nalewka malinowa*

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Nalewka malinowa

1 kg malin
1l spirytusu
syrop cukrowy (z 1 litra wody i 20 dag cukru)

Maliny włożyć do słoja, zalać spirytusem, szczelnie zamknąć, odstawić na miesiąc w ciepłe i słoneczne miejsce. Po tym czasie nalewkę przefiltrować.
Przygotować syrop cukrowy, do dobrze ciepłego wlać nalewkę, szczelnie zamknąć, pozostawić na tydzień w miejscu ciepłym, ale nie na słońcu. Po tym czasie nalewkę przefiltrować jeszcze raz, przelać do butelek, odstawić na pół roku w miejsce zimne i ciemne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Odstawić w ciepłe i słoneczne miejsce? Czyli lepiej robić z letmich malin . I jak wytrzymać 7 miesięcy . gdy na pewno pięknie pachnie i wygląda?
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
NIe wytrzymać
icon_mrgreen.gif

U mnie własnie była pierwsza degustacja nalewki malinowej
cheers.gif

Chyba nie dotrwa do wiosny, oj, na pewno nie dotrwa
icon_mrgreen.gif

Pyszzzzna!
Ale ja nie gotuję syropu, tylko owoce ze spirytusu zasupuję cukrem, puszczają wtedy sok, wyciąga sie alkohol z owoców. jest chyba jeszcze bardziej aromatyczna. Dopełniam ew. wodą przegotowana, żeby nie była za mocna
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
imamcia @ 18 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=584808NIe wytrzymać
icon_mrgreen.gif

U mnie własnie była pierwsza degustacja nalewki malinowej
cheers.gif

Chyba nie dotrwa do wiosny, oj, na pewno nie dotrwa
icon_mrgreen.gif

Pyszzzzna!
Ale ja nie gotuję syropu, tylko owoce ze spirytusu zasupuję cukrem, puszczają wtedy sok, wyciąga sie alkohol z owoców. jest chyba jeszcze bardziej aromatyczna. Dopełniam ew. wodą przegotowana, żeby nie była za mocna
A ja mam pytanie dlaczego w ciepłe i słoneczne? Przecież jakby tak w ciepłe ale niesłoneczne a wręcz ciemne to by jakies witaminy może się ostały....
gruebel_2.gif
 

laura

Member
Maj 16, 2007
922
0
0
I po co ja tu wlazlam sie pytam???
baa.gif

Mam juz cztery nalewki zrobione,jeszcze Malibu sie robi i ta malinowa za mna chodzi.Uwielbiam maliny,a naleweczka na malinach musi byc przepyszna.
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
nie ma słoneczka i jest zimno, a ja przedwczoraj zalałam spirytusem malinki... ciekawce co z tego wyjdzie za nalewka
gruebel_2.gif