Ciasto z jabłkami i budyniem

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Jeszcze nie wcinałam tego ciasta, ale zapewniano mnie, że jest przepyszne i bardzo łatwe w wykonaniu.
Wpisuję przepis zanim go zgubię
icon_mrgreen.gif
Poza tym może ktoś mnie uprzedzi i upiecze to ciacho wcześniej...

Na ciasto:
1 margaryna
1 szklanka cukru
1 szklanka mąki pszennej
1 szklanka mąki ziemniaczanej
4 jaja
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Do wykonania budyniu:
1 litra mleka
3 budynie waniliowe (z cukrem)

Obrane jabłka pokrojone w krążki

Margarynę rozpuścić i przestudzić.
Ugotować budynie.
Gdy budyń sobie odpczywa przygotowujemy ciasto - ubijamy cukier z jajami, przesiewamy mąki z proszkiem i dodajemy je porcjami do ubitej masy jajecznej; na końcu margarynę.
Po wyrobieniu ciasta podzielić je na dwie części. Jedną wyłożyć na blaszkę (prostokątną o wymiarach ok. 20 cm x 30cm) pokrytą pergaminem lub posmarowaną tłuszczem i posypaną bułką tartą, rozłożyć krążki jabłek, na to ciepły budyń i drugą część ciasta.
Ciasto albo rozwałkować, albo "porwać".
Piec w temp. 180 stopni ok. 45 minut.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,369
3,643
113
Jako, jadłam podobną szarlotkę (z nieco innego przepisu), ale mogę potwierdzić, że jest bardzo smaczna.
 

Załączniki

  • szarlotka_z_budyniem3.jpg
    szarlotka_z_budyniem3.jpg
    28.2 KB · Wyświetleń: 0

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Po tak smakowitym zdjęciu nie pozostaje nic innego, jak... upiec to cudeńko
icon_smile.gif

Pierwsze na liście w 2007... ;)
 

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Baaardzo smaczne ciasto. Jest słodkie (można zmniejszyć ilość cukru w cieście i w budyniu, a jabłka bez cukru), idealne do kawy. Ja nie piję kawy, ale też się nim objadam.
Lepsze następnego dnia. Już tak nie czuć tej słodkości. Polecam. Super przepis. Będę piekła je często. Na przyjęcia idealne.
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Wzięłam się wczoraj za to ciasto. Ponieważ nie miałam budyniu, to musiałam taki zrobić. Pryszcz. Robię ciasto. Jedna warstwa, druga warstwa, trzecia warstwa i czytam, że resztę ciasta porwać lub rozwałkować. Ups... Mojego ciasta nie da się rozwałkować, ponieważ jest lejące - wylałam na górę i wyszło mi coś takiego:



Proszę mnie nie doprowadzać w stan zawałowy. Ciasto smakuje wszystkim domowniko, tylko uważam, że za mało jabłek dałam
icon_smile.gif