Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dżem pomarańczowo-czekoladowy
cincin.cc - witaj w krainie inspiracji smaku > Przepisy > Do karafki i słoika > Zapasy
zielona
Dostałam słoiczek"serii limitowanej" takiego cuda-pyyycha. Robiła go moja koleżanka, która wyjeżdża jutro na wakacje więc nie chce jej teraz mordowac prośba o przepis, ale jak tylko wróci <!--emoid:D--><!--endemo--> przepis umieszczę.
Dla mnie to spełnienie smakowe.absolut słodkiego smaku <!--emoid:lol:--><!--endemo-->

Mam, mam-dostałam dopiero dzisiaj i od razu umieszczam na jesienne chandry jak znalazł-róbcie, jedzcie i chwalcie

A pzepis jest następujący:
1 kg dobrze dojrzałych pomarańczy + 2 dodatkowe
25 dkg gorzkiej czekolady Ok 70 % kakao
1.1 kg cukru

Zmiksuj obrane pomarańcze oprócz dwóch, te dwie sparz wrzątkiem i pokrój na cienkie plasterki. Do rondla wlej ok 20 ml wodyi wsyp 20 dkg cukru. Gotuj 20 min. aż powstanie gładki syrop. Dodaj zmiksowane pomarańcze i cukier gotuj 10 min. Zdejmij z ognia, dodaj czekoladę pokrojoną na grube kawałki i mieszaj aż się rozpuści. Jeszcze raz zagotuj i pozostaw na ogniu ok. 20 min.. Na 5 min. przed upływem czasu gotowania wrzuc do dżemu plasterki pomaranczy. Zdejmij z ognia, przełóż do słoików i szybko zakręc. Wstaw do spiżarni. A drzwi zamknij na klucz, który schowaj do kieszeni.
Linn
Najlepiej zapisz sobie termin w komorce. Takiego przepisu nie mozna przegapic
Bazylka
icon_smile.gif
A tu jest internetowy dżem

Ekskluzywny dżem czekoladowo-pomarańczowy
wg przepisu Justyna

http://www.depo.pl/Depo/przepisy1.html

12. Zależnie od ilości dodanej czekolady otrzymujemy: Dżem czekoladowo-pomarańczowy albo, jeśli nie potrafiliśmy zwalczyć własnej słabości i wyjedliśmy za dużo czekolady: Dżem pomarańczowo-czekoladowy. W najgorszym razie - i to byłaby nasza osobista klęska - będziemy mieli wersje rosyjska, czyli Dżem pomarańczowy z czekoladą "w pridumku".
kermidt
wow
to jest to
ja ciagle walcze z proporcjami.
Doskonale smakuje galaretka z czekolada. Ale nie w czekoladzie tylko wlasnie rozpuszczone, polaczone pomieszane.
Badam wiec
1. w jakiej - minimalnej ilosci wody da sie rozpuscic galaretke (opakowanie)
2. jaka zachowac proporcje otrzymanej galaretki do czekolady gorzkiej (to mleko nieszczesne)
galaretka jest malinowa i calosc warta grzechu, ale troche miekkie i lepkie. Na razie wiem, ze galaretke trzeba na pewno rozpuscic przed dodaniem, zeby nie trzeczal cukier w zebach
zielona
własnie wylizuję słoiczek po tym cudzie czekoladowym...postanowiłam dziś zrobic cytrusową konfiture Magdy i tak na próbę pomieszac z rozpuszczoną czekoladą, a niech tam...uzależniłam się i nie będę tak spokojnie czekać aż Małgosia (autorka boskego dżemiku) wróci z Austrii.
Do dzieła!
Malgosimi
ale to brzmi wspaniale. to pozwolisz, ze ja tu tez poczekam na Małgosie?icon_smile.gif
pawel
Malgosimi fajnie wygladasz daj wiaksza fotke z awatara
zielona
poczekamy razem
zielona
No daj Małgosimi to zdjęcie, skoro tu czekamy na powrót małgośki od dżemiku, to trzeba się czymś zając-pooglądamy Cię
Malgosimi
ono juz jest na forum
http://www.sys21.de/viewtopic.php?p=158203...zestawik#158203
zielona
I bardzo twarzowo Ci w tym słomkowym- a co na to Paweł?
Malgosimi
dziękuję, bardzo lubię to zdjecie.

