Chleb z ogorkami kiszonymi

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Zabierałam sie do tego swojego pierwszego chleba od dość dawna.
Hazo mnie mocno wspierała. Mąkę przywiozłam aż z Poznania.
A żebyś wiedziala, że zakwas zaczne hodować. Przy Was to po prostu nie można być bierną.
Ja sie weszło między wrony ....
 

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Tego sie opisać nie da. Luby przywiózł chleb (kupuje wracajac z pracy) a ja dumna i blada powiadam, że niepotrzebnie, bo mamy własny.
Nastawiłam zakwas. Po wodę ze studni poszłam na drugi koniec wsi, tam ponoć źródlana.
 

ela2225

Member
Sty 28, 2006
6,033
9
38
Ale super jest ten chleb.
Pierwszy raz piekłam w piekarniku wyszedł super.
Choć następnym razem sprubuję bez koperku.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
tia...
znow mi splesnial

i ciagle nie mam pakowanej maki.
chyba wysle e-mail do producenta gdzie moge kupic.


wracajac do tematu: czy ogorki mozna na tarce?
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ale mi nie szlo
fiesgrins.gif
kurcze blade!

zaczelo sie od tego, ze zaczelam prace jak to moj tata mowi robotnik przy fundamentach: "lej wode syp piasek i nie zaluj materialu"

ciasto wydalo mi sie za geste. Pomna, ze w 90% przepisow musze uzywac wiecej plynow wzielam od razu pol szklanki wody. Dolalam troche. I jeszcze troche. I jeszcze. I chlusnelam calosc, bo ile mozna stac przy maszynie... Wtedy mi sie przypomnialo, ze do ciasta z oliwa dodaje tluszcz na koncu i ewentualnie dodaje make, jesli trzeba. Jak dodam wody lepi sie jak diabli. Polecialam zajrzec do maszyny - ciasto lezalo w niej rozplyniete w calym wiaderku. Kuli ani sladu
icon_evil.gif

Poszlam wiec po make. Przez ten czas skonczylo sie wyrabianie. Wlaczylam cykl powtornie i dodawalam make.
Potem jeszcze uzylam duzo maki na stolnicy, zeby sie nie przylepilo.

Wnioski:
Nastepnym razem dam troche wiecej plynow, zeby sie ciasto nie lepilo.
Moze natluszcze rece, bo blyszczacej skorupki przez ta make na wierzchu nie bylo.
W ogole wyszedl blady. 200 stopni to nie za malo?
I nie wyrosl bardzo wielki. Ale przy takim mrozie i wietrze sie nie dziwie.

Co do ogorkow.
Wlasciwie moze ich nie byc. Woda rzeczywisce nadaje smak. Samego ogorka ni widu ni clychu. Jedynie te czastki, gdzie skorka byla.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
robilam z poltorej porcji i nie bede robic mniej. Bez kopru, bo nie mialam.
Zdziwilo mnie, ze skorka po nocy w torebce chrupala.
A dzis wyjelam drugi bochenek z zamrazarki i jest pycha.
Mam znow ochote wstawic, a z drugiej strony przydalo by sie mniej mrozu i wiatru.
 

Ananke

Member
Lip 27, 2006
312
0
0
Zrobilam tez, choc troche podejrzliwie podchodzilam do wody spod ogorkow.
icon_smile.gif
Uzylam takiej z ogorkow ze sloika, bo do innych nie mam dostepu. Koperku nie dalam - tez braklo.
Chleb jest PYSZNY! Leciutko kwaskowy posmak doskonale komponowal sie z szynka i zimna pieczenia wolowa. Najbardziej podobalo mi sie w nim to, ze nawet po 3 dniach nie zczerstwial ani odrobine.
Do powtorki zdecydowanie.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo polecam! Chleb pyszny, pachnie ogorkami, i ma lekko ogorkowy posmak. Bardzo miekki, puszysty, idealny wlasnie do wedlin, mies, kanapek z zoltym serem. Miazsz ma bardzo ladne rowne dziurki. Zmniejszylam jedynie ilosc drozdzy do 2 lyzeczek. W ogole nie smakuje jak pieczywo drozdzowe, a wlasnie jak chleb na zakwasie.
 

Załączniki

  • 394.JPG
    394.JPG
    191.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aleksaa

Member
Lut 17, 2008
23
0
0
"Wszystkie skladniki umiescic w maszynie, zgodnie z instrukcja, nastawic na program - tylko wyrabianie. "

kurcze.. chyba niebardzo w temacie jestem.. o jaka maszyne chodzi?
 

Imago

Member
Cze 26, 2006
6,551
1
0
Do pieczenia chleba
icon_smile.gif


Raz próbowałam piec chleb wg przepisu wujka - jemu wychodzi zawsze - mnie się zrobił wielgachny zakalec
icon_lol.gif
Od tamtej pory nie próbowałam ale może jeszcze kiedyś - tym bardziej żem ogórkolubna
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kanapka

Member
Cze 2, 2007
407
0
0
a czy ręcznie też sie da? Zagnieść , zostawic do wyrośnięcia czy jakoś inaczej. Tak pytam bo akurat wode spod ogórków mam....
icon_smile.gif