Sałatka z fasolki i pomidorów.

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Sałatka z fasolki i pomidorów.

2542.jpg


35 dag żółtej fasolki szparagowej
3 pomidory
2 jajka
kilka łyżek majonezu
ew. jogurt naturalny lub śmietana
zielenina
sól, pieprz

. Fasolkę kroimy na 1 cm kawałki, gotujemy w osolonej wodzie do miękkości, odsączamy i odstawiamy do wystudzenia. Jajka gotujemy na twardo, pomidory parzymy i obieramy ze skórki.
2. Na dnie salaterki układamy fasolkę, posypujemy ja solą i pieprzem, pokrywamy cienką warstwą majonezu lub jogurtu czy śmietany, ewentualnie mieszanką tychże. Na wierzchu układamy pokrojone w półplasterki pomidory, znów posypujemy solą i pieprzem, smarujemy delikatnie majonezem. Następnie kładziemy na to pokrojone na plasterki jajka, solimy i posypujemy koperkiem, szczypiorkiem, natką lub rzeżuchą.
3. Sałatka najlepiej smakuje sama lub z bagietką.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
zrobiłam, zjadłam na współkę z mamą
icon_smile.gif
bardzo smaczna.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ale wykopalisko!

skusze sie pewnie w przyszlym tygodniu, jako cale danie moze?
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
tillandsja @ 28 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=549790mysle, ze skoro autorem zdjecia jest anusiaczek to nie ma znaczenia na jakim serwerze ona je umiescila...
gruebel_2.gif


wracajac do tematu, musi byc pyszna ta salatka, zrobie ja na imieniny mojego syna w przyszlym tygodniu
icon_biggrin.gif
A no to wporządku , mam małe przeczulenie :D a pozatym to jutro robię sałatkę ^^ może jeszcze na góre dam pierzynkę z zółtego serka ,kiedyś taką jadłam warstwową i była pycha
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
zrobilam ja dzisiaj... dobra, ale zaluje, ze nie dalam zamiast samego majonezu sosu czosnkowego, ze samym majonezem troche dla mnie jest za mdla