Calzone

Justyna77

Member
Wrz 28, 2009
125
0
0
Ja robiłam mniejsze
icon_smile.gif
Wyszły super.Nic sie nie dzieje z ciastem ani farszem!
daumen.gif
 

Jeska

Member
Gru 2, 2009
339
0
0
Bardzo pyszne. Wczoraj jedlismy. Swietne danie na wykorzystanie wszelkich pozostalosci z poprzednich obiadow. U nas zostaly duszone warzywa i trzy kawalki karkowki pieczonej, wiec pokroila, dolozylam czosnku, cebuli, kalariora, brokule, kielbaski i sera i powstaly pyszne calzones. Ciasto zrobilam z polowy maki razowej i powiedzialabym, ze wyszly jeszcze lepsze niz z bialej, bo bardziej kruche. Wielkosci robilam rozne - dla dzieci mniejsze, dla doroslych wieksze. Wszystkie jednakowo smaczne. Dzieci lubia je maczac w kwasnej smietanie a my jeszcze dokladamy ostrej salsy. I lampke czerwonego wina. Goraco polecam ten przepis.
lecker.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Bardzo sie ciesze dziewczyny, ze Wam smakuje. Wersje mini tez robilam i byly rownie pyszne jak te duze
icon_smile.gif
 

Kropencja

Member
Lip 3, 2008
5
0
0
Witam
icon_smile.gif

Mam pytanie, czy ciasta starczy na obiad dla 3 osobowej rodziny? Chciałabym dodac pieczarki lecz nie wiem czy poddusić je na patelni? A może podgotować? tóraś z Was robiła z pieczarkami?
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Kropencjo, chyba nie doczytałaś: mam wrażenie, że większość osób robiła z pieczarkami, łącznie z autorką przepisu. Podduś.
Ponadto, Moni pisze, że wychodzi 5 calzone. Sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, ile jada Twoja rodzina na obiad i czy to wystarczy.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Z jednej porcji wychodzi 5 Calzone ( jeżeli wycinasz kółka wielkości talerzyka deserowego) Robiłam z pieczarkami . Pokroiłam je na duże kawałki i przesmażyłam na patelni aż odparowały całą wode. Do tego dodałam upieczone kawałki piersi z kurczaka , kukurydze , paprykę konserwową , kiszonego ogórka i oczywiście ser ( wybór dowolny)
wink.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
I ja dzisiaj zrobiłam... ale nie wszystko wyszło jak trzeba: rozwałkowałam ciasto za cienko, niepotrzebnie dałam mięso do środka, bo choć bardzo lubię mielone i było świeże, miało jakiś dziwny zapach. Pewnie zrobię jeszcze raz, ale zmodyfikuję farsz. Ciasto wyszło fajne, nie kleiło się, ładnie wałkowało.
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Ciesze sie dziewczyny, ze smakowalo ... porcja jest spokojnie dla calej rodziny ... kiedys robilam nawet takie malutkie jak bulki i wyszlo ich bardzo duzo ... Moniak zobaczysz nastepnym razem bedzie juz o wiele lepiej
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Dla rodziców - farsz: mięso mielone, pomidory z puszki, fasolka czerwone, pieczarki duszone z cebulą, groszek, ser.

calzone_sur.jpg

calzone_upie.jpg

calzone_1.jpg

A tu tacie zabrałam talerz do zdjęcia
rofl.gif


calzone_taty.jpg
 

Załączniki

  • calzone_sur.jpg
    calzone_sur.jpg
    46.1 KB · Wyświetleń: 1
  • calzone_upie.jpg
    calzone_upie.jpg
    30 KB · Wyświetleń: 1
  • calzone_1.jpg
    calzone_1.jpg
    36.8 KB · Wyświetleń: 1
  • calzone_taty.jpg
    calzone_taty.jpg
    33.1 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Trochę tak
icon_mrgreen.gif
najważniejsze, że rodzice zadowoleni
icon_wink.gif
 

Madzius

Member
Lip 21, 2009
210
0
0
Nigdy w życiu nawet nie lepiłam najzwyklejszych pierożków, więc miałam sporą tremę.. ale się udało
icon_smile.gif

Zalepiłam, zawinęłam - może i nie najpiękniej, ale przynajmniej nie wyleciało :D

Skorzystałam z farszu w pierwszym poście z paskami kurczaka zamiast mielonym, dodałam tylko przyprawy: sporo papryki ostrej i curry do nadzienia. Pychotka!

IMG_0004.JPG

Bardzo dziękuję za przepis, widzę ogromny wachlarz możliwości nadziennych w oprawie tego ciasta, zresztą już tutaj trochę poczytałam, co dziewczyny "powyprawiały"
icon_smile.gif

 

Załączniki

  • IMG_0004.JPG
    IMG_0004.JPG
    34 KB · Wyświetleń: 1

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Madzius wspaniale jest Twoje calzone ... ciesze sie, ze smakowalo ... az nabralam apetytu po Twoich zdjeciach
icon_smile.gif
 

bernadetta

Member
Lut 26, 2010
22
0
0
Mam pytanie, ostatnio unikam drożdżowych wypieków, pizza na zakwasie wyszła fajna, czy calzone ma szanse wyglądać równie dobrze jak wasze drożdżowe?
icon_question.gif