Babka majonezowa

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Buko, chyba jednak nie sama bo napisala "pozarlismy"
icon_smile.gif
.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Chlopcy zjedli pierwsza, ja sprobowalam, ale imo do piaskowej jej daleko wiec specjalnie nie jadlam.

Kolezanka probowala w formie placka z truskawkami i jej smakowal, a ze blisko szpitala mieszka to wpadne po wizycie u przemilego onkologa.
Nie lubie do tego glownego szpitala jezdzic, bo daleko, ale w ostatnim czasie mam taki przeglad wszystkich kolejno, ze zaczyna mi byc wszystko jedno
icon_rolleyes.gif


A mojonez kupilam wiedzac, ze go nie lubimy
fiesgrins.gif
ale byl po 94 centy
icon_lol.gif
a normalnie $5-5,5. Wiedzialam, ze sie do czegos przyda, ale chcialabym zeby w koncu wyszedl z lodowki sloj, bo mam obecnie dwa wielkie, a lodowka peka w szwach.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,336
1,598
113
Oj to kupowanie, bo cena dobra
icon_smile.gif
. A potem ... trzeba zjeść. I tak zawsze jest pretekst, by jeść
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
fiesgrins.gif
jeden wzielam i widze, ze na babki pojdzie

ale... ze zwiekszona iloscia maki za suche to ciasto z borowka, Moze inne ok, ale z borowka suche.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,676
2,968
113
Ker, upieczesz kilka razy i się zorientujesz ile tej mąki dosypywać, w zalezności od wilgotności owoców. Do borówki wystarczy łyżka.
A może żałujesz majonezu i dlatego suche, przyznaj się.
fiesgrins.gif

 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Nope.
Majonez, jak aptekarz: zwazylam!
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,640
2,498
113
Przez was tzn przez Bukę i Ker musiałam upiec tę babkę. Dzisiaj upiekłam i dzisiaj już zjadłyśmy pół do kawy. Zrobiłam z owocami mieszanymi, wszystkie niestety opadły na spód, ale nic nie szkodzi, smak i zapach tego ciasta jest super
lecker.gif
zamiast mąki ziemniaczanej dałam budynie waniliowe bo nakupiłam przecenionych i pomału je utylizuję.

_images_babka_majonezowa2.jpg
 

Załączniki

  • _images_babka_majonezowa2.jpg
    _images_babka_majonezowa2.jpg
    295.1 KB · Wyświetleń: 29

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,676
2,968
113
Aha, więc jestem powodem, że łasuchujesz?
fiesgrins.gif
Nie obrażam się, zbyt smakowita ta babka.
lecker.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Wróciłam zmęczona z pracy tuż przed 19 i musiałam się zrelaksować. W misce były czereśnie zrywanie wczorajszego wieczoru. No to cyk mryg i ukrecilam . Wzięłam ciut za dużą tortownicę na te ilość ciasta i wyszło niziutkie. Przez to zbyt spieczone. Ale co tam. Polalam czekoladą na wierzchu i zjadlam dwa kawałki. Do ciasta dodałam więcej mąki i czereśnie zostały na wierzchu. Żadna nie wpadła do środka
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,640
2,498
113
Buka @ 26 Jun 2018 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1634543Aha, więc jestem powodem, że łasuchujesz?
fiesgrins.gif
Nie obrażam się, zbyt smakowita ta babka.
lecker.gif
Nie obrażaj się, jesteś natchnieniem
cvety.gif


Krystyna9 @ 26 Jun 2018 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1634547Wróciłam zmęczona z pracy tuż przed 19 i musiałam się zrelaksować. W misce były czereśnie zrywanie wczorajszego wieczoru. No to cyk mryg i ukrecilam . Wzięłam ciut za dużą tortownicę na te ilość ciasta i wyszło niziutkie. Przez to zbyt spieczone. Ale co tam. Polalam czekoladą na wierzchu i zjadlam dwa kawałki. Do ciasta dodałam więcej mąki i czereśnie zostały na wierzchu. Żadna nie wpadła do środka
Ja dodałam 2 łyżki mąki więcej, ale widocznie za mało, na drugi raz dodam więcej.
 

tonieani

Member
Kwi 20, 2009
19
0
0
Świetne ciasto jako awaryjne gdy nic nie ma w lodówce a sklepy w niedzielę zamknięte, a koniecznie chce się zjeść jakieś ciacho
icon_smile.gif

Zjedzone wczoraj w godzinę
lecker.gif
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,294
268
83
Upiekłam dziś na szybko babkę wg tego przepisu. Do połowy ciasta dodałam roztopioną czekoladę. Ładnie wygląda, nie przykleiła się do formy z kominem, chociaż nie posypałam jej bułką tartą, tylko natłuściłam masłem. Po południu będziemy degustować (u teściowej :>)
 
  • Like
Reakcje: reniam_123