Bulki Ziemniaczano-cebulowe

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Przepis pochodzi z hiszpanskiej strony, ktora podala Tatter: http://ileypanes2.tripod.com/id158.html

Bulki Ziemniaczano-cebulowe

1 saczetka drozdzy instant (7g)
1/4 szkl mleka
3 1/2 - 4 szkl maki (dalam chlebowa)
1 lyzeczka soli
1 szkl ugnieconych ziemniakow (letnich)
1/2 szlk szczypiorku cebulki dymki
1 szlk letniej wody
ziarnka slonecznika

Wykonanie:
Make wymieszac z sola, dodac drozdze, wymieszac, dodac ziemniaki, mleko, wode i szczypiorek. Wyrabiac okolo 10 min az bedziemy miec elastyczne, dobrze wyrobione ciasto. Przelozyc to wysmarowanej olejem miski, odstawic w cieple miejsce na okolo 1 godzine. W tym czasie wysmarowac tortownice (moja ma 23 cm srednicy, ale wieksza bylaby lepsza), wylozyc pergaminem i wysmarowac pergamin olejem.
Po godzinie ciasto wyjac, odpowieprzyc i wyrabiac jeszcze przez jakac minute. Nastepnie uformowac 10-12 bulek, ktore ukladamy w tortownicy aby uformowac kwiat stokrotki. Odstawic do wyrosniecia na okolo 45 min.
Piekarnik nagrzac do 210 C. Wyjac tortownice z bulkami, popsikac je woda, srodkowa buleczke posypac slonecznikiem, wstawic do piekarnika. Piec przez 15 min, nastepnie zmniejszyc temperature do 180 C i piec jeszcze 20. Nastepnie wyjac, pozostawic jeszcze 15 min w tortownicy, a bastepnie wyjac caly kwiatek i wystudzic na kratce.

Oryginalny przepis zaleca uzycie wody i mleka w proszku, ale poniewaz nie mialam go, wiec po prostu uzylam zwylkego mleka i wody.
Buleczki sa bardzo wytrawne i dosyc silnie pachna i smakuja tym szczypiorkiem, znakomicie sie nadaja do kanapek z serami itp, ale na pewno nie do dzemu
icon_wink.gif

Najlepsze sa jeszcze lekko cieple urywane w kwiatka i zjadane maczane w sosach (a nawet gulaszu) albo dipach (dip z fety bylby mistrzostwem swiata w kategorii polaczen)
zalaczony obrazek jest ze strony hiszpanskiej, swoje zdjecie zamieszcze jak tylko znajde kabelek do aparatu. Poza tym moje zdjecie jest duuuzo mniej atrakcyjne
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • pa.jpg
    pa.jpg
    227 KB · Wyświetleń: 0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
A wiec to te buleczki....jutro moja kolej...
a mleko w proszu jest w Sainsbury's tam gdzie mleko w kartonikach, krem karmelowy i inne mleczne....
icon_wink.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Boshka... w zyciu nie robilam...a masz przepis na ten "przysmak"?