Black-Bottom Cupcakes

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Nie są to do końca takie typowe muffinki, ale bardzo podobne, dlatego je tu zamieściłam. Ciasto wychodzi nieco inne
gruebel_2.gif


składniki:

nadzienie:
226.8 g kremowego białego serka np. Philadephia, o temperaturze pokojowej
1/3 szklanki cukru
1 duże jajko
56.7 g gorzkiej lub deserowej czekolady, grubo posiekanej

ciasto:
1 1/2 szklanki mąki
1 szklanka brązowego cukru
5 łyżek niesłodzonego kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/4 łyżeczki soli
1 szklanki wody
1/3 szklanki oleju
1 łyżka octu winnego (białego) lub jabłkowego
1 łyżeczka ekstraktu waniliowego

sposób przyrządzenia:
nadzienie:
Serek, cukier i jajko utrzeć na gładką masę. Następnie dodać pokruszoną czekoladę. Odstawić.

ciasto:
1. Nagrzej piekarnik do 175°C. Wysmaruj zagłębienia w formie do muffinek masłem.
2. Do średniej wielkości miski wsyp mąkę, brązowy cukier, kakao, proszek do pieczenia i sól.
Wymieszaj suche składniki. W osobnej misce wymieszaj wodę, olej, ocet i ekstrakt waniliowy.
3. W misce z suchymi składnikami zrób wgłębienie, a następnie wlej mokre składniki. Mieszaj do
momentu, gdy się połączą.
4. Podziel ciasto do foremek. Do środka nałóż łyżeczką trochę nadzienia.
5. Włóż do nagrzanego piekarnika na ok. 25 minut. Gotowe, gdy wierzch jest złoto brązowy a
muffinki są sprężyste, kiedy je lekko naciśniemy.

Moje wyszły tak:


Jeśli ktoś nie lubi bardzo słodkich, można spróbować zmniejszyć ilość cukru. Mi, mojemu głodomorowi i jego braciom bardzo smakowały
mniam.gif


Wybaczcie jeśli ten przepis już jest na tym forum
icon_redface.gif
, ale szukałam i nie znalazłam, dltego zamieściłam.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
W zasadzie rzecz w tym, ze cupcakes maja byc slodkie bo to ciasteczka idealne na podwieczorek albo obiadowy deser z kawa...muffiny natomiast ...hm...i tu wkraczamy na bardzo interesujacy grunt...subtelnej (czasem malo waznej dla jednych, lub najistotnejszej dla drugich|) roznicy pomiedzy muffins i cupcakes...i oczywiscie eseje pisano o ww...
generalnie muffiny sa duze mniej slodkie, nadaja sie (pierwotnie przynajmniej) na sniadanko, zawieraja w sobie dodatki i czasem
tylko "frosting" czyli jakas polewe lub pomade...

cupcakes sa male, ciasto slodkie (takie bardziej ciaskowe
icon_wink.gif
), zawsze lub prawie zawsze z "ozdobna czapeczka"....
Ale tak naprawde czy jest to wazne...hm..najwazniejsze, ze sa pyszne...i muffinki i cupcakes...

Villanelle...przygladalam sie juz kiedys temu przepisowi...brzmi zachecajaco...moze uracze moje dzieci jutro na deser?
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
W stu procentach się z tobą zgadzam tatter. Jestem jeszcze mało doświaczona i różnic międzu muffinkami a cupcakes'ami nie za bardzo umię wytłumaczyć
icon_rolleyes.gif

Dla mnie trochę za słodkie. Za to mój N. zajadał się nimi choć nie lubi serników ani żadnych innych ciast z dodatkiem sera.

Zapomniałam wrzucić linka:
http://www.leitesculinaria.com/recipes/coo...ck_bottoms.html
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
fajnie wyglądają
mniam.gif
już parę razy się przymierzałam do upieczenia cupcakes ale jakoś zawsze się kończyło na muffinach
icon_mrgreen.gif
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
O jeszcze jedno zdjęcie znalazłam. W przekroju są takie, tylko zdjęcie kiepskiej jakości ze względu na słabe światło.

 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38