Batony musli

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Batony musli

Przepis pochodzi ze strony : http://www.marions-kochbuch.de/rezept/0946.htm

100g platkow owsianych, grubych
100g chrupkow owsianych - http://www.marions-kochbuch.de/index/0775.htm
50g posiekanych migdalow
25g pestek slonecznika
20g wiorkow kokosowych
50g rodzynek
25g masla
50g brazowego cukru
50g miodu
pol lyzeczki soku z cytryny

Platki, migdaly, pestki slonecznika, rodzynki, wiorki wymieszac.
W garnku roztopic maslo, dodac cukier, miod i sok cytrynowy, ciagle mieszajac zagotowac . Gotowac jeszcze przez 3-4 minuty, az masa zacznie sie karmelizowac.
Wsypac platki & co. i tak dlugo mieszac, az wszystkie pokryja sie karmelem i sciemnieja.
Mase wylozyc na blache (wyscielona papierem do pieczenia), przykryc folia spozywcza i uformowac prostokat o wym. 20 x 15cm i wysokosci 2cm. Przy pomocy walka mocno przycisnac. Zdjac folie i po 15min. pokroic na 5-6 kawalkow. Po ostygnieciu przechowywac w puszce. Batony pozostaja dlugo przydatne do spozycia. ;)
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Margot , ja mysle, ze jak nie znajdziesz owsianych, to mozna je zastapic jakimis chrupkami sniadaniowymi kukurydzianymi o podobnym ksztalcie. Moga tez byc w sklepie ze zdrowa zywnoscia. Albo zamiast chrupek platki sniadaniowe razowe Kellogsa.
 

Tootsie

Member
Maj 10, 2007
5
0
0
dziad @ 14 Mar 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=261251Mase wylozyc na blache (wyscielona papierem do pieczenia), przykryc folia spozywcza i uformowac prostokat o wym. 20 x 15cm i wysokosci 2cm. Przy pomocy walka mocno przycisnac. Zdjac folie i po 15min. pokroic na 5-6 kawalkow.
Nie bardzo rozumiem ten fragment przepisu
gruebel_2.gif


Jak uformować prostokąt na blasze? Jak przycisnąć przy pomocy wałka, po prostu wałkować przez folię?

A, i czy mogą być płatki kukurydziane?
 

mayus007

Member
Lip 18, 2007
419
0
0
ja tylko raz robiłam batony muesli, w dodatku improwizacja pełna była, ale wysżły swietne;). a ten przepis juz gdzieś słyszłam, musze w końcu wypróbować.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Tootsie. Nie robiłam tych batonów, ale stawiam na to, ze trzeba przyciskając wałek do masy przez folię, lekko tą masę rozprowadzać w nadając jej kształt prostokąta. Na zwykłe wałkowanie chyba ta masa jest za sztywna, trzeba dociskać wałek. Tak myślę
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
Mniej więcej to tak wygląda,ja poprostu wywalam gorącą masę na blachę z wyposarzenia piekarnika,oczywiście na papier,potem szybciutko biorę folię i wałkiem nadaję kształt,pomagam sobie nożem żeby było w miare równo.Nie przykładam wagi do tego żeby było idealnie równo ot tak mniej więcej, bo i tak u mnie w domu to ja tylko jem te batony,bo moi panowi ,,plewów"nie chca
icon_mrgreen.gif
 

askahi

Member
Sty 12, 2006
24
0
0
Rewelacja!!! Dzieki za super przepis! Troche "na oko" go robilam, bo nie wszystkie skladniki mialam pod reka, ale wyszlo pycha. Lece sie zajadac
icon_smile.gif
1.jpg2.jpg
 

Załączniki

  • 2.jpg
    2.jpg
    207 KB · Wyświetleń: 0
  • 1.jpg
    1.jpg
    185.2 KB · Wyświetleń: 0

askahi

Member
Sty 12, 2006
24
0
0
Kurcze, sklepowe! Ja Wam dam! ;) Smakuja znacznie lepiej niz jakiekolwiek jakie jadlam, a troche tego bylo. Obled, kolejna partia dzis, juz bez zdjec. Uwielbiam.