A powiedz mi jakiej gęstości jets ten dżem? I jak w Twojej wersji mają się proporcje czekoady do pomarańczy?
pawel
okulary trochy brzydkie ale tak to calkiem przyjemne icon_smile.gif
zielona
Dżemik jest dosyc gęsty ale nie sztywny-gęstość w okolicach powideł śliwkowych. a smak jednak bardziej czekoladowy z wyraźną pomarańczową nutą i cieniutkimi plastrami pomarańczowj skórki.
Malgosimi
hhe, bo ja w grudniu robiłam dzem z pomaranczy wg Linn i mi wyszedł straszny twardziel - ale to moja wina, bo nie wiedziałam, że marmolady smaży się na raty i cały czas wydawałmi się za rzadki. A potem bez ostrzeżenia zastrzegł

Paweł, :twisted: wiesz ile ja się nachodizłam za takimi okularami! :twisted:
kermidt
a jak on te okulary widzi to ja nie wiem? Musze chyba sprawic sobie jakies, bo niedowidze.

o matko.
nie byl ten opis smaku i konsystencji az tak potrzebny, skoro przepisu nie ma :shakingh:
zielona
no tak Kermidtku-ale jakie to ćwiczenie powściągliwości i cierpliwości sama się ćwiczę.
Hichotka
zraziłam się do cytrusowych dżemów po ostatnim wyczynie i teraz pasuję z wymysłami ;) ;) ;) ;)
zielona
Hihi co było wczoraj???co pomieszałaś?
kermidt
zrobila gorzki dzem i teraz gorzko zaluje wszelakich cytrusow na przetwory
Hichotka
CYTAT(zielona)
Hihi co było wczoraj???co pomieszałaś?

zrobiłam konfiturę z grejpfrutów, cytryn i pomarańczy + cukier = do bani gorzkie to to cholerstwo i niesmaczne
zielona
No to ja też taka miałam zamiar(wg MzM)-dopóki autorka boskiego dżemiku nie wróci i mówisz, że nie bardzo?może dodaj czekolady
Hichotka
CYTAT(zielona)
No to ja też taka miałam zamiar(wg MzM)-dopóki autorka boskiego dżemiku nie wróci i mówisz, że nie bardzo?może dodaj czekolady

no dla mnie do bani - a taki wychwalany

zapach był boski ale tylko na zapachu się skończyło... liczę jeszcze, że do herbaty będzie ale jakoś nie miałam odwagi próbować
zielona
wiesz , może grapefruit był jakiś wyjątkowo gorzki
Hichotka
CYTAT(zielona)
wiesz , może grapefruit był jakiś wyjątkowo gorzki

a wiesz jakie były pyszne te grejpfruty pyszne
no nie wiem... zrób sama przekonasz się... może Tobie podejdzie smak tylko nie rób tego błędu co ja i nie rób hurtem poczwórnej porcji heheeeeeeeeeee
zielona
mam po jednym owocu i zaraz je pokroje, bo one mają chyba przespać się ze sobą
Hichotka
CYTAT(zielona)
mam po jednym owocu i zaraz je pokroje, bo one mają chyba przespać się ze sobą

tak mają się przespać z wodną - cukrową kołdrą ;)
Bazylka
CYTAT(zielona)
własnie wylizuję słoiczek po tym cudzie czekoladowym...postanowiłam dziś zrobic cytrusową konfiture Magdy i tak na próbę pomieszac z rozpuszczoną czekoladą, a niech tam...uzależniłam się i nie będę tak spokojnie czekać aż Małgosia (autorka boskego dżemiku) wróci z Austrii.
Do dzieła!

Czy Małgosia wróciła już z Austrii :!:
Aanita
Bazylko - bardzo dobre pytanie!!!
zielona
wróciła-wstyd mi...jakos sie przy tych sliwkach zakręciłam i przy aronii...dzis zapytam
dziad
CYTAT(hihihiiiiiii)
CYTAT(zielona)

no dla mnie do bani - a taki wychwalany

zapach był boski ale tylko na zapachu się skończyło... liczę jeszcze, że do herbaty będzie ale jakoś nie miałam odwagi próbować

