Chleb żytni z ziemniakami na zakwasie

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
pewnie
bardzo proszę - wpisałam tytuł w wyszukiwarkę i tu mnie zaprowadziła
icon_biggrin.gif
http://www.kdc.pl

Mój ziemniakowy w piecu, ale chyba nie dałam mu dostatecznie długo wyrosnąć - cierpliwość jest tu pewnie najwyższą cnotą.
Jest ładny, posmarowałam go śmietanką ( była pod ręką). Wszystko robiłam co do kroczku, jak nakazane w przepisie.
Rozłożyłam chleb do dwóch różnych w kształcie foremek ( silikonowe muszą zostać zakupione!!!). Nie wyrasta już ten chleb w piecu. Leciutka kopułka co najwyżej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
icon_biggrin.gif


Mój chlebek nie był imponujący. Myślę , że powinien dłużej rosnąć. Smak niezły, ale pokazywać go lepiej nie będę. Przy krojeniu przykleja się do noża. Rozkroili go za szybko ( moi fani). Zrobię go na pewno jeszcze raz i dopilnuję czasu wyrastania.
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,066
434
83
przy tej ilosci ziemniakow trzeba pilnowac konsystencji ciasta (nie moze byc za duzo wody) ale tez nie dawac zbyt duzo maki razowej. Ja uzywam do niego maki zytniej jasnej - inaczej klei sie dosc mocno.

Poza tym krojenie tego chleba to naprawde dopiero nastepnego dnia
icon_mrgreen.gif
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Tak , zgadza się. Dzisiaj jest nadal pyszny, choć leciutko się klei do noża. Smak - super.
Mąka rzeczywiście zamieszana, bo nie miałam dosyć żytniej 750 / taką zawsze kupuję. Uzupełniłam pszenną razową 2000. Jakie to wszystko ważne.
Pozdrawiam moją chlebową Inspiratorkę jak zwykle niezwykle serdecznie.
 

viki-nka

Member
Wrz 5, 2010
150
0
0
Piekłam w sobotę dla mam na urodziny - to chyba mój pierwszy chleb, któremu nie mam nic do zarzucenia
icon_smile.gif
- udał się jak nic
icon_smile.gif
.
Na pewno do niego wrócę, bo jest pyszny, tylko muszę przetestować czy małżon po nim przeżyje, czy nie będzie miał rewolucji żołądkowo-jelitowych
icon_smile.gif
.

 

kapyl

Member
Lip 27, 2011
15
0
0
I jam go uczyniła. Wsadziłam go do za dużej keksówki, więc jest niski. No i poza tym ojciec mój dorwał się do niego, jeszcze ciepłego...
Ale bardzo smaczny, zaiste
icon_smile.gif


DSC00125.jpg
 

Załączniki

  • DSC00125.jpg
    DSC00125.jpg
    408.6 KB · Wyświetleń: 6

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Chleb jest przepyszny. Urósł super. Polecam go wszystkim
icon_smile.gif
Dziękuję mirabbelko za kolejny przepis. Dzięki Twojemu zakwasowi zaczęła się moja przygoda z pieczeniem chleba
cvety.gif

W rodzinach moich sióstr też jest pieczony chleb na zakwasie.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Kusicie tymi chlebami, ale będę twarda.
Sklepowe nie kuszą, ale jak upiekę, zeżrę jak nic.
icon_lol.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,665
2,967
113
Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
icon_mrgreen.gif