Okruszkowy sernik - wyborny!

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Ciasto okruszkowe:
15 dkg herbatników szkolnych (2 paczki),
4 łyzki stopionego masła,
2 łyżki cukru,
1 op. Cukru waniliowego

Masa serowa:
50 dkg białego półtłustego sera,
4 jajka,
20 dkg cukru pudru,
1 mała puszka brzoskwiń lub ananasa,
1/2 szkl. gęstej śmietany,
1 łyżka soku z cytryny,
aromat waniliowy

Ser przepuścić przez maszynkę. Zrobić ciasto okruszkowe.
W tym celu masło stopić w rondelku z cukrem. Herbatniki drobno pokruszyć i dodać do ciepłego masła. Całość podgrzewać przez 2 minuty na małym ogniu cały czas mieszając. Odłożyć 3 łyżki okruszkowego ciasta do przybrania.
Tortownicę o średnicy od 22 – 26 cm wysmarować tłuszczem i obsypać bułką tartą. A następnie wyłożyć jej dno ciastem okruszkowym, ugnieść lekko łyżką i pozostawić w chłodnym miejscu.
Teraz czas na masę serową. W rondelku ubić 4 żółtka i 2 białka (2 białka zostawić na pianę) z 17 dkg cukru pudru. Przełożyć do dużej miski biały ser, dodać jajeczną masę i cukier waniliowy. Całość ucierać przez 5 minut. Wlać śmietanę i ucierać jeszcze przez 3 minuty.
Na końcu całość wymieszać z aromatem i sokiem z cytryny.
Piekarnik rozgrzać do 180 stopni.
Ubić sztywną pianę z białek i 3 dkg cukru pudru.
Na okruszkowym spodzie ułożyć masę serową, przykryć kawałkami odsączonych uprzednio owoców. Następnie owoce przykryć ubitą pianą i posypać 3 łyżkami okruszkowego ciasta.
Wstawić do nagrzanego piekarnika na środkową „półkę” i piec ok. 30 minut.
Sernik jest gotowy gdy piana będzie miała złotobrązowy kolor, a ser kremową konsystencję.
Po upieczeniu należy ciasto (pomimo tego, że bywa to trudne do wykonania
icon_razz.gif
) pozostawić aby wystygło.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Wspanialy serniczek :!: :!: :!: :!:
Ze tez nikt go jeszcze nie sprobowal : : :dump: :dump: :dump:
jest taki puszysty, delikatny , no wspanialy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja zrobilam bez owocow, bo w czasie robienia okazalo sie, ze wszystkie owoce puszkowe wcielo :lol: :lol: :lol:

_530077_n.jpg


Dziekuje za wspanialy przepis :blume:
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Przez ten nawał pracy w pracy ;) dopiero teraz zauważyłam, że robiłaś mój serniczek Prawda, że pyszniutki i taki puchaty. :mrgreen: Też go lubię :mrgreen: Nesia, polecam się na przyszłość, wypróbuj inne przepisy ciastowe !!
Pozdrawiam!
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
serniczek naprawde wyborny.......tak smakowity, ze zastanawiam sie czy warto dorzucac nastepnym razem owoce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A inne przepisy na pewno wyprobuje....taki dobry start zacheca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Aaaa, uprzedziłaś mnie i usunęłaś ten trzeci raz :mrgreen: :cheers: Za serniczek :!: :cheers: Bardzo lubię serniki, może się skuszę.
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
hihihi...jakies cuda sie dzieja na tym forum......hihihi

najpierw zniknal przepisik, potem widze na misz masz post, ze zniknal serniczek a na koniec wcielo tez tego posta....no cholerka, a niby nie pije :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Beatko- sprobuj :!: :!: :!:
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
hihihi...jakies cuda sie dzieja na tym forum......hihihi

najpierw zniknal przepisik, potem widze na misz masz post, ze zniknal serniczek a na koniec wcielo tez tego posta....no cholerka, a niby nie pije :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Beatko- sprobuj :!: :!: :!:
Było tak było
Myślałam, że mi zniknął, a on się na nowo objawił ;)
Ale ja dzisiaj nic nie piłam ;)
To może teraz ?? :cheers: :cheers:
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
No to pod te cuda i serniczek wyborny :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
hihihi...jakies cuda sie dzieja na tym forum......hihihi
najpierw zniknal przepisik, potem widze na misz masz post, ze zniknal serniczek a na koniec wcielo tez tego posta....no cholerka, a niby nie pije :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Beatko- sprobuj :!: :!: :!:
tak się hihasz Nesiu, że ciągle myślę, że to do mnie ;) ;) ;) ;)
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Mam problem.
W przepisie stoi, żeby piec ok. 30 minut. Ja ten sernik trzymam juz godzinę i ciągle w środku jest przeraźliwie lejący.
icon_sad.gif
Jak tak dalej pójdzie - piana z góry się zjara na czarno zanim całośc jako tako stężeje i się upiecze.
icon_sad.gif


Co robić? co robić...?
icon_sad.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Malgoś jak ma sie piana już jarać, to wyciągaj. Może jak przestygnie to stężeje, a nawet jesli nie to lepiej łyżeczką płynny sernik wyjadać niż węgiel skrobać 8)
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Jakieś pół godziny temu - poszłam po rozum do głowy i na wszelki wypadek wyłączyłam górną grzałkę. Piana póki co przyrumieniona, ale nie zjarana. Co chwila zaglądam do sernika. Jeśli zacznie niebezpiecznie ciemnieć - to wyjmę drania. Ale nie popuszczę mu - zjem go choćby nie wiem co. :mrgreen:
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Malgos - nie wiem jak przerazliwie lejacy jest ten twoj sernik , ale on jest troche ..hmm..."luzny" jak sie go wyciaga z piekarnika i przy stygnieciu tezeje :roll: :roll: :roll:

P.S....pewnie juz troszke pozno :dump: :dump: :dump: :dump: