banalna bananowa przekąska

Zaduma

Member
Sty 28, 2008
14
0
0
Dawno nie robiłam czegoś tak łatwego a jednocześnie tak pysznego. Taki banan po prostu się rozpływa w buzi! polecam, spróbujcie, jak przyrządza się banany w Ameryce Południowej!

Potrzebne są banany i... piekarnik
icon_smile.gif

Umyte bananki wkładamy do piekarnika i pieczemy w 180 stopniach. Nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie ile, ale ne trwało to długo. Banan po upieczeniu z jednej strony trzeba przekręcić na drugą tak, aby były całe czarne. Niektórzy rozkrajają banana przedtem, owoc miksują z orzechami, melasą albo karmelem i z powrotem napełniają skórkę, ale ja tego nie polecam, bo najlepszy banan jest nietknięty, nie otwierany, ponieważ podczas pieczenia wypywa z niego sosik, taki słodki syropek, i miło jets, kiedy po rozkrojeniu banana ten sosik jest dla nas a nie został rozlany na blaszce i podpieczony. Ale co ja będę mówić, same popróbujcie. Wydaje się to banalne ale wierzcie mi, jest warte grzechu
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • DSCF0988.JPG
    DSCF0988.JPG
    560.5 KB · Wyświetleń: 0

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
w piekarniku nie probowalam, ale pieklam banany na grillu. i musze przyznac, ze bardzo mi smakowaly. wlasciwie tylko w takiej postaci lubie banany. z cynamonem i polewa czekoladowa, wyjadane lyzeczka ze skorki sa naprawde pycha
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
wyglądają jakby były w czekoladzie
icon_biggrin.gif
sądzę, że wypróbuję wkrótce, może nawet jutro bo przyznam, że nie jadłam jeszcze pieczonych a słyszałam nie raz, że są dobre
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
icon_biggrin.gif
robiłam banany w ten sposób już wiele razy - potwierdzam - są naprawdę bardzo smaczne, nie tak mdłe jak świeże za którymi nie przepadam. Upieczone w skórce nabierają zupełnie innego smaku - z lodami, czekoladą, bitą śmietaną - pycha!
mniam.gif
 

Misiowa

Member
Lis 19, 2006
281
0
0
Hmm... niech pomyślę.. czy ja mam w domu banany...
gruebel_2.gif
 

akata

Member
Lis 19, 2005
48
0
0
Spróbuję na pewno, dziękuję za przepis.

Nie przepadam za bananami surowymi, pamiętam jednak smak zgrilowanych, polanych sosem malinowym, pycha.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
a moja ulubiona wersja to banany w skorce, lekko naciete wzdluz, w naciecie wklada sie przekrojone wzduz kostki czekolady( najlepiej gorzkiej), sciska sie banana, ze wyglada jak gdyby nigdy nic, zawija sie w folie aluminiowa i buch na grill. A pozniej wyjada sie z tej skorki lyzeczka.
Z piekarnika wychodza rownie pyszne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

asiakliny

Member
Wrz 29, 2007
15
0
0
Zrobiłam dzisiaj na podwieczorek z czekoladą dla dzieci a dla nas dodatkowo z alkoholem. Zapieczone w folii w piekarniku. Smaczny i szybki przepis
daumen.gif
na pewno jeszcze wypróbuję go na grilu.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,895
220
63
No, dla mnie banany na gorąco (robiłam kilka razy na grillu) są do zjedzenia tylko z czekoladą i ew. innymi dodatkami. Bez niczego nie jestem tego w stanie przełknąć właściwie
icon_smile.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Moniak, a z lodami waniliowymi ?
icon_wink.gif


Uwielbiamy takie banany. Szybciej niz na grillu (koniecznie w folii i naciete) wychodza w kombiwarze. wowczas nie zawijam w folie.