...z selera

Olik_wroc

Member
Sie 9, 2006
4
0
0
Czy ktoś spotkał się z musem lub pastą z selera
gruebel_2.gif
. Słyszałam tylko że pyszne nic wiecej
icon_sad.gif

Licze na Was i pozdrawiam
 

dosiazet

Member
Lip 29, 2006
298
1
0
Pasztet z selera Pasztet z selera

2 duże selery -zetrzec na tarce

1 duża cebula-pokr. w kostkę


Do tego dodac 1 szkl. wody, 250g margaryny lub masła, 2 kostki rosołowe grzybowe i gotowac ok.1h.

Zmiksować lub zmielić w masz. do mięsa, wystudzić i dodać 1 szkl. bułki tartej,4 zółtka, ubite osobno białka.

Wymieszać,przełożyć do formy (keksówka). Piec ok.1 h.
mniam.gif


Pasztet z selera

2 duże selery -zetrzec na tarce

1 duża cebula-pokr. w kostkę


Do tego dodac 1 szkl. wody, 250g margaryny lub masła, 2 kostki rosołowe grzybowe i gotowac ok.1h.

Zmiksować lub zmielić w masz. do mięsa, wystudzić i dodać 1 szkl. bułki tartej,4 zółtka, ubite osobno białka.

Wymieszać,przełożyć do formy (keksówka). Piec ok.1 h.
mniam.gif


coś mi się nadublowało...
icon_redface.gif
 

dosiazet

Member
Lip 29, 2006
298
1
0
No własnie , trochę podobny. Czasem obawiam się, żeby coś wklepać, bo okaże się , że ktoś to zna od lat, a mnie posądzi, że to plagiat...Przepisy są podobne i tylko czasem ktos mając inne upodobania smakowe coś ujmie lub doda. W każdym razie spróbuję po Twojemu, bo nasuszyłam grzybków
icon_smile.gif
Pozdrowienia- Dorota

I jeszcze dodam kolorowych warzyw ,bo na pewno ładniej wygląda i smakuje. A jak z konsystencją?
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
icon_mrgreen.gif
Nikogo nie posądzam o plagiat. Moje dziecię dość długo było na diecie wege i mam sporo przepisów na różne pasztety.
Konsystencję ma taką jak pasztet mięsny. Wybierać z blaszki należy dopiero po przestygnięciu.
 

dosiazet

Member
Lip 29, 2006
298
1
0
Nie posądzam,że posądzasz :D , ale ja zalękniony świeży użytkownik trochę mam obaw jeszcze. Poszukam Twoich przepisów, choć teraz to trochę trudniejsze niż na starym cincinie. Już tam trochę się orientowałam, a tu się nie da niektórych opcji użyć. Wege lubię, ale w domu mam mięsiarzy i co jakiś czas muszę coś nazmyślać z mięsa...

Właśnie mnie zainspirował pasztet z pieczarek
handclasp.gif