Lody jogurtowe chude :D MM / niskokcal

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
2 białka
1/2 szkl jogurtu naturalnego
2-3 łyżki słodziku/fruktozy

plus
1 łyżeczka kawy, kakao, kilka truskawek, olejek waniliowy itd.

Białka ubić z fruktozą/słodzikiem na parze (ciężko, bo robią sie szytwne i lecą pod sufit. Ja dodałam do nich łyżkę jogurtu, więc siadły i spokojnie sie ubiły). Dobrze schłodzony, gęsty jogurt ubić mikserem i delikatnie wymieszać z pianą. Można ciepnąć troche kawy rozpuszczonej w odrobinie wody, kakao, zmiksowane truskawki czy czego tam dusza zapragnie. Przelać masę do foremki i zamrozić
icon_smile.gif



________


przyznam sie, że kocham lody i nie wiem, jak mogłabym przeżyć lato bez nich ;) z tego przepisu jestem dumna, bo sama go wymyśliłam i opatentowałam, a w dodatku jest bardzo prosty i smaczny
icon_razz.gif
lody może nie są takie kremowe jak zwykłe, mają bardziej sorbetową strukturę ale w smaku są pyszne. Jak na taką ilość kalorii ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ooo - fajny przepisik :mrgreen:

A one się zrobią jak bryłka - o konsystencję mi chodzi ;)
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
nie, bryłka sie nie robi ale zdaje mi sieże na dole jest bardziej lodowe a na górze odrobine miększe ;) więc jak chce Wam sie to mieszajcie ;)

a w konsystencji to pisałam, są normalne, da sie na luzie kroić nożem i jeść :mrgreen: ale wiadomo mają dużo wody, więc konsystencja jest bardziej sorbetowa.

Co nie przeszkodziło mi wczoraj wieczorem zjeść całej porcji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
To luźniejsze na górze pewnie od białak :mrgreen:
Przepis w ulubionych - narazie brak miejsca w zamrażarce