Cheesecake z bialą czekoladą

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
hazo @ 26 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=666565Takie białe na wierzchu serniki kojarzą mi się raczej z t.zw. sernikami na zimno, za którymi nie przepadam.
no mnie tez wlasnie
icon_redface.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,393
3,683
113
Sernik na zimno sernikowi na zimno nierówny, ale o gustach się przecież nie dyskutuje...
icon_biggrin.gif
icon_smile.gif

Dla mnie zrumieniony cheesecake to już nie cheesecake.....
icon_smile.gif



Odezwałam się w tym wątku tylko dlatego, że mam pewne doświadczenie w pieczeniu cheeskace'ów, a Katja narzekała na spalony wierzch... Może zmieniając metodę pieczenia uzyska sernik, który ją zadowoli.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
jestem pewna, ze czasami warto eksperymentowac
icon_smile.gif


i - jak zwykle - dziekujemy Joanno za cenne wskazowki
anbetung.gif
 

Katja

Member
Cze 27, 2007
311
0
0
Joanna @ 26 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=666574Dla mnie zrumieniony chcesecake to już nie cheescake.....
icon_smile.gif

Może zmieniając metodę pieczenia uzyska sernik, który ją zadowoli.
icon_smile.gif
tak, tak
zastanawialam sie troszeczke i doszlam do wniosku, ze najbardziej (oprocz spalonego wierzchu, ktory nota bene staralam sie ratowac przykrywajac folia aluminiowa) rozczarowala mnie chyba konsystencja.
Spodziewalam sie ciasta lekkiego jak chmurka a moje bylo zbite i ciezkie.
Postanowilam sie tak latwo nie poddawac i rzeczywiscie zaeksperymentuje z gazetami albo kapiela wodna i zredukuje temperature i zdam relacje
bo jak juz wspominalam ciasto w smaku jest dobre - maz zajadal az mu sie uszy trzesly
i ten zapach podczas pieczenia...
icon_smile.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Ten sernik nie jest puszysty. Jest zbity, ale tak cudownie kremowy. Ja ostatnio dodałam dodatkowo serek Danio i wyszedł mi bardziej puszysty. Lecz ja wolę tę wersję kremową i więcej już nie będę eksperymentowała przez dodawanie czegoś tam dla uzyskania puszystości. Może faktycznie pieczenie w kąpieli wodnej czy metodą gazetową coś zmieni. Mnie zawsze wychodził wierzch leciutko zarumieniony ale nie spieczony.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Krystyna9 @ 27 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=667018Ten sernik nie jest puszysty. Jest zbity, ale tak cudownie kremowy. Ja ostatnio dodałam dodatkowo serek Danio i wyszedł mi bardziej puszysty. Lecz ja wolę tę wersję kremową i więcej już nie będę eksperymentowała przez dodawanie czegoś tam dla uzyskania puszystości. Może faktycznie pieczenie w kąpieli wodnej czy metodą gazetową coś zmieni. Mnie zawsze wychodził wierzch leciutko zarumieniony ale nie spieczony.
no wlasnie
icon_wink.gif

pieczony w nizszej temp. lub inna metoda moze byc mniej zbity, ale nigdy nie bedzie puszysty z samego serka Philadelphia i bialej rozpuszczonej czekolady w takich proporcjach...
mozna ewentualnie dodac czekolade starta na wi$rki, a nie rozpuszczona
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,393
3,683
113
Katja @ 27 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=667008Spodziewalam sie ciasta lekkiego jak chmurka a moje bylo zbite i ciezkie.
Katju, tak jak dziewczyny wcześniej napisały, serniki typu cheescake nie są lekkie i puszyste, a ciężkie i kremowe.
Taka już ich uroda wynikła ze specyfiki składników i technologii przygotowania. Mnie ona bardzo odpowiada, ale jeśli ktoś woli serniki leciutkie i puszyste jak pianka, polecam torcik serowy ( gazetowy), który też zawsze się udaje.
icon_smile.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bea73 @ 27 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=667071no wlasnie
icon_wink.gif

pieczony w nizszej temp. lub inna metoda moze byc mniej zbity, ale nigdy nie bedzie puszysty z samego serka Philadelphia i bialej rozpuszczonej czekolady w takich proporcjach...
mozna ewentualnie dodac czekolade starta na wi$rki, a nie rozpuszczona
Mnie wyszedl kremowy, ale nie zbity, ale nie robilam z filadelfii, tylko z serka homogenizowanego 20%.
 

