kasza makrobiotyczna

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
Przepis pochodzi z programu "Dzień dobry TVN" i jest naprawdę wspaniały
icon_mrgreen.gif



1 szklanka kaszy gryczanej (najlepiej żeby była sypka a nie w woreczku)
1/4 szklanki pestek dyni
1/4 szklanki pestek słonecznika
1/2 szklanki dużych, miękkich rodzynek
1/2 szklanki suszonych śliw kalifornijskich
2-3 łyżki stołowe oliwy z oliwek
4 jabłka
1/2 szklanki soku jabłkowego
1 szklanka płatków owsianych błyskawicznych
1 lub 2 łyżeczki cynamonu (jeżeli ktoś nie lubi to nie musi dodawać)
Szczypta soli do smaku

Sposób przygotowania:
Kaszę gotujemy w 1,5 szklanki wody, a następnie odcedzamy i wrzucamy na rozgrzaną patelnię i podgrzewamy. Kasze odstawiamy na bok a na patelni rozgrzewamy oliwę i podsmażamy pestki dyni, słonecznika, rodzynki i pokrojone w paseczki śliwki. Dodajemy do tego płatki owsiane i cynamon i całość mieszamy. Dodajemy szczyptę soli by wyostrzyć smak śliwek i rodzynek. Obieramy jabłka i kroimy na drobną kosteczkę a następnie podsmażamy na patelni. Łączymy kolejno jabłka z mieszanka pestkowo – rodzynkowo – śliwkową i gotujemy przez około 10 minut. Następnie dodajemy kaszę i mieszamy. Pozostawiamy na ogniu jeszcze przez 5 minut pod przykryciem.


http://dziendobrytvn.onet.pl/1447477,kuchnia.html
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,343
1,416
113
A jakieś Twoje uwagi?
Też zapisałam sobie ten przepis, ale nie robiłam jeszcze. Nie bardzo rozumiem po co ugotowaną kaszę wrzucać na patelnię i podgrzewać. Przecież skoro ugotowana - to jest gorąca.
gruebel_2.gif
 

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
ja zrobiłam wszystko dokładnie według przepisu (o dziwo
icon_mrgreen.gif
)
icon_mrgreen.gif

wydaje mi się że chodzi o to żeby wszystko się dokładnie pomieszało i kasza "nasiąknęła" smakiem dodatków
mniam.gif
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Agusiu, czy orientujesz się, czy tę kaszę gryczaną można zastąpić jakąś inną. Mam awersję do tego jednego rodzaju kaszy
icon_rolleyes.gif
No chyba że w tej potrawie ten specyficzny smak nie jest tak bardzo wyczuwalny, to może się skuszę na oryginał
fiesgrins.gif
 

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
Yoanko na pewno można użyć innej kaszy, ale to już nie będzie to samo
icon_wink.gif

też nie przepadam za kaszą gryczaną, ale skusiłam się w tym wypadku i uważam że w tym daniu jest pyszna
mniam.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,370
3,643
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Brzmi boosko
pinggrins.gif
zrobię w weekend
daumen.gif
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Joanna @ 2 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=614103Może spróbuj kaszy białej, niepalonej? Ma delikatniejszy smak niż palona.
Można ją kupić na targach od producentów, w sklepach ze zdrową żywnością, a nawet czasem w zwykłych marketach.
http://www.ekosfera.pl/cgi-bin/shop.pl?id=...z=7389&pcz=
http://www.frisco.pl/catalog.php?GroupId=0...d=5906827003703
Dziękuję za informację. Nigdy nie jadłam takiej niepalonej, ale faktycznie coś mi się kiedyś o uszy obiło że taka istnieje
icon_mrgreen.gif
 
Gru 30, 2007
28
0
0
Zrobiłem, ale nie była rewelacjyna. Mimo że lubię kaszę gryczaną. Ale ten przepis jakoś mi nie podpasował. I po co w skłądnikach jest sok jabkłowy, skoro potem nie ma go w przepisie
gruebel_2.gif
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Ja tez zrobiłam, ale jak zwykle po swojemu i z innych proporcji : wzięłam tylko pół torebeczki kaszy (tyle mi zostało z dnia poprzedniego), zamiast rodzynek dodałam suszone morele, figi, daktyle i wedzone suszone gruszeczki, nie dodałam soku jabłkowego tylko podlałam odrobinka wody wymieszaną z marmoladą pomarańczową (same pomarańcze ze skórką, bez żadnych innych dodatków) no i płatki zwykłe grubaśne, a nie błyskawiczne - dodałam odrobine octu balsamicznego, bo mi kwasności brakowało. No i w sumie wyszło superowe - gęściutka , sycaca.. pasza..? (mój koń takie cus jada tylko bez owoców :D )