Cukinia z pomidorami

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Nie wiem czy to zupełnie zupa jest ale nie mam pojęcia do ajkiego działu będzie pasowała więc podaje tu


Cukinie ze 4 małe (mniej mi sie kurcze nie opłaca ) .


Pomidorów najlepiej tych typu lima jakis skromny kilogram, ale jak więcej to tez nie zaszkodzi.



Wszystko sobie kroje ...


i wkładam do wielkiej, zimnej (!) patelni stalowej (bo wtedy mi nie przywiera).

Dolewam całkiem sporo oliwy z oliwek ... no powiedzmy z ćwierć szklanki (ale tego jest sporo więc proporcje sa chyba niezbyt przesadzone. Lekko sole i pieprze, ewentualnie dla pewności podlewam odrobiną wrzątku (bo dla mnie nie może sie smażyć a dusić już owszem ) i na goraca płytke siuuup.


Teraz pozostaje juz tylko cierpliwie poczekać i czasem zamieszac dla formalności.
Kiedy cukinia jest juz szklista dodaje kilka plastrów posiekanej wędzonki krotoszyńskiej (bo surowa i pachnie znakomicie) i posypuje dużą ilościa swieżej bazylii i troche pietruchy (taki nawyk mam). Jak trzeba to dosalam i dopieprzam. Jak mi się mało sososwate wydaje to łyżke dobrego masła daje Czasem pomidory takie niezbyt dojrzałe sie trafiaja (no tu nie italia niestety) wtedy ratuje sie łyżką koncentratu


Zajadamy z kromka domowego chleba. Smakuje równie dobrze na świeżo jak i odgrzane

Pewnie to nic odkrywczego ale my te porcje w 3 osoby pochłaniamy na dwa razy więc mi przyszło do głowy zeby wam napisać.

:smacznego:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
bardzo się ciesze.

Tak sie napatrzyłam na wspomnienie cukini z ubiegłwgo tygodnia ze sama mam ochote :mrgreen: jakas obsesja bo nawet mój męzulo przepada teraz za cukinią
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
boszeeeeee... ale cudo... chyba w sobote bede robic :mrgreen:

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Naprawde wam się podoba?

Cóz moze jednak zaczne zapisywać to co gotuje :mrgreen:
nieeee, wcale nam sie nie podoba... tak tylko sobie czas tracimy...

Ty nie marudz tylko dawaj te przepisy najchetniej wszystkie i nalepiej zaraz :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
ps. mogę spytac czemu obierasz cukinie?
Obieram kiedy skóra jest taka niezbyt cienka albo gdy mój luby stercz nade mna w kuchni :mrgreen: - a tak było an załączonym obrazku :lol: Biorąc pod uwage że obrał pomidory ze skórki i posiekał cukinie to nie jest wielkie poświecenie z mojej strony :mrgreen:

Jakie przepisy ja mam wpisac to zupełnie nie wiem :roll: toż mówie ze dopiero zaczynam zapisywac to co gotuje.

Co do waszego "gadania" to sie uspokoiłam :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Marghe, :lol:

Iguana, bomba!!! Jaka prezentacja!!! I ja naprawdę nei znałam tej zupy!! Zrobię bankowo!
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Zrobilam wczoraj wcinalismy na kolacje.... monz dostal do tego jeszcze odrobine podsmazonej kielbaski wiejskiej i padje chleba z sokiem pomidorowym Agusi H - ja sama cukinie i pomidorki, ale coz to za poeazja byla... slychac bylo tylko mlaskanie dwoch pochlaniajacych potworow :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Takie potrawy uwielbiam. Takze na gesto.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Zrobilam wczoraj wcinalismy na kolacje.... monz dostal do tego jeszcze odrobine podsmazonej kielbaski wiejskiej i padje chleba z sokiem pomidorowym Agusi H - ja sama cukinie i pomidorki, ale coz to za poeazja byla... slychac bylo tylko mlaskanie dwoch pochlaniajacych potworow :mrgreen:

pzdr
yenn
no prosze i już pierwszy zadowolony konsument :mrgreen:

Ciesze się jak dziecko :banana:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Takie jedzonko to jest to co tygryski lubia najbardziej :mrgreen:

pzdr
yenn