Babka majonezowa

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
no zmotywowalyscie mnie dziewczyny do sprobowania tego przepisu
icon_mrgreen.gif

zabieram sie do roboty i mam nadzieje, ze mezus sie ucieszy..jak wroci
lecker.gif
 

agastaga

Member
Paź 9, 2006
208
0
0
W naszym domu to jedno z ulubionych ciast. Ma dodatkowo tą zaletę, że spokojnie można mąkę pszenną zastąpić ziemniaczaną. I dzięki temu zyskuje się babkę bezglutenową. A jak się ma w domu bezglutka to radość ze wspólnego jedzenia TAKIGO SAMEGO ciasta jest bezcenna
icon_biggrin.gif
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
zrobiona...i znikla w try miga
icon_biggrin.gif

tylko jak mi w blaszcze wyrastala to mi sie taki ''cycus'' zrobil
icon_rolleyes.gif
 

Załączniki

  • babeczka.jpg
    babeczka.jpg
    126.9 KB · Wyświetleń: 2

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
przyjaciele i mezus byli pod wrazeniem smaku. Bardzo sie dziwili gdy im powiedzialam, ze w przepisie jest majonez
rofl.gif

nastepnym razem z ciekawosci pokombinuje z aromatami ale przepis pierwsza klasa i na pewno juz zapisalam go do mojego zlotego kajecika
icon_biggrin.gif
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
ja sie jeszcze doczepie do tematu bo ta babka majonezowa tak nam posmakowala, ze zaczelam kombinowac z robieniem jej inaczej. Druga zrobilam z calym aromatem cytrynowym. Jak byla ciepla to dziwnie pchniala ale jak wystygla to smakowala bardzo dobrze. Maz wzial troche do pracy to powiedzial ze szybko zniknela, a paczkow, ktore przyniosl inny kolega nikt nie ruszyl. Dzis na tlusty czwartek upieklam bez aromatu, za to czesc wlalam do foremki a mala czesc wymieszalam z kakaem i rozlalam wzdluz posrodku. Wyszedl super wzorek. Jak sie kroilo to w srodku jest takie brazowe oczko
icon_biggrin.gif

Bardzo dziekuje za przepis - jest jednym z moich najulubienszych hehe
anbetung.gif
 

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Wlasnie stygnie, ciasto wlalam do keksowki o dlugosci 35 cm i wypelnilo ono forme na 1/5 wysokosci. Babka urosla ladnie ale nie wyrosla poza keksowke. Nastepnym razem wezme krotsza, szukalam w przepisie w jakich dlugich pieczecie ale nikt nie napisal.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Nie ma się co dziwić temu majonezowi. Przecież to nic innego niż jajka i olej, które przecież w ciastach sa rzeczą normalną.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
magpie101 @ 17 Mar 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1106472Wlasnie stygnie, ciasto wlalam do keksowki o dlugosci 35 cm i wypelnilo ono forme na 1/5 wysokosci. Babka urosla ladnie ale nie wyrosla poza keksowke. Nastepnym razem wezme krotsza, szukalam w przepisie w jakich dlugich pieczecie ale nikt nie napisal.
magpie ja ci odpisalam dopiero dzisiaj
wink.gif

ale mam podobny rozmiar keksowki i mi tylko srodek wyrasta powyzej a mimo tego ladnie sie prezentuje i ma fajna konsystencje
icon_biggrin.gif
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
ja mieszam wszystkie skladniki jak w przepisie. Gdy juz sa wymieszane wlewam wiekszosc do blachy i tak okolo 3/4 szklanki masy mieszam z odrobina kakao (niecala lyzeczka). Jak jest wymieszane to wylewam na srodek bialego cista pasek i wrzucam do piekarnika. Masa ciemna podczas pieczenia sama wchodzi w mase biala. Zalezy ile dodasz kakao tak ciezka bedzie masa. Ja nie dodaje w takich wypadkach nigdzie wiecej maki i wyrasta mi sliczna baba z brazowym oczkiem w srodku.
Jednak calej kakaowej babki jeszcze nie robilam ale z tego co sie orientuje to jak dodajesz kakao to make odejmujesz. Nie jestem pewna (moze bardziej doswiadczone forumowiczki to potwierdza) ale na lyzke dodanego kakao odejmujesz lyzke maki.
 

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Lambethka moja babka ma identyczne wymiary jak Twoja. Pytalam o wymiar blaszki, bo patrzac na wczesniejsze fotki wydawalo mi sie, ze dziewczyn babki sa wyzsze. Jej wysokosc nie zmienia faktu, ze jest przepyszna! Robilam marmurkowa i dzisiaj nadal jest mokra i puszysta.
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
zgadza sie magpie - konsystencja tej babki jest rewelacyjna. Tylko u mnie ona nie zdazy nawet dobrze wystygnac jak polowy juz nie ma
rofl.gif
wiec nawet nie wiem jaka ona jest po dwoch, trzech dniach.
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Dzis zrobilam i powiem ze wyszla przeprzyszna!!! Robi sie ja w mig (tesciowa zadzwonila ze niedlugo bedzie), po 10min babka byla w piekarniku i smakowala i jej i mojemu mezowi
icon_smile.gif
Na pewno zrobie nie raz ale nastepnym razem z podwójnej porcji w 2 blaszkach bo juz jej nie ma
icon_sad.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
przepis tak banalny, ze moj 11 letni syn doskonale poradzil sobie z przygotowaniem i upieczeniem tej babki
icon_smile.gif
pyszna jak zwykle.