Kotlety owsiane z warzywami

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Przepis znalazłam tutaj:
http://www.mantra.pl/styl-zycia/przepis-ty...ge-kotlety.html
ja zrobiłam wg takich proporcji:

1 szklanka płatków owsianych górskich
1 średnia marchewka
1 mały kawałek selera
1 średnia cebula
1 duży ząbek czosnku
olej
1 łyżeczka pieprzu ziołowego
1 łyżeczka mielonego suszu warzywnego
1 łyżeczka curry
1 łyżeczka papryki wędzonej
sól
pieprz

Sposób przygotowania:

Płatki zalewamy wrzącą wodą (do pokrycia płatków). Odstawiamy.
W tym czasie siekamy drobno cebulę, obrane warzywa ścieramy na grubej tartce, dusimy na patelni. Łączymy namoczone płatki z warzywami, czosnkiem i przyprawami, dokładnie mieszamy. Jeśli masa jest zbyt wilgotna, to do zagęszczenia dodajemy mąki (ja dałam 2 albo 3 płaskie łyżki).
Lepimy małe, spłaszczone kotleciki. Smażymy na oleju do uzyskania rumianego koloru. Mi wyszły 4 grubsze kotlety, robiłam takie jak burgery. Podałam z sosem pomidorowym z tego przepisu:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=26971
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
Brzmi bardzo apetycznie!!!!
lecker.gif
 

ewa77

Member
Sty 6, 2009
333
0
0
Musze koniecznie zrobic te kotlety, wlasnie czegos takiego szukalam lekkiego i zdrowego. A z czym je podawalas- chyba beda pasowac do ryzu
gruebel_2.gif
Mam jeszcze jedno pytanie czym moge zastapic susz warzywny?Ale mam smaczka na nie
lecker.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ewo ja podawałam je z kaszą jęczmienną, a do kaszy wmieszałam pół cebulki podsmażonej z dwoma posiekanymi pieczarkami plus koniecznie suszony lubczyk do tego
lecker.gif
, susz warzywny możesz pominąć, on nie ma wielkiego wpływu na smak, o właśnie zamiast tego suszu warzywnego możesz dać pół łyżeczki suszonego lubczyku, też będzie pyszne.
 

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
Izolda no brak mi słów, zjadłam sama prawie całą porcję, aż mi wstyd się przyznać
icon_redface.gif

Kotleciki są pyszniutkie!!!!!!!
Następnym razem dam zdecydowanie więcej marchewki bo uwielbiam i muszę bardziej doprawić. Nie miałam lubczyku więc dałam zioła prowansalskie.
Tak jak Ty dałam 2 łyżki mąki!
Musiałam oprószyć bułką tartą bo takie "gołe" przywierały mi do patelni!!
Dodatkową zaleta oprócz wybornego smaku to jak dla mnie, osoby która długo pracuje to fakt że robi się je dosłownie w 5 minut!!
Jedliśmy z młodymi ziemniaczkami i brokułem z pary + sos czosnkowy z duużą ilością koperku!!
Polecam!!!
Ilozdo
anbetung.gif
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ufff, no to kamień z serca, bardzo się cieszę, że przypadły Ci do gustu
icon_smile.gif
, ja smażyłam golasy na patelni teflonowej, nic nie przywierało, nie przepadam za panierką z bułki tartej i jak nie muszę, to nie dodaję. Też mi się podoba, że robią się szybciutko, zanim warzywa odparują na patelni, to płatki owsiane już są gotowe, a przypraw to ja też daję dużo, bo lubię, zazwyczaj więcej niż w przepisie
icon_smile.gif
. Spróbuj je kiedyś z sosem pomidorowym (ja go robię na pikantnie z tabasco) z linka, który podałam, są bardzo smaczne.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Wyciągam, bo zrobiłam dziś na obiad. PYSZNE
lecker.gif
Nie myślałam, że smażone płatki owsiane z warzywami mogą być tak dobre!
cheers.gif

Z moich zmian, dodałam od siebie również starty korzeń pietruszki i dużo posiekanego szczypiorku. Wzięło mi trochę więcej mąki, bo 2 łyżki na pół porcji.

Podałam z keczupem w towarzystwie surówki z czerwonej kapusty, rzodkiewek, cebuli, jabłka i odrobiny majonezu i było doobre, choć myślę, że jeszcze lepiej komponowałoby się z jakąś pikantną surówą, np. na bazie pora.

Dzięki Izoldo, lubię Twoje przepisy.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Izolda @ 20 Apr 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=968042O Lud_ jak to dobrze, że je wyciągnęłaś, właśnie się zastanawiałam co jutro sobie zrobić na obiad, dawno nie jadłam tych kotletów.
orelia @ 20 Apr 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=968079Dzięki za przypomnienie przepisu będą u mnie niedługo!!
icon_mrgreen.gif

U mnie też będą niedługo znów, bo naprawdę mi zasmakowały. Szkoda tylko, że chyba są trochę mniej wartościowe niż te ze strączkowych. Ale to nic, też zdrowe, a pyszne.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Lud_ @ 21 Apr 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=968473
icon_mrgreen.gif

U mnie też będą niedługo znów, bo naprawdę mi zasmakowały. Szkoda tylko, że chyba są trochę mniej wartościowe niż te ze strączkowych. Ale to nic, też zdrowe, a pyszne.
Cóż ja dla spokojnego sumienia dziś przed kotletami owsianymi podałam zupę z soczewicy i równowaga jest
icon_smile.gif
. Te może nie tak zdrowe, ale lepiej "wymiatają" jelita
icon_wink.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Bardzo dobre, z sosem pomidorowym i sklepową surówką z kapusty smakują tak greenwayowo
icon_wink.gif

W trakcie realizacji wyszły braki w zaopatrzeniu w przyprawy, nie znalazłam w domu pieprzu ziołowego i sypnęłam lubczykiem, a curry miałam tylko madras hot, więc dodanie pełnej łyżeczki groziło wypaleniem ślinianek- myślę, że z całą byłoby bardziej aromatyczne. Muszę powtórzyć wierniej trzymając się przepisu.
Mąka w ogóle nie była potrzebna.
Jednym słowem mniam.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Lis @ 22 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=980264Jednym słowem mniam.
Lisku bardzo się cieszę
icon_biggrin.gif
, a pieprz ziołowy to u mnie obowiązkowa przyprawa tak jak lubczyk, próbowałaś kiedyś pomidorów z pieprzem ziołowym? Jeśli nie to polecam, to była moja ulubiona surówka letnia, piszę była, bo śmietana dla mnie zakazana, teraz robię podobną wersję z oliwą, też dobre ale stare przyzwyczajenia trudno wyplenić
icon_wink.gif
.