chlodny usmiech owocowy

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
nic dziwnego, ze mi wyszlo jak nawet dzieci potrafia
icon_smile.gif

ale owoce wkladalam do melona i zalewalam gelaretka. Wydawalo mi sie latwiej niz wkladac tam, a potem przekladac w drugie :dump:

bardzo polecam ta stronke. Gazetki nie dostaniecie, ale pomysly i porady techniczne sa tego warte.
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
acrobat 5.0 otworzy
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
mozliwe, ze chodzi o rejestracje
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Wykopalam z czelusci CC ten deserek - jutro mamy wspolny obiad w przedszkolu Mateusza - takie pozegnanie roku, rodzice i dzieci. Zadaniem rodzicow jest przyniesienie deserow - cos takiego powinno smakowac wszystkim i bardzo ladnie sie prezentuje. Nie rozwala sie przy krojeniu w plastry?
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
świetne! w życiu bym na to nie wpadła
icon_smile.gif
chyba można też tak arbuza urządzić
gruebel_2.gif
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
tez sie nad tym zastanowialam, ale doszlam do wniosku, ze raczej nie wyszlo by to ok. po pierwsze arbuz ma pestki, co eliminuje spozycie bez sztuccow, poza tym plastry bylyby ogromne. co o tym myslisz? bo arbuza mam w domu i moglabym od razu zrobic...
icon_mrgreen.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Zrobilam wczoraj, z 2 rodzajami melonow - jeden maly okragly tzw. meloa , drugi z melonem o nazwie "Pele de Sapo" czyli zabia skorka - zielona, chropowaty zewnatrz. Wyszlo ladnie, zobaczymy jak bedzie sie kroic i smakowac. Proponuje mieszac owoce z lekko zastygajaca galaretka, latwiej wtedy nadziewac melony i sie nic nie wylewa. Z arbuzem bym nie ryzykowala - chyba zeby go dobrze wydrazyc i usunac wszystkie pestki, a pozostaly miazsz dobrze odsaczyc i dodac do galaretki z innymi owocami. Sporo jednak zabawy z usuwaniem pestek.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
arbuz ma duuzo wody, moze sie ta galaretka nie trzymac.
Kroic trzeba na czastki. Na cwiartki, osemki, a potem bedziesz widziala jak sie zachowuje. Jak sie da to na trzy a jak nie na pol.

Wiekszosc dzieci lubi melony, a jeszcze nie spotkalam takiego co nie kocha galaretki.
 

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
U mnie kroiło się to dość ładnie ,zrobilam dzisiaj jako deserek z porzeczkami i galaretką z granata oraz z agrestem i taką też galaretką ,dodałam jeszcze kolorowej bitej śmietanki - pycha
icon_smile.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
kermidt @ 6 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=534969arbuz ma duuzo wody, moze sie ta galaretka nie trzymac.
Kroic trzeba na czastki. Na cwiartki, osemki, a potem bedziesz widziala jak sie zachowuje. Jak sie da to na trzy a jak nie na pol.

Wiekszosc dzieci lubi melony, a jeszcze nie spotkalam takiego co nie kocha galaretki.
Tez mi sie wydaje,ze w arbuzie galaretka sie nie bedzie trzymac. Zdecydownaie dobrze kroi sie w poprzek, ladnie sie prezentuje. Smakowalo dzieciom i rodzicom, ale trzeba bylo jesc z talerzykiem pod spodem - troche ta galaretka spadala. Powtorze wkrotce na urodziny Mateusza. Uzylam galaretki cytrynowej, a owoce - melon, koktajl z owocow tropikalnych (papaia, mango, ananas).