polewa czekoladowa
Łatwa w wykonaniu, domowa polewa czekoladowa, zastyga pięknie, jest gładka i lśniaca, gości na moich czekoladowych ciastach z powodzeniem zdobywajac serca gości.

składniki
2 łyżki stołowe margaryny lub masła
2 łyżki stołowe śmietany od 12% wzwyż (ja używam 12%)
4 łyżki stołowe cukru
2 łyżki stołowe kakao

sposób przygotowania
W rondelku rozpuścić tłuszcz, zestawić z ognia. Powolutku dolewać śmietanę, i szybko mieszać, żeby śmietanie nic złego się nie przytrafiło. Dodać cukier i kakao, ponownie wstawić na palnik, mieszać szybko do połączenia się składników. Smarować ciasto. Można wstawić ciasto z polewa do lodówki do szybkiego zastygnięcia, a można też trzymać je w temperaturze pokojowej.

dodatkowe informacje
Polewa jest prosta i smaczna, nie rozmazuje się, zastyga więc nie jest to żadna ciapa, tylko polewa jak marzenie:)
yenulka
Belle, bardzo dziekuje

A jako moderator mas, pozwole sobie wstawic tam przepis na owcowa polewe - mam nadzieje ze owce nie maja nic przeciwko temu

pzdr
yenn
Ilona
Ciasto "gryzie się" w lodówce

Biszkopta nie przecięłam, bo troche niski mi wyszedł...
Nasączyłam go ponczem herbacianym ;)

Śliwki z nalewki pociachałam na kawałeczki, dodałam do masy i położyłam na biszkopt.
Polewe zrobiłam z wody, kakao i cukru (proporcji nie podam bo na oko )

"Sanepid" już był, sprawdził i powiedził, że pyszne ciasto

Super krem :!: Myślę, że będę częściej taką masę robić ( i wariacje na temat - różne owoce ;) )
infolinia
Dziś je zrobiłam jutro będę wcinać wygląda świetnie. Ciekawe czy gościom będzie smakowało
Ilona
CYTAT(infolinia)
Ciekawe czy gościom będzie smakowało

Nie ma szansy, żeby nie
infolinia
Smakowało oj smakowało. Ze stołu zniknęło jako pierwsze.
kamila
imamcia
Kamila!
Zrobiłam dla Teściowej na urodziny w formie tortu! Ale miałam uciechę
Zanim przełozyłam ciasto kremem to od kremu nie mogłam się oderwać, az mi sie w głowie zakręciło
Wkleję zdjęcia, ale bez dekoracji, bo mi baterie padły w aparacie. Krem zmodyfikowałam, zamiast kakao, dodałam rozpuszczona moją ulubioną gorzką czekoladę. PYYYCHA!
imamcia
i obiecana fotka, jeszcze bez polewy i bajerów....
baterie złośliwość rzeczy martwych

ciasto polecam, naprawdę pycha!
aha, tortownica 20 cm, biszkopt z 4 jajek, przekrojone na pół plus wysmarowane wokół
kamila
cieszę się
Layla
Na imieniny meża robiłam ja replay. No i był popis! Ciasto jest bombowe i wszystkim gorąco polecam ten przepisik! Jeszcze raz wielkie dzięki!
Stale
Zrobiłam . Ciasto fantastyczne, było hitem spotkania. Ja zrobiłam tak , że biszkopt przełożyłam samym kremem, który zrobiłam z podwójnej porcji. Przyłożyłam drugą częścią, posmarowałam reszta kremu i dopiero na wierz ułożyłam te pijane sliwki, które potem polałam owcową polewą. Wygladało bardzo dekoracyjnie.Super, super, super. Dzięki
kamila

Ja też dzisiaj robię
Ilona
CYTAT(kamila)

Ja też dzisiaj robię  :mrgreen:

Tylko nie jedz ;)
kasha
CYTAT(Ilona)
CYTAT(kamila)

Tylko nie jedz ;)

No właśnie icon_biggrin.gif
Kamila nie upij dziecka
Ilona
CYTAT(kasha)
CYTAT(Ilona)
CYTAT(kamila)

Tylko nie jedz ;)

No właśnie icon_biggrin.gif
Kamila nie upij dziecka

Chyba, że chce mieć trochę spokoju i dziecko do snu zmusić

;)
kamila
Ale wy wredne, kawałka ciasta mi żałujecie. A właśnie, że zjem, ale jutro jak goście przyjdą
Ilona
Eee - no nie żałujemy - dbamy o samopoczucie dzidziusia

Smacznego ;)
AgaKyc
Ja dzisiaj zrobilam i wyglada smacznie tylko ze jeszcze nie probowana bo czekam na gosci... a ten torcik pieklam z okazji polroczku corci Juz sie nie moge doczekac kiedy sprobuje zebym tylko sie nie opila i nie tanczyla
A teraz zdjecko

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.