Ja robilam 2 wersje dla mnie z grejfrutem, bo lubie te goryczke, a dla menza bez ( i trza dokladnie z albedo obedrzec), bo on nie lubi, ale do herbaty to zezarl te moje sloiki z goryczka. Tak jak sprobowal, to go wykrzywilo i wzdryglo, ale herbata bardzo mocno mu smakowala.
Hichotko kochana, sprobuj z herbata. Nie recze, ze Ci posmakuje, ale skoro moj wlasny chlop wyzarl; a wlasciwie wypil moja gorzka konfiture to szansa istnieje. A i ja jeszcze dodalam duzo mniej cukru do tej mojej w ramach oszczednosci kalorycznych.
zielona
Robiłam te konfiturke i smakowała mi aczkolwiek...ta goryczka-natomiast moi znajomi, którym podarowałam słoiczek byli zachwyceni-spożywali do porannych tostów-także co podniebienie to inne wrażenia

PS. Mail z prosbą o przepis na boski dżemik do Małgosi co z Austrii juz dawno wróciła poszedł-na razie bez odpowiedzi...
zielona
Mam, mam-dostałam dopiero dzisiaj i od razu umieszczam na jesienne chandry jak znalazł-róbcie, jedzcie i chwalcie

1.1 kg cukru

Zmiksuj obrane pomarańcze oprócz dwóch, te dwie sparz wrzątkiem i pokrój na cienkie plasterki. Do rondla wlej ok 20 ml wodyi wsyp 20 dkg cukru. Gotuj 20 min. aż powstanie gładki syrop. Dodaj zmiksowane pomarańcze i cukier gotuj 10 min. Zdejmij z ognia, dodaj czekoladę pokrojoną na grube kawałki i mieszaj aż się rozpuści. Jeszcze raz zagotuj i pozostaw na ogniu ok. 20 min.. Na 5 min. przed upływem czasu gotowania wrzuc do dżemu plasterki pomaranczy. Zdejmij z ognia, przełóż do słoików i szybko zakręc. Wstaw do spiżarni. A drzwi zamknij na klucz, który schowaj do kieszeni.
Malgosimi
Dzięki Zielona, że o nas pamiętasz! Na bank zrobię! Brzmi pycha!
kasha
A czy te pomarańcze to mogą być bez skóry, bo tak jak Hihi konfitura z cytrusów nie przechodzi mi przez gardło z powodu okropnej goryczy?
zielona
kasho-jadłam produkt końcowy-nie był gorzki ani trochę-był cudownie pomarańczowy -a raczej czekoladowy z pomarańczowa nutą-ale niestety sama nie produkowałam-

na mój gust tam nie było skórki-bo on był bardzo gładki (no jasne, przecież w przepisie jak wół "zmiksowac obrane" ) poza plasterkami z tych dwóch pomarańczy-ale one absolutnie nie dodają goryczy
kasha
Rozumiem, a w jaki sposób należy miksować pomarańcze?
Mikserem czy w melakserze?
Czy wywalać błonki otaczające miąższ?

Wiem, wiem, jestem dociekliwa, ale chcę zrobić, a lubię wiedzieć dokładnie po kilku wpadkach

Zielona nie bij
zielona
Kasha-- ja tu przysle autorkę przepisu - niech sie wypowie
kasha
CYTAT(zielona)
Kasha-- ja tu przysle autorkę przepisu - niech sie wypowie

Roman
Czy jest warto robic ten dzem?
Temat skonczyl sie dawno temu i nie ma za duzo wypowiedzi a ja mam tyle pomaranczy ze pomyslalam
ze dobrze bylo by cos z nich zrobic.
lapin
Nie wiem czy warto robić dżem czekoladowo- pomarańczowy, nie próbowałam, ale z czystym sumieniem mogę polecić tę konfiturę:

http://mojewypieki.blox.pl/2011/12/Konfitu...pomaranczy.html

jest genialna!
Roman
Dziekuje lapin!!!
orelia
Chyba się skuszę lecker.gif
Dzięki lapin anbetung.gif
Ryjek
CYTAT(zielona @ 3 Oct 2005, 18:32 ) *
Mam, mam-dostałam dopiero dzisiaj i od razu umieszczam na jesienne chandry jak znalazł-róbcie, jedzcie i chwalcie <!--emoid:D--><!--endemo-->

1.1 kg cukru

<!--emoid:D--><!--endemo-->

Czy to juz czas? icon_smile.gif Bo ja dzisiaj mam zamiar sie zabrac icon_smile.gif
Mała_Mi
Raczej na pomarańcze i czekoladę zawsze jest czas.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.