Boranija

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
kermidt @ 16 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=603687Koncentrat czy pomidory?
Ja z koncentratem robiłam.
Ty jako słodyczolubna też możesz
fiesgrins.gif


icon_wink.gif
 

kermidt

Member
Wrz 17, 2004
44,979
5
0
Slodkich koncentratow nie lubie. Choc wlasnie "udalo mi sie" kupic taki w delikatesach polskich.
Wole koncentrat od ketchupu (np. na kanace z serem zoltym) wlasnie dlatego, ze nie taki slodki.

Ostatecznie dalam koncentrat, zeby "byc blizej oryginalu"
rofl.gif
No i dlatego tez, ze pomidory mi sie koncza.
Za to nie dalam pietruszki, ktora ta jest na wage zlota. Nie dalam rowniez pasternaku z ziemniakiem, jak to robie do ryby po grecku, kiedy zastepuje pietruszke, bo zapomnialam i pasternaku w domu niet.
Za to doprawialam dobra sola - Vogel'a. Ona ma w sobie selery, pietruszki i tym podobne.
Dalam dodatkowo 2 nieduze, obrane cukinie. To sprawilo na pewno, ze smakuje dokladnie jak oryginal
rofl.gif

Poczatkowo mialam wielkie obiekcje do fasolki w tej calej masie. Ona taka dosc sprezysta, jakby woskowa, nie bardzo mi pasowala w ciapce z marchwi, ale ostatecznie smakowalo na tyle, ze bede powtarzac.
Choc tak naprawde to wielkie poswiecenie z mojej strony, bo nie cierpie trzec.

Dodatek cukini jest dosc cwanym wyjsciem. Niewielki i bardzo neutralny - nie zmienia smaku calosci, za to nie trzeba zageszczac zasmazka jak sie cukinia rozpacia to trzyma soki i wywary w sobie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

asiakliny

Member
Wrz 29, 2007
15
0
0
Ja zrobiłam dzisiaj w wersji bez mięsa, mąż stwierdził, że smakuje mu podobnie jak ryba po grecku. Następnym razem muszę zrobić koniecznie z mięsem.
 

habibi

Member
Sty 13, 2008
30
0
0
A ja, ze swoim wrodzonym kombinatorstwem, dodałam zamiast marchewki i fasolki - mrożonkę wielowarzywną z brokułem, fasolką
icon_rolleyes.gif
, marchewką
icon_rolleyes.gif
, groszkiem, papryką... etc
icon_razz.gif


Z wieprzowiny miałam tylko łopatkę, ale uważam, że jest OK, bo nie jest zbyt sucha (zrobię kiedyś z karczku)
daumen.gif


Dodałam puszeczkę krojonych pomidorów oraz przecier, a także szczypiorek, drobno pokrojone młode jasne "środkowe" listki selera, koperek i gałązkę lubczyku.

Na koniec doprawiłam imbirem w proszku
icon_mrgreen.gif


Na pewno będę powtarzała to danie w różnych wersjach - jak zwykle czynię w kuchni
mniam.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Bardzo dobry pomysł na ciepłą i w miarę szybką kolację.
Nie wiem, czy moja boranija jest jeszcze boraniją
icon_wink.gif
bo nie dałam mięsa, za to dodałam groszku. Tak czy owak, smakowało, zwłaszcza z grzanką z żółtym serem.
lecker.gif
 

Załączniki

  • IMG_5255.JPG
    IMG_5255.JPG
    1.7 MB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
35,283
2,002
113
Robiłam wczoraj, nie była planowana w tej wersji - mięso miałam zamrożone a pora kolacji bliska więc bez mięsa.
Smakowała wszystkim, następnym razem zrobię z mięsem, muszę porównać smaki.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A może ziemniaki z piekarnika
gruebel_2.gif

Zapiaszczone (marghe) z bułką tartą albo w ziołach
icon_question.gif

Myślę, że by pasowało
daumen.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
To dzis moj obiadek. Poszlam na latwizne i podalam z ziemniakami tluczonymi (wersja z wieksza iloscia sosu)... pycha a oto dowod:
IMGP2581.JPG
 

Załączniki

  • IMGP2581.JPG
    IMGP2581.JPG
    1.6 MB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Member
Wrz 17, 2004
44,979
5
0
Simą, ach Simą,
Mam ogromna ochote sprobowac z miesem mielonym.
Wolowine jak sie podsmaza to sie zbija w grudki i wlasnie o tych grudkach zamarzylam.
Wieprzek tez tak zrobi? Moge czy zchrzanie?
Bardzo sie ucieszylam widzac fasolke w przyzwoitej cenie, bo w dalszym planie mialam wieprzka u rzeznika i jak tylko ja zobaczylam wiedzialm co bedzie
icon_mrgreen.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Podnoszę, bo na działce zaczął się sezon fasolkowy
icon_wink.gif
(i marchwki trzebabyło przebrać
icon_wink.gif
) - czyli same młode warzywka
icon_mrgreen.gif

Oczywiśncie u mnie bez mięsa za to z pieczarkami podduszonymi z cebulą. Z przypraw dałam dodatkow harissę, cayenne i papryke wędzoną. Pyyyycha
icon_mrgreen.gif


bora.jpg
 

Załączniki

  • bora.jpg
    bora.jpg
    33 KB · Wyświetleń: 3

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
No jak juz się biorę to konkretnie
icon_wink.gif

icon_mrgreen.gif
 

wokkasz

Member
Gru 31, 2008
206
0
0
no ale jak cudownie wygląda, jak ty to robiłaś, że ci w ogóle bez sosu itd., bo ja często robię warzywka z patelni, ale marchewka by się nie zrobiła, podgotowałaś ja i dorzuciłaś czy coś bardziej skomplikowanego :D?