Blok waniliowy

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
terjon @ 27 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=743088A czemu nikt nie spróbował według przepisu Sylwii?Te dwa przepisy przecież nie wiele sie różnią.
Ja robiłam sugerując się przepisem Sylwii
icon_wink.gif

Tylko masła mniej dałam o 50 g
icon_wink.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
A to zastygnie tak ładnie bez żelatyny? chcę zrobić, bardzo lubię blok czekoladowy, białego jeszcze nigdy nie robiłam.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Się studzi własnie.
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
A to-to musi się tak lepić?
icon_confused.gif
gruebel_2.gif


Da się ukroić, ale jest tak miękkie, że potem się gnie i lepi niemozliwie do palców i wszystkiego innego.

Zrobiłam z herbatnikami i rodzynkami.

W smaku dobre, nastepnym razem zrobię z żelatyną.

albo nie - jak tylko wrócę do domu, rozpuszczę to moje i dodam żelatynę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Aaaaaaaaaaa jaka żelatyna
icon_question.gif

Wg którego przepisu robiłaś? Jakie mleko? Nie powino śię lepić!
Może cukrem pudrem obsyp to się nie będzie kleiło. ALe nie wiem jak z rozpuszczaniem mleka będzie :/
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Oba przepisy sa w zasadzie podobne, tyko ilością się różnia, jeden na 200g mleka (Lullaby) a Sylvi na 400 g.

Ja robiłam z proporcji na 400 g mleka oczywiście - w proszku. dodatkowo dałam te herbatniki bo uwielbiam je w moim bloku czekoladowym. Żelatyny ku własnemu obecnemu niezadowoleniu nie dałam. Nie wudzę jej w zadnym z przepisów i się o to specjalnie dopytywałam, czy na prawdę nie trzeba.
No i zrobiłam bez. I ma smaczne choć lepkie, raczej do wyjadania łyzka "coś" - plastry się robią niby, ale spłaszczają się już przy samym krojeniu
icon_sad.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Cukrem pudrem nic nie da, bo ono nie tylko po wierzchu się lepi, ale całe jest wewnętrznie miękkie i takie jaieś "niezastygnięte" - cała noc w lodówce.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A napewno dałaś wszystkie składniki? Maslo też??
Nie wiem co może być przyczyną. Mi zsiadło i nawet wydawało się za twarde. Nic sie nie kleiło a w rękach super sie rozpadało na nieduże kawałki.
gruebel_2.gif

Z zelatyną to juz nie bedzie blok tylko galartetowate mleko w proszku
icon_wink.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Tak , dałam wszystko
icon_sad.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
icon_neutral.gif

Może za mało dodatków.
Nie mam pojęcia.
Ja dałam tylko herbatniki i rodzynki.
Był OK .
icon_frown.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ja tez dałam herbatniki i rodzynki. Masa była baaardzo gęsta.
no nic, dziś go "zżelatynuję".
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Może jak wrócisz zrobi Ci niespodziankę
fiesgrins.gif

Cały czas mnie męczy jak chcesz to mleko rozpuścić
gruebel_2.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
No, na kawałki podziabać, do gara, dodać wody, podgrzać, zagęścić, potem żelatyna i znowu do lodówy
icon_mrgreen.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,372
1,466
113
Mała_Mi @ 29 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=744029Nie wudzę jej w zadnym z przepisów i się o to specjalnie dopytywałam, czy na prawdę nie trzeba.
No i zrobiłam bez. I ma smaczne choć lepkie, raczej do wyjadania łyzka "coś" - plastry się robią niby, ale spłaszczają się już przy samym krojeniu
icon_sad.gif
Owszem pytałaś się i ja Ci odpowiedziałam, że nie trzeba żelatyny, bo ładnie się kroi i kawałki trzymają kształt. Nie tylko że ja to piszę ale można to zobaczyć na wszystkich zdjęciach w tym wątku - nie tylko moich. Wydaje mi się, że coś pomyliłaś w przepisie. A z rozpuszczaniem i dodawaniem żelatyny podzielam zdanie Ilony.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ja widzę, że widać, i przecież nie mam pretensji
icon_smile.gif


Dlatego, ze na wszystkich zdjęciach takie ładne - dopytywałam się, czy to możliwe, że to takie ładne bez żelatyny.
Wydawało mi się , że robię sciśle wg przepisu, ale może coś źle zrobiłam. '
No, nic, na razie wstawiłam do zamrażarki i zobaczymy.
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,372
1,466
113
Małgoś.dz. @ 2 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=594650I choć to był mój pierwszy blok z tego przepisu (robiłam z przepisu Lullaby, tylko z podwójnej porcji), to czułam że płynu będzie za dużo i dałam ciut mniej
Mała_Mi @ 29 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=744302Wydawało mi się , że robię sciśle wg przepisu, ale może coś źle zrobiłam.
A może powinnaś zrobić tak jak Małgoś
icon_question.gif
Wydaje mi się, że wiele zależy od jakości (czyt.wilgotności) mleka.