Ziemniaki i cukinia z chili

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Młode ziemniaki gotuję w osolonej wodzie, następnie obieram i kroję na kawałeczki, takie na kęs do buzi albo większe. Cukinię kroję na plastry lub półplastry i blanszuję parę minut. Kilka ząbków czosnku na plasterki. Rozgrzewam olej z pestek winogron lub oliwę na patelni, zezłacam czosnek. Wyjmuję czosnek. Podsmażam ziemniaki na tej samej patelni. Na drugiej podsmażam cukinię. Następnie wszystko razem (czosnek też) i posypuję świeżą lub suszoną chili. Sól, pieprz, zioła - do wyboru. Stosunek ziemniaków do cukinii jak 2:1
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
bardzo smaczne.. mąz dokładał sobie i dokładał.. a On ziemniaków nie lubi :lol:
wchodza na stałe do naszego repertuaru

zdjecie wkleje wkrótce.. Miranda, zerkniesz czy tak ma mniej wiecej to wyglądac.. moje nie były zrumienione..ale pyszne
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
To takie troche briami z patelni. Połączenie super!
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Marghe, czekam z niecierpliwością na fotki. :mrgreen:
Już się przymierzam do tego dania, choć ja zdecydowanie zamienię stosunek ziemniaków do cukinii na 1:2. :mrgreen: Mam nadzieję, że to nie popsuje wrażeń smakowych...
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
u nas stosunek był 1:1
icon_smile.gif


padlinemozna podąc oddzielnie..
u nas rewelacyjnie sie sprawdziły z jajkiem sadzonym
 

pawel

Member
Maj 2, 2005
2,202
0
0
jakos nigdy nie pamietam tak samo jak o pedzelku zawsze od sasiadki pozyczam hihih no i przedwczoraj jak to zrobilem znowu to mi go podarowala bo i tak zawsze u mnie jest :rofl:
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Marghe, bardzo się cieszę, że wyszły, ładniejsze kurka wodna niż moje :gruebel:
Co do rozpowszechniania proszę Cię bardzo, tyle że ja ten przepis wzięłam z moich notatek i trochę zmodyfikowałam, a nie pamiętam, skąd się wziął w tych notatkach, więc może się objawi nagle autor?
Mięsa bym nie dodawała, jajko zdecydowanie bardziej pasuje. No ale każdemu wedle gustu
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Miranda, powinnaś dostać stanowsko szefowej działu marketingu Bajaderki
icon_smile.gif
Zobacz jak rozpopularyzowałaś przepis! :mrgreen: Usmiechnij sie!