Sernik na zimno kakaowo- waniliowy z sosem kawowym MM

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
na tortownice 20-24 cm

60 dag białego chudego sera
400 gram jogurtu 0% nat
2 łyzki kakao
fruktoza lub słodzik do smaku
4 łyżeczki żelatyny
olejek waniliowy

sos
2 łyzki fruktozy
1 łyzka wody
pół łyzki kawy rozpusczalnej bezkofeinowej

Kakao rozpuszczamy w odrobinie gorącej wody, dobrze mieszamy aby nie było grudek. Ser miksujemy z jogurtem na gładka masę. Słodzimy do smaku. Dodajemy 2-3 krople olejku. Żelatyne zalewamy 1/2 szklanki wrzatku i dobrze mieszamy. Wlewamy do sera po trochę, cały czas miksując. Odkładamy jedna szklankę masy. Do więszej czesci masy dodajemy kakao. Kakaowy ser wkładamy do tortownicy, wstawiamy do lodówki, gdy zastygnie wykładamy biała mase. Wstawiamy do lodówki.
Sos: wszystkie skałdniki mieszamy, gotujemy na malutkim ogniu czesto mieszając az zacznie sie robić syrop. Polewamy sernik po wierzchu. Schładamy.
10202166mr.jpg
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
To jest wspaniałe ciacho :!: :!: i te które sie nie odchudzają i nie zaglądają tu niech żałują bo nie spróbują takich pyszności!!
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Polecam Ci Kamila jest naprawde pycha

ale ja jestem maniaczką twarogów wszelkich wiec rozumie sie samo przez się że bede sie zachwycać bez końca :lol:
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Zrobiłam wersję bez kakao. Na dno tortownicy wylałam galaretkę truskawkową własnej produkcji . Zamrożone truskawki, woda+ fruktoza- zagotowane . Po zdjęciu z ognia dodałam żelatynę. Jak ostygło wylałam na dno tortownicy. Po zastygnięciu wrzuciłam masę serową. Pycha było :mrgreen:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A ja jem kisiel :cry:

Nie zostało przypadkiem trochę żeby do rurociągu wsadzić : :mrgreen:
 

Madalena

Member
Mar 28, 2006
46
0
0
Wychodzi na to że ja tu same durne pytania zadaję...no ale cóż...człowiek uczy się całe życie
icon_smile.gif

Oto kolejne: Czy 400 gram jogurtu to tyle samo co 400 ml?
Bardzo chciałabym ten serniczek wykonać i stąd moje pytanie.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Madalena, niekoniecznie :mrgreen: ale myślę, że różnica jest na tyle niewielka, że możesz spoko zamienić
icon_smile.gif
w końcu to sernik na zimno, więc nie opadnie ani sie nie zrobi zakalec :mrgreen: :mrgreen:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Najwyżej się rozpłynie ;)

Proponuję może przelać do kubka czy szklanki (ja mam takie po 250ml) lub pomóc sobie innym opakowaniem od jogurtu 8)

P.S. w sumie się nigdy nie zastanaiałam ile gram jest w ml :roll:
 

Madalena

Member
Mar 28, 2006
46
0
0
Najwyżej się rozpłynie ;)

Proponuję może przelać do kubka czy szklanki (ja mam takie po 250ml) lub pomóc sobie innym opakowaniem od jogurtu 8)

P.S. w sumie się nigdy nie zastanaiałam ile gram jest w ml :roll:
No właśnie mi też nie przyszło wcześniej do głowy zastanawiać się nad tym ale w tym przepisie widnieje 400g jogurtu co trochę mnie zastopowało w produkcji
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Może ten przelicznik się przyda (jogurt bym pod śmietanę podciągnęła 8) )
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Przelicznika jogurtu nie widzę nigdzie ale stąd http://www.smaczny.pl/index.php?name=Calc na śmietane znowu jest ;)

400 gramów śmietany 18% to 454,55 mililitra czyli niecałe 2 szklanki (licząc, że szklanka to 250 ml ;) )
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
:mrgreen:
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Carbo, chyba można, ale to wtedy już mm za bardzo nie będzie.

Sernik już wypróbowany. I tak: przyzwyczajona jestem do bogatego smakowo zwykłego sernika z cukrem, rodzynkami i orzechami, brakuje mi trochę tego smaku. Ale ten nie jest zły. Myślę, że nawet całkiem dobry. Tym bardziej, że mogę go jeść bezkarnie <mrug>