Ciasto czekoladowe

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
sylwia18 @ Aug 28 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=351424a z mąką ziemniaczaną mi to wyjdzie?? bo miałam juz robić a sie okazało że pszennej brak
icon_rolleyes.gif
Bladego pojęcia nie mam... Nigdy nie robiłam, ale ziemniaczana ma troszkę inną konsystencję i inaczej trochę się zachowuje... Może poczekaj chwilę i kup zwykłą pszenną?

Prawdę mówiąc ja nie robie z białej pszennej, ino takiej trochę ciemniejszej. Nie pytajcie mnie jednak jaki ma numer, bo nie wiem - na torebce nie jest napisane. Wiem tylko, że jest w połowie biała i w zasadzie zawsze tylko ją używam. Jakoś nie podoba mi się idea używania białej mąki, która jets tutaj dowitaminizowana...
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
dzieki Leminko
icon_smile.gif
poszłabym do sklepu po tą mąkę ale chora jestem więc nie da rady
icon_neutral.gif
najwyżej poczekam na siostre albo wyśle mame do sklepu
icon_wink.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ciasto upieczone
icon_smile.gif
nic mi nie opadlo ale za to wyrosło z dużą górką :fiesgrins: wrzuciałm je do talerza na zupe i mam płaskie, o!
icon_mrgreen.gif
Przecięłam i wymazalam śmietaną z dzemem (pomysł Annyy
bussi.gif
). Narazie próbowałam okruszków, jest pyszne
mniam.gif
Dziękuję Leminko za pomoc i przepis
bussi.gif


lemina @ 28 Aug 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=351558Zdrowiej szybko
icon_smile.gif
Staram sie jak mogę
icon_mrgreen.gif
a wyzdrowieć trzeba szybko bo praca wzywa i w czwartek kolejny egzamin na prawko...
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
sylwia18 @ 29 Aug 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=352219ciasto upieczone
icon_smile.gif
nic mi nie opadlo ale za to wyrosło z dużą górką :fiesgrins: wrzuciałm je do talerza na zupe i mam płaskie, o!
icon_mrgreen.gif
Przecięłam i wymazalam śmietaną z dzemem (pomysł Annyy
bussi.gif
). Narazie próbowałam okruszków, jest pyszne
mniam.gif
Dziękuję Leminko za pomoc i przepis
bussi.gif
Mogłaś też tę górkę odciąć i mogłaś pomazać śmietaną tak, a potem górką do dołu - miałabyś płacki wierzchołek ;) Potem tylko górkę maznąć śmietaną/kremem/polewą i nie byłoby problemu górki ;)
sylwia18 @ 29 Aug 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=352219Staram sie jak mogę
icon_mrgreen.gif
a wyzdrowieć trzeba szybko bo praca wzywa i w czwartek kolejny egzamin na prawko...
będę 3mała kciuki w czwartek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
Ale fajnie pierwszy raz ktoś wypróbował mój pomysł mam nadzieje że było ok ?:D:D
dscn30300001lp3.jpg
a to dzisiejsze ciasto:) fajnie mokre mi wyszło nie wiem dlaczego
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
Takie mam pytanie czy można by było przełożyć to ciasto kremem czekoladowym ?? albo z białej ?? chciałabym z niego zrobić tort, ale ja zupełnie nie mam wyobrażni jeśli chodzi o taki miks smaków , a no i plus ubita śmietana tyle że raczej do ciasta pasuje małosłodka ale jak będzie ten krem ?? może ktoś mi pomoże :D a można by go było nasączyć wódką czy cuś no nie wiem :D
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Aniu nasaczać ciasta nie ma co bo jest bardzo wilgotne i cięzkie
icon_smile.gif
a co do kremu to myślę że czekolada do czekolady pasuje :D i możesz spokojnie taki kremik zrobić
icon_smile.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Sylciu, przepiękne zdjęcie
daumen.gif
 

kas1986

Member
Cze 19, 2008
832
0
0
zamiast jakiegoś dietetycznego ciasta postanowiłam zrobić jakiegoś antydepresanta-rozgrzewacza, padło na ten przepis. I to był strzał w 10.

Bardzo, bardzo dziękuję.
 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0





To tyle już czasu mineło, zrobiłam w pracy zachwyceni
icon_smile.gif
))
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
od pewnego czasu chodziła za mną WuZetka, posprawdzałam sobie przepisy na ciasta czekoladowe i wybrałam właśnie ten przepis z wrzątkiem.
Po upieczeniu przełożyłam bitą śmietaną, udekorowałam polewą z gorzkiej czekolady, posypałam z wierzchu kakao - i wyszło coś takiego:



po spróbowaniu oświadczam bez bicia, że to ciasto czekoladowe z wrzątkiem to Rolls-Royce wśród ciast czekoladowych, które zdarzyło mi się próbować
daumen.gif

absolutny i totalny odjazd
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

nikka

Member
Kwi 21, 2007
341
0
0
piekłam 60 minut, czyli o 20 krócej niż jest w przepisie [piekłam w tortownicy o średnicy 29-30cm]. Ciekawa jestem jak u Was czasy pieczenia.

Degustacja w piątek, wraz z masą kokosową - jako ciasto bounty

mi też urosła górka na środku tortownicy, więc nie wiem czy nie zrobię z tego tortu, muszę się jeszcze zastanowić ;)