Calzone

asieja

Member
Kwi 22, 2008
800
0
0
zrobiłam!
pachnie cudnie jak wszystko drożdżowe, gdy się piecze
icon_smile.gif

teraz nie wiem czy zostawić na 1,5h w piekarniku czy raczej wyjąć? może niech stoi w ciepłym to nie będę musiała podgrzewać?
do środka dodałam jeszcze pół kabaczka/cukinii (zawsze mam problem z rozróżnieniem co jest co) zamiast tej kukurydzy. no i kurczaka drobno pokrojonego.
teraz pozostaje mi tylko czekać na opinię zjadaczy.
a tutaj zdjęcia z przygotowań:

img_6586.jpg

img_6587.jpg

img_6591.jpg
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Bardzo ładne! Ale obawiam się, że przez 1.5 godz w piekarniku za bardzo wyschną, może się nawet przypalą? bo w sumie piekarnik, nawet po wyłączeniu, będzie jeszcze przez dłuższy czas gorący, więc proces pieczenia bedzie trwał nadal. Może wystarczy je potem na 5 minutek wrzucić? W mikrofalówce tez niew traca na smaku.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Martusia

Member
Cze 22, 2006
942
0
0
Ja robiłam wersję wegetariańską - po prostu wzięłam trochę więcej wszystkich składników i pominęłam mięso.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Obiecane zdjęcie w przekroju:

S4021484.JPG

Jakie to było dobre!
lecker.gif
 

Załączniki

  • S4021484.JPG
    S4021484.JPG
    55.9 KB · Wyświetleń: 1

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Mala_Mi, Asieja. ewunia123 - bardzo sie ciesze ze jestescie zadowolone z przepisu
banana.gif
banana.gif
banana.gif
ja rowniez go czesto uzywam, bo wychodza smaczniutkie

Mi slicznie wyszly ci calzone - bardzo ciesze sie ze smakowalo
asieja twoje rowniez sa smakowite a zdjecia niesamowite

przepraszam ze dopiero teraz odpowiadm na pytania
1. Odgrzewane sa tak samo smaczne, czasem robie z 2 porcji i odgrzewam w pierkarniku, o ile z lakomstwa niezjem zimnego
icon_smile.gif
icon_smile.gif

2. co do nadzienia to naprawde mozna poszalec, jesli sie nadzieje np. kiszona kapusta i grzybkami tez jest smaczne (polecam bardzo dobre bylo)
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
CYTATteraz nie wiem czy zostawić na 1,5h w piekarniku czy raczej wyjąć? może niech stoi w ciepłym to nie będę musiała podgrzewać?
to zdecydowanie za dlugo moga ci za bardzo wyschnac lepiej je wyjmij a potem spokojnie odgrzej... albo piecz przed planowanym skonsumowaniem ... mozesz je przechowywac w lodowce a gdy nadejdzie czas upiec
icon_smile.gif


Martusia milo ze skorzystalas z przepisu wersje wegetarjanska rowniez kiedys wykombinowalam ale jestem zdecydowanym miesorzerca ;);)
 

monika1207

Member
Wrz 17, 2007
109
0
0
Zrobiłam dzisiaj na obiad, zmieniłam trochę farsz bo wszystkich składników nie miałam w domu. Bardzo smaczne wyszły, na pewno jeszcze nie raz będę robić z tego przepisu.
 

monika1207

Member
Wrz 17, 2007
109
0
0
moni20 @ 5 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=735266
icon_smile.gif
a z farszem kombinuj, bo czasem niespodziewanie wychodza wspaniale smaki ;);)
Zawsze improwizuje przy gotowaniu i zazwyczaj wychodzą mi całkiem smaczne potrawy. Farsz do calzone zrobiłam pikantny podobny zazwyczaj robie do burittos. Na pewno będę robiła inne farsze, przepis na ciasto jest pyszny także będzie podstawą dania.
 

asieja

Member
Kwi 22, 2008
800
0
0
ja też już eksperymentowałam z tym daniem.
przedwczoraj upiekłam z tzw. resztkami z zamrażarki czyli kilka kotletów mielonych z serem i marchewką, kilka wołowych (?) i jeszcze kawałek jakiegoś mięsa pieczonego. do tego dodałam pół kabaczka, duuużo żółtego startego sera, kilka małych marchewek. wyszło pycha!
nie wiem czy takie pozmieniane to ciągle będzie 'calzone', ale następnym razem może spróbuję ze szpinakiem i białym serem. a co! :)
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
asieja @ 6 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=735598ja też już eksperymentowałam z tym daniem.
przedwczoraj upiekłam z tzw. resztkami z zamrażarki czyli kilka kotletów mielonych z serem i marchewką, kilka wołowych (?) i jeszcze kawałek jakiegoś mięsa pieczonego. do tego dodałam pół kabaczka, duuużo żółtego startego sera, kilka małych marchewek. wyszło pycha!
nie wiem czy takie pozmieniane to ciągle będzie 'calzone', ale następnym razem może spróbuję ze szpinakiem i białym serem. a co! :)
moim zdaniem niewazne czy to jeszcze calzone czy nie !! najwazniejsze aby smakowalo... a ze szpinakiem tez jest pycha
icon_smile.gif
 

AnEvelin

Member
Cze 22, 2007
67
0
0
U mnie w pracy tez podajemy calzone, ale z takim klasycznym nadzieniem szynką, serem, grilowanymi pieczarkami i czerwoną cebulą, no i oczywiście z sosem pomidorowym
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0