Chleb wieloziarnisty

alexandra

Member
Mar 4, 2007
128
0
0
orelia @ 4 Apr 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=685789Chleba już nie ma ale zdjęcia zdążyłam zrobić:
o matko, ale cudny Ci wyszedł
mniam.gif
 

mirynka

Member
Paź 5, 2006
52
0
0
zrobilam wczoraj, wszystko tak jak w przepisie chlebek wyszedl pyszny tylko skorke mial bardzo twarda ale i tak caly jeden bochenek zostal wczoraj pochlaniety, jeszcze cieply i wszystkim smakowal, dzis po nocy spedzonej w chlebaku skorka nieco zmiekla i bylo ok. Napewno jeszcze go upieke, a to pozostalosc po dwoch bochenkach
 

Załączniki

  • chleb.JPG
    chleb.JPG
    99.8 KB · Wyświetleń: 0

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
no to teraz sie rozplyne w podziekowaniach za przepis!
cvety.gif

Za pierwszym razem polowe chleba zjedlismy od razu jeszcze ciepla z miodem! A pozniej nawineli sie goscie i zbiorowo orzekli, ze to najlepszy chleb, jaki w zyciu jedli. Przepis rozszedl sie w kilkunastu kopiach.
Do ciasta dodaje jeszcze zarodki pszenne i ziaren sypie troche wiecej, zwlaszcza dyni.
I nikt juz nie chce jesc chleba ze sklepu...

Pokaż załącznik 26917
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Tak sobie mysle zrobila bym ten chlebek ale niewiem czy uda mi sie kupic w D make krupczatke ! ! a moze sprubuje z jaka mieszanka ?? pomozcie prosze
icon_sad.gif
icon_sad.gif
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
moni20 @ 5 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=713269Tak sobie mysle zrobila bym ten chlebek ale niewiem czy uda mi sie kupic w D make krupczatke ! ! a moze sprubuje z jaka mieszanka ?? pomozcie prosze
icon_sad.gif
icon_sad.gif
Nie chciała bym Ci nic specjalnie doradzać bo nie jestem specjalistką ,a wiem ,że na pewno są tu takie i pewnie cos Ci doradzą,natomiast ja od siebie mogę powiedzieć,że zazwyczaj rzadko zwracam uwagę na mąkę jaka jest w przepisie i daje taką jaką mam ,tzn.swego czasu jak postanowiłam piec chleb w domu zaopatrzyłam sie w mąki razowe i pszenną 650,i tych używam ostatnio szaleje z manitobą bo chleby rosną na niej jak szalone,ale pewnie gdybym miała piec ten chleb to użyła bym 550 taką używam do ciasta(nawet jak jest wymagana krupczatka,i nigdy nie miałam problemu),ale to są moje obserwacje ,bo prawdą jest ,że mąka mące nierówna
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
Slinka mi cieknie...
Powiedzcie Dziewczyny, ile suchych drozdzy dodac? Ok. 2-3 lyzeczki? I jeszcze jedno pytanie: drozdze suche mam najpierw namoczyc troszke? Czy tak jak w przepisie, wymieszac ze wszytskimi skladnikami na sucho?
Dzieki z gory
icon_smile.gif
 

anutka2

Member
Maj 19, 2008
12
0
0
właśnie się piecze i pachnie pięknie:) ale pęknął na środku:( co może byc powodem? czy to może efekt pieczenia termoobiegiem?
icon_sad.gif
 

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
Mniam, mniam ... pyszny
mniam.gif

Zastanawiam, się jak będzie smakował bez ziaren. Pewnie tak samo wyśmienicie.
Muszę sobie tylko kupić większą blaszkę, bo moja za mała (25 cm) i zrobie za niedlugo.