Bułki -buns na jogurcie

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
matko- wyrobione ciasto wywalilam - zasolilam - cos pokrecilam i takie bylo slone!

i lejace - wstawiam jeszcze raz - ale powiedzcie mi, czy ciasto ma byc takie lejace?
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
lejace nie .. dosyp troche maki moze jogurt mialas rzadki ... ale ciasto troche mi sie kleilo a kulki robilam pomagajac sobie oliwa(natluscilam dlonie)
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
aaaaaaaaaaa! to na pewno ten jogurt - kupilam cytrynowy - pyszny jest - dobrze, ze dwa kupilam ide wstawiac ciasto!

moni - dziekuje - czyli ma sie zrobic kulka?
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
moni wstawilam drozdzowke syso bo tam resztke masla polaczylam z oliwa - no zobaczymy

polece po synka i po drodze kupie maslo i zrobie je wieczorem - alez sie zawzielam!
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
asika @ 9 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=748371moni wstawilam drozdzowke syso bo tam resztke masla polaczylam z oliwa - no zobaczymy

polece po synka i po drodze kupie maslo i zrobie je wieczorem - alez sie zawzielam!
na pewno bedziesz z tych buleczek bardzo zadowolona sa naprawde bardzo smaczne ja w moje wcisnelam nutelle i migdaly, a bylo to bardzo smaczne polaczene, ptraktowalam takze kruszonka.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
i.. zrabalam drozdzowe syso - zabic sie nim mozna, nie jest miekkie, mokre nic

i potem sie wscieklam na taka jedna ignorantke i zjadlam wszytsko co mialam do zjedzenia

jutro nowy dzien - nowe wypieki
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
asika @ 9 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=748603i.. zrabalam drozdzowe syso - zabic sie nim mozna, nie jest miekkie, mokre nic

i potem sie wscieklam na taka jedna ignorantke i zjadlam wszytsko co mialam do zjedzenia

jutro nowy dzien - nowe wypieki
knuddelz.gif
nastepnym razem bedzie ok
 

agin

Member
Kwi 23, 2007
2
0
0
takie małe pytanko do bułeczkowych zawodowców:))
ktoś robił ze świeżych drożdży?
bo mi jakoś nigdy nic z tych instant nie wychodzi, a bardzo się na buły napaliłam:))
jeśli ktoś robił to jakie proporcje?
 

Szarotka

Member
Kwi 12, 2007
1,293
0
0
icon_mrgreen.gif
Jak moje poprzedniczki używam prawie zawsze świeżych drożdży i również na oko / co prawda mówi się, że na oko to facet w szpitalu zmarł
icon_lol.gif
/, ale nie umiem dokładnie określić ile ich daję.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malwunia

Member
Cze 8, 2008
138
0
0
kiedyś używałam tylko świeżych, ale przekonałam się do tych granulowanych i teraz daję je, są chyba wygodniejesze
gruebel_2.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Malwunia @ 11 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=749455kiedyś używałam tylko świeżych, ale przekonałam się do tych granulowanych i teraz daję je, są chyba wygodniejesze
gruebel_2.gif
A ja odwrotnie
icon_lol.gif
Nie lubie granulowanych, bo nie raz, przekonalam sie, ze na swiezych, ciasta lepiej mi rosna
icon_mrgreen.gif

A granulowane drozdze zawsze mam w zapasie, gdyby swiezych mi braklo, a mialabym ochote na ciasto drozdzowe
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Caritka @ 11 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=749475A ja odwrotnie
icon_lol.gif
Nie lubie granulowanych, bo nie raz, przekonalam sie, ze na swiezych, ciasta lepiej mi rosna
icon_mrgreen.gif

A granulowane drozdze zawsze mam w zapasie, gdyby swiezych mi braklo, a mialabym ochote na ciasto drozdzowe
icon_mrgreen.gif
ja rowniez wole swieze i tak samo jak ty Caritko mam wrazenie ze ciasta lepiej mi rosna na swiezych mimo malej ilosci