Babka cytrynowa

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
Babka cytrynowa - wilgotne, pyszne ciasto, które zawsze się udaje

1 spora cytryna
1,5 szkl. cukru
40 dkg mąki
proszek do pieczenia
10 jajek
1 kostka masła

Cytrynę wyszorować i ugotować w całości. Przekręcić przez maszynkę. Utrzeć ją z cukrem, dodać masło. Do masy dodawać po jednym zóltka.
Na końcu wymieszać z mąka przesiana z proszkiem.
Ubić pianę i delikatnie wymieszać.
Wlać do wysmarowanej blachy. Piec w temp. 180 stopni. Sprawdzic patyczkiem czy upieczone.
Można polać cytrynowym lukrem

Naprawdę smaczna babka, wilgotna i kwaskowa :mrgreen:

cytrynowa6ce.jpg
 

jaga

Member
Lis 8, 2004
282
0
0
Spadłaś mi jak z nieba właśnie weszłam na stronę po przepis na jakąś babkę :mrgreen: bo za mną chodzi a tu na samym początku Biorę się za pieczenie
Kamila a jak długo gotować tą cytrynę?
 

gohha

Member
Sty 12, 2005
2,824
0
0
A jaka duż foremka na tą babkę ? Bo chciałam ją upiec w serduszkowe foremce ale boję się , że mi zostanie ciasta?!
 

jaga

Member
Lis 8, 2004
282
0
0
Odpisujedopiero teraz, nie mam możliwości zrobienia fotki
icon_sad.gif
Piekłam w keksówce,ale wyszedł mi zakalec :cry: nie wiem czemu, ale w smaku jest pycha fajne cytrynowe :wink: Jak nabiorę ochoty to zrobię powtórkez rozrywki :mrgreen: mam tylko nadzieję że bez zakalca
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
A mi nie udało się przekręcic przez maszynkę cytryny :cry: ta skórka żółta chociaż była bardzo miękka nie chciała przeleźć... a tak sie napaliłam na nie
icon_sad.gif
ale to pewnie wina mojej maszynki
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Baba puszysta, pachnąca, pięknie wyrośnięta, jak dla mnie wcale nie taka kwaskowa. Następnym razem spróbuję dać tylko 1 szklankę cukru, albo nie, dam dodatkowo sok z cytryny, bo ona wcale za słodka nie wychodzi.
Ugotowaną cytrynę z cukrem ucierałam w malakserze, dodałam masło, żółtka, mąkę. Poszło błyskawicznie. Prawie mi "wyszła" z mojej keksówki, mimo że część wlałam do foremki i zrobiłam jeszcze 2 muffinki (dobry pomysł)
Następnym razem zrobię na nią lukier cytrynowy.
Polecam.
 

gabka

Member
Mar 20, 2005
181
0
0
Upiekłam tę babkę z 3/4 porcji podanych w przepisie (cytrynę dałam całą, a nie 3/4 :wink: ). Wydawało mi się ze podane proporcje sa zbyt duze na typową formę do babek, jak i keksówke. Chyba miałam racje, bo wyszła mi pięęęękna, wyrośnięta, wilgotna babka. Zadnego zakalca, ale potrzymałam ją w piekarniku chyba godzinkę. Nie wysuszyło to ciasta - jest miękkie i wilgotne
 

melmire

Member
Paź 22, 2004
2,348
0
0
Ha, u mnie sie wlasnie upieklo, dwie blachy!
Zamias cytryny dodalam pomarancze, zeby zobaczyc co to da - na razie jeszcze nie probowalam, stygnie w piecu,ale pachnie..........mmmmmm!
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
mam zwykłą aluminiową foremkę do babki czy wystarczy ja wysmarowac masłem czy jeszcze trzeba wysypac bułką tartą. Jutro robię tę babkę i nie chcę jej zepsuc a nie mam doswiadczenia w pieczeniu bab.