Kiełbaski ze szpinakiem, papryką i fetą*

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Zainspirowałam się tym przepisem: http://palcelizac.gazeta.pl/palcelizac/56,...ml#TRNajCzytSST

Ale nieco zmieniłam, bo nie doczytałam, że papryka ma być marynowana albo pieczona...

4 kiełbaski drobiowe (dałam kiełbaskę gospodarza z Lidla - 250g)
3 łyżki oliwy
4 ząbki czosnku
500 g liści szpinaku
4 papryki marynowane lub pieczone
200 g sera feta (zwykły lidlowy niby fetowy dałam - ale nie bałkański)

Przepis mówi:
Kiełbaski kroimy w centymetrowe kawałki i rumienimy na oliwie. Dodajemy posiekany czosnek i chwilę smażymy. Wrzucamy umyte, osuszone liście szpinaku i dusimy, aż się skurczą. Na koniec dodajemy pokrojoną paprykę, doprawiamy solą oraz pieprzem i smażymy 3-4 minuty.
Posypujemy pokruszoną fetą i podajemy z chrupiącą bagietką. Kiełbaski możemy dodatkowo zapiec w piekarniku ? przez 10 minut, aż ser się roztopi.

Ja najpierw przesmażyłam cebulę (nie ma jej w przepisie), potem dodałam świeżą paprykę i zmiażdżony czosnek i dopiero kiełbaskę pokrojoną w plasterki. Jak się trochę podrumieniła, dodałam lekko przesiekany szpinak i jeszcze chwilę smażyłam. Na koniec doprawiłam pieprzem - z solą ostrożnie, bo o kiełbaska i ser są słone. Posypałam serem.
Dodałam trochę chilli, mąż mówi, że mogłoby być jeszcze ostrzejsze, np. ostra papryka zamiast zwykłej.
Danie jest bardzo sycące i smaczne.