Katja

Member
Cze 27, 2007
311
0
0
Bea73 @ 27 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=667071no wlasnie
icon_wink.gif

pieczony w nizszej temp. lub inna metoda moze byc mniej zbity, ale nigdy nie bedzie puszysty z samego serka Philadelphia i bialej rozpuszczonej czekolady w takich proporcjach...
Joanna @ 27 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=667101Katju, tak jak dziewczyny wcześniej napisały, serniki typu cheescake nie są lekkie i puszyste, a ciężkie i kremowe.
przepraszam, nie wiedzialam
icon_redface.gif

czym predzej zwracam honor
cvety.gif

Joanna @ 27 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=667101...ale jeśli ktoś woli serniki leciutkie i puszyste jak pianka, polecam torcik serowy ( gazetowy), który też zawsze się udaje.
icon_smile.gif
czaje sie na ten torcik juz od dluzszego czasu
jak tylko bedzie jakas extra okazja to zrobie
 

Agata8

Member
Lip 5, 2007
1
0
0
witam ,postanowiłam zrobić to ciasto .W piekarniku ładnie wyrósł ale ostatecznie mocno opadł i był bardzo niziutki.Te pół godziny trzymałam w zamknietym piekarniku bo tak z tego zrozumiałam ,do ciasta dodałam olejek cytrynowy bo uważam że bez tego byłby za mdły,ale konsystencja ładna kremowa.Zastanawiam sie zeby do sera tym razem dodać gorzką czekoladę co by z tego wyszło i olejek migdałowy . proszę o komentarz .[font="Arial"][/font][size="3"][/size]
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,393
3,683
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Nie wiem dlaczego nikt nie napisał, że ten sernik uzależnia. Znów go popełniłam. Tym razem spód z ciastek + kakao (nie cierpię cynamonu). Na ciastka znów dałam migdały mielone. Dorzuciłam jedno jajo i serek śmietankowy kupiony w Plusie (taki lekko słonawy, o wadzę 175g). Zdążyłam dziubnąć przed wyjściem do pracy. I już nie mogę doczekać się powrotu do domu, aby spokojnie przy kawie, zjeść solidny kawałek.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0

pantera

Member
Lut 24, 2008
210
0
0
Pieklam ow ciasto wielokrotnie. Chlopa potrafi zjesc duza blache w try miga (robie zwykle z podwojnej porcji). Zawsze wychodzi pyszne ,pulchne , hmm ... ale zawsze mi peka . Albo ja sie zupelnie nie nadaje do pieczenia sernikow,albo moj piekarnik nie nadaje sie do uzytku albo chlopa taka wyrozumiala
gruebel_2.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
pantera @ 6 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=671429Pieklam ow ciasto wielokrotnie. Chlopa potrafi zjesc duza blache w try miga (robie zwykle z podwojnej porcji). Zawsze wychodzi pyszne ,pulchne , hmm ... ale zawsze mi peka . Albo ja sie zupelnie nie nadaje do pieczenia sernikow,albo moj piekarnik nie nadaje sie do uzytku albo chlopa taka wyrozumiala
gruebel_2.gif
Jeszcze nigdy nie wyszło mi pulchne. Zawsze jest kremowe i ciężkawe. A pękło mi tylko raz ale nie za dużo. Właśnie wczoraj. Robię tylko z jednej porcji, bo zeżeram całe sama. Żal mi dac kawałek innym. A po zjedzeniu myślę o następnym wypieku serniczka i kolejnej modyfikacji.
 

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Wyciągam... Miałam sobie odpuścić, bo udziwniłam, jak to zwykle ja, ale skoro zawsze warto eksperymentować...
Tortownicę mam 22 cm bodajże, wciepałam więc pół kilo twarogu President i dwa opakowania kremowej Piątnicy (która się w sernikach generalnie sprawdza. Zwarzyła mi się... czekolada. No proszę. To dodałam łychę kremówki i dorzuciłam ciut mlecznej, jakoś się rozprowadziło. Jajka trzy, mąki dwie łyżki. I trochę posiekanych migdałów, bo zalegają w szafce.

Bardzo jestem ciekawa, co z tego wyjdzie. Na surowo masa bardzo, bardzo mniam. Tata się obrazi, że bez rodzynek, ale...
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
I znów popełniłam. Tym razem wygląda jak ciasto zebra. Spód jest tym razem z ciasteczek owsianych. Dobrze że kupiłam tylko jedną paczkę, bo zdecydowanie bardziej smakuje mi z digestive. Masę serową podzieliłam na pół i do jednej dodałam czubatą łychę bardzo ciemnego kakao. Wylewałam na spód po 2, 3 łyżki masy ciemnej i jasnej na zmianę. Aż nie mogłam się doczekac poranka aby ukroic sobie kawałek. Pięęęęęęęęęęęęęęknie wygląda. I smakuje równie wybornie. Kakao nadało odrobinę goryczki, którą ja osobiście lubię.
Dla mnie ten sernik to mistrzostwo świata. Błyskawicznie się robi a smak........... Dla mnie nieziemski.