Lody z mascarpone

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Przepis powstał na bazie przepisu Małgosimi na Lody waniliowe przepyszne i bez ptasiej grypy Troszkę zmieniłam proporcje tylko
icon_smile.gif


4 żółtka
1 szklanka śmietanki kremowej
1 szklanka mleka(ja dałam 2%)
1 pudełko 250 g mascarpone
1/4 szklanki cukru
1/4 szklanki cukru waniliowego(takiego w którym leżakują laski wanilii
icon_smile.gif
)
szczypta soli

Ubić żółtka z cukrem,mleko ze śmietanką zagotować i wlać do ubitych żółtek.Garnek postawić spowrotem na gazie i podgrzewać masę ciągle mieszając aż osiągnie temperturę 80 stopni i zgęstnieje-uważać żeby się nie ścięło! Masę przecedzić przez sitko do innej miski i odstawić do ostygnięcia do bardzo zimnej wody. Mascarpone wymieszać łyżką w misce, dodawać powoli masę jajeczną i dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Potem masę chłodzić w lodówce najlepiej przez noc.Następnie wstawić masę jeszcze na 1/2 godziny do zamrażalnika i potem kręcić w maszynce ok.20-30 minut.Gotowe lody przełożyć do pojemnika i wstawić jeszcze na min.2 godziny do zamrażalnika.
Takie lody są pyszne z owocowym sosem np.z malin
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Małgoś,bez maszynki te akurat to ciężko chyba będzie ale zdaje się że metody malakserowej można spróbować czyli po zamrożeniu masę do malaksera i zmiksować krótko-efekt nie będzie taki sam ale na pewno zbliżony
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ups.... czyli ja zapomnialam pod przepisem napisac, ze mozna wlasnie uzyc mascarpone :oops:

ale gdzie zdjęcie!!! :baa:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Dziewczyny,zdjęcia nie będzie bo raz że lodów już nie ma bo zjedzone a dwa to ja aparatu nie mam niestety :dontknow: i nie zdążyłam pożyczyć,może następnym razem mi się uda zrobić zdjęcie to wstawię.