Blyskawiczne ciasto z owocami na oleju

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,965
1,546
113
Sezon na śliwki więc kolejny raz upiekłam ze śliwkami
lecker.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
dea @ 11 Jun 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1441703Dziewczyny poradźcie coś .. wszystkie truskawki, co do jednej, opadły na dno. Co zrobiłam nie tak ?!
Robiąc to ciasto i dając ciężkie kawałki owoców (połówki śliwek, wiśnie, truskawki itp.) przed ich ułożeniem posypują wierzch ciasta Śmietan-fixem (jednym lub dwoma, zależnie od wielkości blachy), a potem układam kawałki owoców. To zawsze skutkuje
fiesgrins.gif

Przy jabłkach nie posypuję; lubię, jak część grubej warstwy jabłek jest zanurzona w cieście
icon_wink.gif


oetker_18279.jpg
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Właśnie siedzi w piekarniku wersja częściowo pełnoziarnista (1/2 szkl zwykłej mąki, 1 szkl pełnoziarnistej). Miałam 3 jajka i 1 białko w lodówce, więc je oddzieliłam i ubiłam oddzielnie białka. Na wierzchu ułożyłam (a nawet z premedytacją częściowo zanurzyłam) truskawki i posypałam borówkami. Wieczorem idzie z nami do znajomych
icon_smile.gif
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
adrijah @ 6 Jun 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1527273Właśnie siedzi w piekarniku wersja częściowo pełnoziarnista (1/2 szkl zwykłej mąki, 1 szkl pełnoziarnistej). Miałam 3 jajka i 1 białko w lodówce, więc je oddzieliłam i ubiłam oddzielnie białka. Na wierzchu ułożyłam (a nawet z premedytacją częściowo zanurzyłam) truskawki i posypałam borówkami. Wieczorem idzie z nami do znajomych
icon_smile.gif
Wyszło ładne i dobre, a w lodówce dogorywało mi jeszcze kilka ostatnich truskawek i borówek, które dzisiaj już by były do wyrzucenia, więc wczoraj wieczorem upiekłam drugie, trochę mniej ładne ;) ale już dla nas
icon_smile.gif

ciastoIMG_20140608_1309521.jpg
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Zrobilam z 1 1/2 porcji na blaszke 24x37 i powiem ze ledwo mi ciasta starczylo. Balam sie ze nie udzwignie duzych sliwek. Sliwki posypalam cukrem i cynamonem (na zyczenie meza) i wymieszalam je i potem ukladalam jedna przy drugiej na blaszcze. Na to dalam kruszonke (100g masla, 1 szkl maki, 1/2 szkl cukru). Ciasto ladnie uroslo i jest bardzo smaczne. Tylko jakos te sliwki mi zginely, tzn nie opadly tylko wydaje sie ze za malo ich dalam :/ Ale nie mialam jak zrbic dwoch warst....
Generalnie to jeszcze cieple jest i bedzie wieczorem degustowane przez wieksze grono osob... Ale raczej bedzie czesto goscilo na naszych stolach bo szybko sie je robi.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,965
1,546
113
Robiłam dzisiaj z jabłkami i wiśniami z podwójnej porcji, owoce nie zapadły, pięknie wyrosło, następnym razem dam trochę mniej cukru, do powtórzenia
lecker.gif
.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,965
1,546
113
Wczoraj upiekłam, tym razem z gruszkami i mimo, że były to gruszki z kompotu pieknie "siedziały" na powierzchni.