bułki pszenne (gotowe w godzinę)

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Nie wstawię zdjęcia, bo moje dzisiejsze są identyczne jak Izydorki! Na śniadanie były z dżemem truskawkowym, wisniowym i jagodowym własnej roboty.
 

Kręciołek

Member
Mar 3, 2010
625
0
0
I ja zrobiłam te pyszne bułeczki, już dawno.
I od tej pory czasem piekę
icon_smile.gif


P2010001.JPG
 

Załączniki

  • P2010001.JPG
    P2010001.JPG
    394.4 KB · Wyświetleń: 6

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,329
1,595
113
Zrobiłam znowu i faktycznie sekret tkwi w ilości wody. Wcześniej od razu lałam tyle ile jest w przepisie, teraz dałam mniej i nic się nie kleilo, wyrosły pięknie.
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,329
1,595
113
Za pierwszym razem też był sukces, za drugim mimo klejenia też były smaczne. Ale te łatwiej było lepić.
icon_smile.gif
.
 

miss.didi

Member
Wrz 15, 2008
29
1
0
Renia, dzięki za świetny przepis! Dzisiaj robiłam już drugi raz w tym tygodniu, tym razem z podwójnej porcji (połowa już się mrozi
icon_wink.gif
)
Wyszły przepyszne, leciutko rumiane (smarowałam tylko mlekiem) i bardzo delikatne. Dzisiaj zrobiłam z nich kajzerki (zawijane na kciuku) i chyba wyszły jeszcze lepsze - lubię jak bułka ma na gorze jakieś górki a z nacinaniem jest IMO za dużo roboty :p
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,329
1,595
113
Ja je robię na okrągło, z 1,5 porcji. Dziś też robiłam i nie posmarowałam niczym, wyszły super. A jak się zawija na kciuku?
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,329
1,595
113
Zawijanie wygląda fajnie, ale ostatnio jak robiłam to zapomniałam. Postaram się nadrobić
icon_smile.gif
, ciekawe jak mi wyjdzie. Ogólnie to już nie jadam kupnych bułek, raz spróbowałam i jeszcze bardziej mi nie smakowała niż kiedyś.
 

pychotka12

Member
Mar 4, 2014
395
0
0
Zawijanie wbrew pozorom jest łatwe.
Pamiętaj tylko żeby "sznurówki" były w miarę długie wtęczas bez problemu sobie poradzisz.
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,329
1,595
113
Nie poradziłam. Robiłam z pamięci i nic mi nie wyszło. Zrobiłam jak zawsze. Poza tym to za dużo zabawy. Szybciej jest uturlać kulki. I tak nie są to bułeczki w godzinę u mnie, ale w 1,5 a nie w 3
icon_smile.gif
jakbym zaczęła się bawić w zwijanie. Nie mam talentu.
 

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Gracha, weź włóż miche z ciastem do piekarnika na 30-40° to przyspieszysz rośnięcie ciasta i może zmiescisz się w godzinie
icon_smile.gif
Ja czasem zaraz po uformowaniu bułek zaraz je piekę. Nie rosną duże, ale są dobre.
 

catparker

Active member
Cze 14, 2007
724
43
28
Właśnie zrobiłam z podwójnej porcji. Wyszło mi 12 dużych bułek (ostatnio robiłam małe, ale mąż do pracy woli większy kaliber).
Uwielbiam je, na ciepło pożarliśmy 4 sztuki tylko z masełkiem
lecker.gif

Ja zawsze jak zagniatam ciasto to ustawiam piekarnik na 50 stopni i wyłączam w momencie wkładania bułeczek do środka, ciasto rośnie aż miło
icon_smile.gif
. U mnie w mieszkaniu raczej chłodno i jak nie używałam piekarnika to ciasto potrzebowało do wyrośnięcia ponad godziny.
Naprawdę smaczny i szybki przepis (a takie ostatnimi czasy uwielbiam bo przy mojej dwulatce ciężko upiec coś przy czym jest dużo pracy
icon_smile.gif
)
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,329
1,595
113
Ale mi zupełnie nie przeszkadza, że to nie trwa godzinę
icon_smile.gif
. Mam czas w międzyczasie zrobić co innego albo ... porobić nic.
icon_smile.gif
Uwielbiam je, i robię co najmniej raz w tygodniu. A czasem dwa. Niestety idzie mi to w biodra, ale co tam...
 

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Robiłam dziś z tego ciasta paluchy pospane żółtym serem i próbowałam zaplesc kajzerke i w połowie się pogubilam
icon_mrgreen.gif
muszę patrzeć na filmik i wtedy lepic ,bo inaczej klapa
icon_mrgreen.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Rosną w lekko podgrzanym piekarniku. Ale ja musiałam dolać wody bo moje ciasto wyszło bardzo twarde, olej nie wystarczył. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo potrzebuję przepisu na bułki pyszne ale nie takie, żebym cały dzien musiała spędzic z nimi w kuchni... Narazie widać, że ładnie rosną.
 

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Zrobilam bułki po długiej przerwie, z podwójnej porcji, bo będą jeszcze na jutro. Wyszły pyszne, musiałam na siłę odrywać się od stołu
icon_smile.gif
Tak mi się spieszyło, że ciasto rosło tylko raz, a raptem 5 minut po uformowaniu poszły do pieca. Nie wyrosły ogromne, ale nie wpłynęło to na smak. Jeśli robicie duże buły, to pewnie trzeba piec parę minut dłużej. Cieszę się, że Wam smakują!